Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Svátky - applet na panel pro GNOME  (Přečteno 123040 krát)

Habo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #75 kdy: 15 Června 2010, 20:32:14 »
Nebude lepsie urcit jazyk podla nastavenej lokalizacie? Napr. nacitanim systemovej premennej $LANG, inac super napad, ked bude cas mozno pomozem... :)

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #76 kdy: 15 Června 2010, 20:45:03 »
gettext, $LANG a uz jsme u toho, jak ses GdH branil oddeleni dat od aplikace :o)
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

MORTALBAD

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #77 kdy: 15 Června 2010, 20:56:39 »
super aplet, trosku som ho upravil aj pre slovakov  ;) len deb balicek sa mi nejako nedari vytvorit taky aby bol aj plne funkcny  ;D tak poprosim autora nech vytvori balicek aj pre slovakov, thx. subory so sloveskym prekladom su tu http://cid-d0b45a3a749038ee.office.live.com/self.aspx/Nov%c3%bd%20prie%c4%8dinok/gnome-nameday-aplet^_svk.zip

ps: poprosim len skontrolovat subor GNOME_NameDayApplet.server lebo som tam pomenil nejake veci cz na sk, ze ci to moze byt...

este raz thx

OK, nejspíš to spojím a přidám do menu voľbu jazyka. Bude také potřeba zohlednit speciality slovenské znakové sady.

ok, dikes. daj vediet ked to bude hotove

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #78 kdy: 15 Června 2010, 20:57:24 »
gettext, $LANG a uz jsme u toho, jak ses GdH branil oddeleni dat od aplikace :o)

No jistě, teď už o tom oddělení uvažuju reálně, ale k databázi to zatím nespěje :) Jinak podle $LANG může být samozřejmě detekce, ale pro ty, co používají cizí prostředí, jako já, ta volba v menu být musí stejně. Jinak starenko díky za rady, něco jsem pochopil později a něco pochopím ještě později :)

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #79 kdy: 15 Června 2010, 22:26:01 »
V pohode, vsichni jsme tu nevinne.

Erm mozna zkousit pouzit nejkou kombinaci LOCALES. _MESSAGES pro hlasky (+fallback jazyk) a podle _TIME vzit "kalendar".
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

Habo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #80 kdy: 16 Června 2010, 00:47:13 »
Co sa tyka oddelenia dat od programu:
Ked je to v deb balicku, je to rozhodne lepsie oddelit - jednoduchost to zachova
Ked sa to ma distribuovat inak je lepsie nechat spojene - netreba vela kopirovat :)
Ja osobne som za deb balicek s oddelenou lokalizaciou, pripadne 2 deb balicky - 1. program 2. lokalizacia... (Ako to ma riesene vacsina vacsich programov...)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #81 kdy: 17 Června 2010, 21:52:27 »
Gnome Nameday Applet 0.1.3

Update 20.6.2010

Stahujte zde: gnome-nameday-applet

Změny:
  • Slovenská lokalizace. Sice ne stoprocentní, ale "Velikonoční pondělí" a About okno snad zatím přežijete :)
  • Lokalizace má autodetekci podle locale pokud nenajde config, jinak se přepíná v menu v submenu "Lokalizace"
  • Při přepnutí lokalizace, se změna automaticky zapíše do configu společně i s počtem jmen v tooltipu
  • Config soubor se vytvoří při prvním spuštění v ~/.gnome2/gnome-nameday-applet/
  • Config jsem přesunul do GConf a nyní se ukládá ke každé instanci apletu zvlášť. Odebráním apletu z Panelu zmizí i nastavení.
  • V menu přibyla položka "Uložit nastavení", které uloží i aktuální počet jmen v tooltipu
  • Nově nemusíte psát ani diakritiku, tedy háčky a čárky.

Nacpal jsem to zatím do jednoho souboru, protože je to pro mě jednodušší. Slovenský překlad jsem převzal od MORTALBADa, chyby co jsem našel, jsem opravil, další jsem možná přidal, tak si to zkontrolujte a doladíme to.
Je tam jedna záludnost v menu státních svátků, pokud apletu za běhu změním menu, přepíší se ty stejné položky, ale zbytek tam zůstane. Tedy protože výčet svátků SR je momentálně daleko delší, než ČR, nastane při přepnutí na českou lokalizaci ze slovenské to, že výčet svátků zobrazuje i zbytek slovenských. Stačí pkill gnome-panel, aby se to načetlo znovu. Tak kdyby si s tím někdo věděl rady, budu rád, já žádnou resetovací metodu nenašel.
« Poslední změna: 18 Listopadu 2010, 18:25:58 od GdH »

Habo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #82 kdy: 19 Června 2010, 12:14:42 »
Ked sa to tu tak pekne rozrasta asi by bolo lepsie hodit to do nejakeho (PPA) repozitara (napr. na launchpad), bude sa to lepsie upravovat a aktualizovat...

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #83 kdy: 19 Června 2010, 15:46:38 »
U dnů pracovního klidu asi je překlep, má být ostatní svátky.
A jinak jsem pro repozitář.
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #84 kdy: 19 Června 2010, 16:45:53 »
U dnů pracovního klidu asi je překlep, má být ostatní svátky.
A jinak jsem pro repozitář.

vátky, to jsem snad měl naváto... Opravím, je tam toho určitě víc. Repozitáře zatím neumím a času není nazbyt, nějaký ten den mi to bude trvat..

Habo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #85 kdy: 19 Června 2010, 19:16:34 »
Repozitáře zatím neumím a času není nazbyt, nějaký ten den mi to bude trvat..

Nie je to tazke, na launchpade treba mat ucet, nahrat nan verejny kluc, ssh kluc (spojenie prebieha cez ssh) a podpisat (sukromnym klucom samozrejme :)) nejaky dokument o tom ze "budete slusni"   :) A potom este sudo aptitude install bzr (je to nieco podobne ako svn)
V pripade potreby mozem pomoct...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #86 kdy: 20 Června 2010, 04:19:50 »
Takže je tu oprava verze 0.1.3

Krom zmíněného překlepu jsem dopsal zbytek lokalizace (na About prdím), přidal možnost vyhledávání i bez háčků a čárek, a config jsem přesunul do GConfu, kde má nyní každá instance apletu vlastní, který mizí až s jejím odebráním z Panelu. Můžete mít tedy v Panelu jeden svátkový aplet nastavený na českou lokalizaci, druhý na slovenskou a bude to tak i po restartu.

Ke stažení v předchozím příspěvku

Po reinstalaci si smažte nepotřebný config minulé verze:
Kód: [Vybrat]
rm -r ~/.gnome2/gnome-nameday-applet
Nie je to tazke, na launchpade treba mat ucet, nahrat nan verejny kluc, ssh kluc (spojenie prebieha cez ssh) a podpisat (sukromnym klucom samozrejme :)) nejaky dokument o tom ze "budete slusni"   :) A potom este sudo aptitude install bzr (je to nieco podobne ako svn)
V pripade potreby mozem pomoct...

Díky, časem se k tomu snad dostanu :)
« Poslední změna: 20 Června 2010, 12:07:16 od GdH »

Petr R.

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 154
  • ...
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #87 kdy: 20 Června 2010, 11:37:10 »
Super, ale ten poreinstalační příkaz uživatelům chodit nebude. Univerzální to bude takhle:
Kód: [Vybrat]
rm -r ~/.gnome2/gnome-nameday-applet
Ubuntu 11.10 "Oneiric Ocelot" | Oddíly (ext 4): /, /home, /www | PC Intel | Linux user #482261

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #88 kdy: 20 Června 2010, 12:15:26 »
Super, ale ten poreinstalační příkaz uživatelům chodit nebude. Univerzální to bude takhle:
Kód: [Vybrat]
rm -r ~/.gnome2/gnome-nameday-applet

Díky, vůbec jsem se nad tím nezamyslel  :-[ Jak to do terminálu klepu takto s tildou, zapoměl jsem že to bash expandoval a slepě to zkopíroval z historie.

MORTALBAD

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #89 kdy: 20 Června 2010, 21:39:48 »
Gnome Nameday Applet 0.1.3

Update 20.6.2010

Stahujte zde: gnome-nameday-applet_0.1.3_all.deb

Změny:
  • Slovenská lokalizace. Sice ne stoprocentní, ale "Velikonoční pondělí" a About okno snad zatím přežijete :)
  • Lokalizace má autodetekci podle locale pokud nenajde config, jinak se přepíná v menu v submenu "Lokalizace"
  • Při přepnutí lokalizace, se změna automaticky zapíše do configu společně i s počtem jmen v tooltipu
  • Config soubor se vytvoří při prvním spuštění v ~/.gnome2/gnome-nameday-applet/
  • Config jsem přesunul do GConf a nyní se ukládá ke každé instanci apletu zvlášť. Odebráním apletu z Panelu zmizí i nastavení.
  • V menu přibyla položka "Uložit nastavení", které uloží i aktuální počet jmen v tooltipu
  • Nově nemusíte psát ani diakritiku, tedy háčky a čárky.

Nacpal jsem to zatím do jednoho souboru, protože je to pro mě jednodušší. Slovenský překlad jsem převzal od MORTALBADa, chyby co jsem našel, jsem opravil, další jsem možná přidal, tak si to zkontrolujte a doladíme to.
Je tam jedna záludnost v menu státních svátků, pokud apletu za běhu změním menu, přepíší se ty stejné položky, ale zbytek tam zůstane. Tedy protože výčet svátků SR je momentálně daleko delší, než ČR, nastane při přepnutí na českou lokalizaci ze slovenské to, že výčet svátků zobrazuje i zbytek slovenských. Stačí pkill gnome-panel, aby se to načetlo znovu. Tak kdyby si s tím někdo věděl rady, budu rád, já žádnou resetovací metodu nenašel.


vdaka vyzera to super  ;)

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #90 kdy: 20 Června 2010, 21:42:32 »
Repozitáře zatím neumím a času není nazbyt, nějaký ten den mi to bude trvat..

Nie je to tazke, na launchpade treba mat ucet, nahrat nan verejny kluc, ssh kluc (spojenie prebieha cez ssh) a podpisat (sukromnym klucom samozrejme :)) nejaky dokument o tom ze "budete slusni"   :) A potom este sudo aptitude install bzr (je to nieco podobne ako svn)
V pripade potreby mozem pomoct...
jsem za, ja bych si to s dovolenim forknul pro KDE (pokdu bude cas)
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #91 kdy: 21 Června 2010, 12:56:46 »
jsem za, ja bych si to s dovolenim forknul pro KDE (pokdu bude cas)

Forkuj podle libosti :)

Repozitář na launchpadu problém není, ale ten zdrojový balík, co to chce, se mi zatím zdá nějaký komplikovaný. Něco jsem pročetl, ale namám na to čas, takže pomoc uvítám.

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #92 kdy: 21 Června 2010, 18:44:19 »
No na repo staci registrace na lp, nainstalovat bzr a uploadnout pub key. Tak kdyztak hod odkaz na repo. Balicek me nezajima ;)
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #93 kdy: 22 Června 2010, 15:04:13 »
Založil jsem na lp bzr projekt a šoupnul tam pracovní adresář appletu. To je docela zvěrstvo zatím :), je potřeba z toho udělat rozumný zdroj pro balík do repozitáře. Ten jsem nějaký založil pod svým profilem. Přiznám se, že v tom docela plavu, takže prosím o korekce mého počínání..

1arash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 125
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #94 kdy: 22 Června 2010, 19:53:53 »
Applet pre archlinux" typ aur sk/cz  PKGBUILD " sviatky  subor na stiahnutie  http://cid-f8acc48eb50a752f.office.live.com/self.aspx/.Public/exe%20programy/gnome-nameday-applet%5E_0.1.3%5E_all.tar   pomohol my nick mank tak mu dakujem.
Základní příkazy podle abecedy
Instalacia programov:
apt-cache search balik   sudo apt-get install sudo apt-get remove sudo apt-get clean sudo passwd root          se meni heslo  Alt+F2 a gksudo nautilus           instalovanie v terminali  apt-cache search balik         Hledá zadaný balík. apt-cache show balik           Pokracovanie -v profile arash@jabber.cz

Habo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #95 kdy: 24 Června 2010, 10:41:28 »
No je to divné ale stiahnuť sa mi to cez bzr nedá, iba cez webové rozhranie, čo je v princípe dosť otravné...
Funguje to niekomu?

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #96 kdy: 24 Června 2010, 12:42:36 »
No je to divné ale stiahnuť sa mi to cez bzr nedá, iba cez webové rozhranie, čo je v princípe dosť otravné...
Funguje to niekomu?

Kód: [Vybrat]
bzr branch lp:~georgdh/gnome-nameday-applet/trunknebo
Kód: [Vybrat]
bzr get lp:~georgdh/gnome-nameday-applet/trunkto musí stáhnout

Habo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #97 kdy: 24 Června 2010, 16:47:35 »
Permission denied (publickey).
bzr: ERROR: Connection closed: Unexpected end of message. Please check connectivity and permissions, and report a bug if problems persist.
divne, so spojenim nic nemam a pubkey som nahraval uz davno, nie je to nejako zablokovane?

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #98 kdy: 24 Června 2010, 22:11:26 »
Permission denied (publickey).
bzr: ERROR: Connection closed: Unexpected end of message. Please check connectivity and permissions, and report a bug if problems persist.
divne, so spojenim nic nemam a pubkey som nahraval uz davno, nie je to nejako zablokovane?

Na stažení nepotřebuješ žádný klíč, sám jsem to ověřoval na jiném systému, bez jkékoliv identifikace. Akorát tam nemůžeš zapisovat. Kdyžtak ještě vytvořím tým, který projektu přidělím, takhle můžu danou větev ovlivňovat pouze já. No doufal jsem, že mi někdo zkušenější s tímhle vším pomůže, já nikdy nic takového nepodnikal. starenka nic nepsal, pouze se do projektu přihlásil, tak asi zatím výhrady nemá :)

Habo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 94
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #99 kdy: 29 Června 2010, 23:24:39 »
Vyriešené: na launchpade som mal nahratý ssh kľúč ktorý sa mi pri prechode z PC na notebook nezachoval (resp. zabudol som ho skopírovať)
Nahral som tam nový a už to ide :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.