Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: bootovaní  (Přečteno 1268 krát)

kofoll

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
bootovaní
« kdy: 29 Ledna 2012, 01:32:35 »
Ahoj má problem nainstaloval  jsem kubuntu a kdyz jsem ho poprvé vypinal tak mi vypada baterka z NTB kdyz jsem pak počitač opět spustil tak se mi oběvilo BOOTMGR is mising press ctrl....... :( :( :( :(  to restart co mám jak dal jak muzu nabotovat nebo preinstalovat NTB prosím pradte Děkuji  ;)

Rover623

Re:bootovaní
« Odpověď #1 kdy: 29 Ledna 2012, 11:45:41 »
Oprava zavaděče, oprava FS, vše najdeš na Wiki, ale budeš potřebovat LiveCD

kofoll

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:bootovaní
« Odpověď #2 kdy: 29 Ledna 2012, 12:10:44 »
a kde stahnu live CD prosím ?)

Rover623

Re:bootovaní
« Odpověď #3 kdy: 29 Ledna 2012, 12:23:47 »
Jestli jsi instaloval z CD, tak ho máš, jinak na úvodní stránce. Když dáš vyzkoušet, naběhne ti plnohodnotný systém

kofoll

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:bootovaní
« Odpověď #4 kdy: 29 Ledna 2012, 12:48:08 »
aha no hele ja tomu moc nerozumím ale ja jsem mel Win7 v nem jsem nainstaloval kubuntu z cd pak sem spustil kubuntu smazal win a kdyz sem dal vypnout tak my vypadla baterka z ntb kdyz jsem ntb opět zapnul tak se obevilo "BOOTMGR is mising" takze ted nevím jak dal no :/ a ntb potřebuji k praci a potreboval bych zachovat data ktera tam má

Rover623

Re:bootovaní
« Odpověď #5 kdy: 29 Ledna 2012, 13:07:51 »
Takže instalaci jsi provedl z Windows přes Wubi a poté odstranil Windows?

kofoll

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:bootovaní
« Odpověď #6 kdy: 29 Ledna 2012, 13:16:45 »
hele asi ja se v tom fakt moc neviznam stahnul jsem .iso z netu dal jsem to na cd a pak jsem to nak nainsaloval a pak mi kamoš přes kubuntu smazal WIN7 no

jmp

  • Host
Re:bootovaní
« Odpověď #7 kdy: 29 Ledna 2012, 13:18:40 »
Citace
aha no hele ja tomu moc nerozumím ale ja jsem mel Win7 v nem jsem nainstaloval kubuntu z cd pak sem spustil kubuntu smazal win a kdyz sem dal vypnout tak my vypadla baterka z ntb kdyz jsem ntb opět zapnul tak se obevilo "BOOTMGR is mising" takze ted nevím jak dal no :/ a ntb potřebuji k praci a potreboval bych zachovat data ktera tam má

pokud tam mate opravdu cenna data, tak Vy uz s tim nedelejte nic, odneste to do servisu a presne jim popiste puvodni stav, co jste delal a co potrebujete obnovit a zeptejte se, kolik by stala obnova
pokud bude cena prijatelna, tak to nechte na nich...

kofoll

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:bootovaní
« Odpověď #8 kdy: 29 Ledna 2012, 13:25:35 »
Citace
aha no hele ja tomu moc nerozumím ale ja jsem mel Win7 v nem jsem nainstaloval kubuntu z cd pak sem spustil kubuntu smazal win a kdyz sem dal vypnout tak my vypadla baterka z ntb kdyz jsem ntb opět zapnul tak se obevilo "BOOTMGR is mising" takze ted nevím jak dal no :/ a ntb potřebuji k praci a potreboval bych zachovat data ktera tam má

pokud tam mate opravdu cenna data, tak Vy uz s tim nedelejte nic, odneste to do servisu a presne jim popiste puvodni stav, co jste delal a co potrebujete obnovit a zeptejte se, kolik by stala obnova
pokud bude cena prijatelna, tak to nechte na nich...
takhle ty data zas tak cenná nejsou jsou dostupnána internetu ale postahovat je to bude na dlouho
kdybych si mel vybrat jestli zachraním NTB nebo data tak to rači zachraním NTB :)

Rover623

Re:bootovaní
« Odpověď #9 kdy: 29 Ledna 2012, 14:13:28 »
Záleží jak to máš složité dodat to někomu kdo bude vědět co dělá, pak není problém dát to během hodinky do provozuschopného stavu. Ale pořád si říkám, že by možná stačilo obnovit GRUB, návod je tady http://wiki.ubuntu.cz/GRUB2#Obnoven.2BAO0_GRUB2_pomoc.2BAO0_LiveCD

kofoll

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:bootovaní
« Odpověď #10 kdy: 29 Ledna 2012, 14:42:12 »
super díky hele jak tam je "otevřete Terminál (např. Alt+F2, zadejte gnome-terminal)" tak to mi nejde :(

Rover623

Re:bootovaní
« Odpověď #11 kdy: 29 Ledna 2012, 14:54:44 »
Zmáčkni CTRL+ALT+T

kofoll

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:bootovaní
« Odpověď #12 kdy: 29 Ledna 2012, 14:56:40 »
porad nic :/

Rover623

Re:bootovaní
« Odpověď #13 kdy: 29 Ledna 2012, 16:52:52 »
Tak do vyhledávací pole v KDE nabídce napiš "terminál"

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:bootovaní
« Odpověď #14 kdy: 30 Ledna 2012, 16:52:31 »
super díky hele jak tam je "otevřete Terminál (např. Alt+F2, zadejte gnome-terminal)" tak to mi nejde :(
Text je správně, akorát si to musíš upravovat pro Kubuntu, které si instaloval, takže Alt+F2 a zadej Konsole.
Nicméně si nemyslím, že ti obnova Grubu pomůže, pokud si instaloval ve woknech přes Wubi a kamarád ti smázl windows, vzal to podle mě i s Kubuntu. Já bych asi spustil Live CD, připojil externí disk, všechny data z hardisku přetáhl a pak spustil čistou instalaci.

Pinhole

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re:bootovaní
« Odpověď #15 kdy: 30 Ledna 2012, 17:07:59 »
Cuore má pravdu, ono nemusí smazat soubor obsahující důležitá data pro Kubuntu, ale jenom smazáním Win složky, jsem se dopracoval stejné chyby.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.