Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Copy - lepší než Ubuntu One a Dropbox?  (Přečteno 7280 krát)

funk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 350
Copy - lepší než Ubuntu One a Dropbox?
« kdy: 02 Dubna 2013, 09:46:55 »
Ahoj,

chtěl bych se podělit o mou dosavadní zkušenost se službou Copy, alternativou k Dropboxu, či Ubuntu One. Je opět multiplatformní a pro mne je lepší v tom, že v základu nabízí víc prostoru a daleko víc také přes tzv. doporučení. Více níže. Navíc má velmi slušné webové rozhraní.

Instalace: Stažení komprimovaného balíku .tgz a jednoduchým kliknutím na CopyAgent.

Pozor: Nevím jestli je to chyba Thunaru, nebo aplikace Copy. V Nautilu vyzkoušeno nemám. Ale v části pro záložky se smazaly všechny, které měly v sobě diakritiku. To jsem vyřešil odstraněním háčků a čárek

Zátěž na HW: +- jako u Dropboxu

No a teď k motivaci sepsání tohoto pamfletu. Nebudu nikomu nalhávat, že mi mj. jde o navýšení vlastní kapacity "cloudu". Na druhou stranu, vyděláme oba. Pokud kliknete na níže uvedený link, tak k základní velikosti schránky dostanete 5 giga, stejně jako já. Startujete tedy s 10 giga. S dalšími doporučeními je to stejné. Pokud kamarádovi pošlete svůj link, tak vyděláte 5 giga a on taky.

Můj odkaz je tady: https://copy.com?r=k84kVC

Díky moc

Stránky Copy jsou zde:

https://www.copy.com/home/
« Poslední změna: 02 Dubna 2013, 09:48:51 od funk »

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Copy - lepší než Ubuntu One a Dropbox?
« Odpověď #1 kdy: 02 Dubna 2013, 09:57:10 »
Zatím my na U1 nic neschází a funguje bez zádrhelů... Ale konkurence je zdravá, alespoň klesnou ceny nebo se zvýší prostor zdarma. :)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

funk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 350
Re:Copy - lepší než Ubuntu One a Dropbox?
« Odpověď #2 kdy: 02 Dubna 2013, 10:13:38 »
To já měl ještě v dobách 10.04 s U1 dost problémy. Např. kontakty z Evolution se mi nepodařilo synchronizovat nikdy, dost často byla služba nedostupná. Poté jsem měl problém s instalací např. v Debianu a nyní v Xubuntu, protože to chce stahovat další knihovny a to mi přijde zbytečné. Proto jsem se vrátil k Dropboxu, jehož politika mi ale v poslední době vadí. 2 giga pro dnešek se mi zdá málo. Navíc vývoj klienta jde dopředu zatím pro jiné platformy, i když předpokládám, že i Linux se dočká dvojkové verze. Jen aby to neskončilo jako Google drive, který je mi teď skoro volný, když dokáží zrušit Google Reader, tak je fakt asi otázka, co zruší dál. I když toto nese peníze, tak spíš ne. O linuxovém klientu je to ale stále v rovině teoretické.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Copy - lepší než Ubuntu One a Dropbox?
« Odpověď #3 kdy: 10 Dubna 2013, 18:06:48 »
No ja mam na kubuntu dropbox 2.0.5. vše jede ok. Je fakt, že nepotřebuju větší prostor. ubuntuone v 12.04 konečně jede vcelku ok, ale je fakt, že s tím bývaly dřív problémy. Zatím nemám důvod měnit..
Kubuntu 20.04

funk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 350
Re:Copy - lepší než Ubuntu One a Dropbox?
« Odpověď #4 kdy: 10 Dubna 2013, 18:55:13 »
Nejprve děkuji za zvýšení kapacity a pak bych se chtěl zeptat na ten Dropbox 2.0.5. To jsi kompiloval?

sweet128

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Copy - lepší než Ubuntu One a Dropbox?
« Odpověď #5 kdy: 31 Května 2013, 18:59:15 »
Je tam nějaký problém s nekompatibilníma knihovnama:
Expanded string ~/.copy /home/sweet/.copy
Expanded string ~/.copy /home/sweet/.copy
Cannot mix incompatible Qt library (version 0x40803) with this library (version 0x40800)
Neúspěšně ukončen (SIGABRT) (core dumped [obraz paměti uložen])


funk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 350
Re:Copy - lepší než Ubuntu One a Dropbox?
« Odpověď #6 kdy: 31 Května 2013, 20:18:14 »
Aha, to jsem nějak nepozoroval. Mám Xubuntu 12.04. Mám jediný problém, a to diakritika v oblíbených v Thunaru. V  README se mluví pouze o Nautilu.

ttkk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re:Copy - lepší než Ubuntu One a Dropbox?
« Odpověď #7 kdy: 12 Července 2013, 21:05:05 »
Osobně taky používám Copy.com, kde si můžu nahrát svoje data a mít je tak zálohované pro případ, kdy by se mi rozbil disk v PC nebo externí disk.
Zároveň, pokud si nainstalujete jejich aplikaci, tak si můžete nastavit, aby se vám vaše data zálohovala automaticky.

Standardně dávají momentálně novým uživatelům 15GB prostoru zdarma
Pokud se zaregistrujete přes následující odkaz, tak automaticky dostanete 20GB zdarma

https://copy.com?r=zPku0e

Dávám to sem pro ty z vás, kdo hledá něco podobného pro zálohování fotek apod... (zkoušela jsem i jiné služby jako Dropbox, Sugarsync, slyšela jsem i o Capsa.cz, ale jejich nabídka prostoru zdarma je nižší...)
Pokud se zaregistruje přes mnou uvedený odkaz, dostanete vy i já 5GB prostoru navíc zdarma. Celkem tedy budete mít k dispozici oněch 20GB, a nic nemusíte platit...

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Copy - lepší než Ubuntu One a Dropbox?
« Odpověď #8 kdy: 28 Listopadu 2013, 21:10:23 »
deleted by admin

To má být jako co?
« Poslední změna: 29 Listopadu 2013, 09:58:07 od Tadeáš Pařík »
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

marun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 601
Re:Copy - lepší než Ubuntu One a Dropbox?
« Odpověď #9 kdy: 28 Listopadu 2013, 21:11:52 »
je to spam je to už v hodně vláknech

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Copy - lepší než Ubuntu One a Dropbox?
« Odpověď #10 kdy: 28 Listopadu 2013, 21:27:19 »
Už jsem ho smazal a dostal banána.
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.