Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Obnova systému  (Přečteno 3237 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Obnova systému
« kdy: 22 Prosince 2007, 13:50:31 »
Potřebuji v případě havárie rychle obnovit systém Ubuntu a data.

Mám si uložit HOME na vlastní diskový oddíl? Obnoví se mi po nové instalaci i uživatelé (z HOME) a hesla?
Mám vyladěný systém (bez HOME) zkopírovat do vlatního diskového oddílu?
Mám složku HOME zkopírovat do vlastního oddílu?

Lze z vyladěného systému vytvořit Recovery disk(y)?
Existují nějaké Recovery aplikace pro Ubuntu? Mám na mysli něco jako u notebooků s Windows, kde v případě zničení systému po spuštění držíte to či ono a nová instalace se Vám nakopíruje ze skrytého oddílu disku.

Hezké svátky!
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Obnova systému
« Odpověď #1 kdy: 22 Prosince 2007, 14:53:31 »
Pokud máte /home na zvláštním oddílu, nemusíte ho řešit, jen ho při instalaci neformátujte...
Pokud máte vyladěné nastavení systému, tak si zazálohujte /etc a z něj pak nakopírujte konkrétní soubory...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Obnova systému
« Odpověď #2 kdy: 22 Prosince 2007, 15:09:48 »
Pokud máte /home na zvláštním oddílu, nemusíte ho řešit, jen ho při instalaci neformátujte...
Chápu to dobře tak, že nainstaluju nově systém, nasměruju /home do oddílu s domovy uživatelů (/home/jenicek /home/marenka) a to je vše? Budou se moci přihlásit?
Lze takto přenést uživatele z jednoho PC na druhé?
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Obnova systému
« Odpověď #3 kdy: 22 Prosince 2007, 17:08:55 »
Chápu to dobře tak, že nainstaluju nově systém, nasměruju /home do oddílu s domovy uživatelů (/home/jenicek /home/marenka) a to je vše? Budou se moci přihlásit?
Lze takto přenést uživatele z jednoho PC na druhé?
sam s touto problematikou nemam zadne zkusenosti, ale jsem si jisty, ze to stacit nebude - napr. hesla uzivatelu se totiz ukladaji do /etc/shadow - takze myslim, ze ty uzivatele budete muset vytvorit znova, popr. zkopirovat cast /etc , ale nevim co konkretne
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Obnova systému
« Odpověď #4 kdy: 01 Ledna 2008, 18:42:21 »
Doporučuji přečíst si na Wiki tento článek o adresářové struktuře v Linuxu a tento o zálohování a obnově systému.
Kubuntu forever :-)

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Obnova systému
« Odpověď #5 kdy: 01 Ledna 2008, 22:33:56 »
Pokud si /home dáte na vlastní oddíl tak ho můžete třebas všechno ostatní zformátovat, nainstalovat nový systém a data na něm vám zůstanou a můžete je znovu používat. Problém je, že ne všechny potřebná data tam jsou. Pokud používate KDE tak je to skoro bez problémů do .kde v domovském adresáři se ukládají všechna potřebná data KDE a KDE aplikací, u GNOME je to horší, tam se některé nastavení ukládají do /etc a jinam. Nicméně by mělo být otázkou několika minut to nastavit zpátky. NEDOPORUČUJI kopírovat celé /etc, ve většině případů vzniká nefunkční systém.
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.