Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nový vzhled pro fórum  (Přečteno 136402 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Nový vzhled pro fórum
« kdy: 05 Června 2009, 19:33:26 »
Níže uvedený návrh již v současné době neplatí kvůli novému designu Ubuntu. Pokud máte zájem zapojit se do přípravy nového tématu, nebojte se ozvat.

------
Po návrhu nového designu pro hlavní stránku Ubuntu.cz, na kterém pracuje Filip Dominec, přichází i návrh na změnu výchozího vzhledu fóra. Předběžný návrh si můžete prohlédnout zde -- http://nusery.ic.cz/smf/ -- jedná se o nedokončený návrh a jsou tam chyby o kterých vím, ale rád bych slyšel vaše názory.

Známé chyby
  • Tlačítka Domů, Pomoc... vypadají děsivě -- nějak jsem přecenil své grafické (ne)schopnosti, pro finální téma by je vytvořil někdo, kdo má mnohem více talentu :)
  • "Dřevěné" pozadí se při delších oknech opakuje a vypadá to divně -- pozadí jsem tam dal "jen tak", aby bylo vidět, jak to bude vypadat
  • Není tam čeština -- nějak se mi ji tam nepovedlo nainstalovat
  • Výchozí ikonky v SMF vypadají ošklivě -- do finálního tématu bych někde našel hezčí
  • Pro ty, co to neznají -- ten modrý pruh s reklamou je součástí freehostingu, u nás by samozřejmě nebyl
« Poslední změna: 27 Února 2019, 14:57:39 od Michal Stanke »

Matyáš G.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2009, 19:45:13 »
Hezké  :) ale pár připomínek bych měl:
1. To pozadí zmenšit, hodně. Některým by se ten jeden MB  :o nemusel líbit.
2. Jak by to vypadalo v bílé barvě? Tahle je taková nijaká.
3. Šiklo by se, kdyby layout byl širší/natahovací.
« Poslední změna: 10 Března 2010, 10:47:58 od Anna Taliánová »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #2 kdy: 05 Června 2009, 19:52:28 »
1. To pozadí zmenšit, hodně. Některým by se ten jeden MB  :o nemusel líbit.
Jak jsem řekl, měnit se určitě bude, ale vezmeme v úvahu i velikost.

2. Jak by to vypadalo v bílé barvě? Tahle je taková nijaká.
Vypadalo by to asi bíle :) Bílá by šla, ale bojím se, aby to nebylo až moc "svítivé" -- té bílé by tam bylo přeci jen dost.

3. Šiklo by se, kdyby layout byl širší/natahovací.
Pevná šířka je záměr -- rozlišení se pořád zvětšují (hlavně do šířky) všechno roztažené do šířky vypadá ošklivě. Širší v základu to taky moc nejde, protože musíme myslet i na ty, kteří mají jen 1024 bodů...

MartenP

  • Host
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #3 kdy: 05 Června 2009, 20:19:32 »
Pokud do toho můžu kecat...

Na mě je to moc šedé. Působí to fádně. Možná by to chtělo zvýraznit hranice mezi objekty. Na fórech vypadá velice hezky například střídání dvou barev u sudých a lichých příspěvků.

Tlačítka bych udělal decentnější (možná i bez obrázků).

col_boggy

  • Host
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #4 kdy: 05 Června 2009, 20:41:12 »
Velikostně mi to vyhovuje velice, přestože pozadí do toho vůbec neladí (tmavý vzorek dřeva oproti čisté šedé?). Jinak je to celkově přehlednějí, snad bych ještě nějak zvýraznil ubuntu logo, na té šedé to tak trochu trčí do prostoru. Tam souhlasím s MartenP, celkově to opravdu působí fost fádně - chce to oživit.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #5 kdy: 05 Června 2009, 21:30:47 »
Pokud do toho můžu kecat...

Kdybych nechtěl, aby do toho někdo kecal, tak se neptám, ale rovnou zavádím ;)

Ad strohost: Zkoušel jsem víc možností, ale tohle mi nějak tak připadá na základní vzhled takové "nejlépe neutrální"... Výpis kategorií i příspěvků jsou tabulky takže není problém změnit jejich barvu nebo přidat okraje třeba jako to je teď, ale když jsem to zkoušel, tak to mi to připadalo spíš rušivě...

(tmavý vzorek dřeva oproti čisté šedé?)

Pozadí jsem bral z tématu pro hl. stránku od Filipa, přišlo mi že by to chtělo sjednotit -- ze začátku se mi to taky moc nezdálo, ale později mi to přišlo takové uklidňující (příroda :D).

col_boggy

  • Host
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #6 kdy: 05 Června 2009, 21:39:20 »
K té šedé - opravdu bych použil bílou, viz. ubuntu.com - je to hodně jasné, ale zrovna tady je to asi nejlepší řešení. Lepší, než stávající.. co to je.. hnědá.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #7 kdy: 05 Června 2009, 21:48:19 »
Tak jsem tam zkusil dát všude bílou, tak povídejte.

MartenP

  • Host
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #8 kdy: 06 Června 2009, 10:56:52 »
U mě o 100% lepčí. Ty okraje tabulky by to ale možná opravdu chtělo, aspoň nějaké nevýrazné (ne přímo natvrdo černé). Jen aby se to opticky oddělilo, ale nebylo to rušivé.
« Poslední změna: 10 Března 2010, 10:49:07 od Anna Taliánová »

Marek_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 342
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #9 kdy: 06 Června 2009, 11:16:20 »
Taky se přimlouvám za oddělení obsahu. Přijde mi to takové jednoduché a prázdné. Jednoduchost není špatná, ale ať se taky předvedeme, že něco umíme ;) Co bude nahoře? banner? Něco jako na http://forum.ubuntuusers.de?
openSUSE 13.1
Opera 12 - ano, stale

MartenP

  • Host
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #10 kdy: 06 Června 2009, 11:36:26 »
To záhlaví na zmíněném odkaze je super. Působí to moderně, jednoduše a graficky profesionálně.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #11 kdy: 06 Června 2009, 11:38:26 »
Přijde mi to takové jednoduché a prázdné.

Ono to zas tak prázdné nebude -- je si třeba uvědomit, že každá kategorie má tady na fóru svůj "podnadpis", že ne každá kategorie se bude jmenovat "New board" atp.

Jednoduchost není špatná, ale ať se taky předvedeme, že něco umíme ;)

Já tedy nemám potřebu nikoho ohromovat a věz, že uživatelé uvítají jednoduchost...

Co bude nahoře? banner? Něco jako na http://forum.ubuntuusers.de?

Nějaká "navigace" na wiki, hl. stránku atd. je v plánu.

col_boggy

  • Host
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #12 kdy: 06 Června 2009, 12:06:38 »
Jednoduché to je. Jak jsi výše psal, nechápu, co máš proti tomu "Domů, nápověda" etc., mně to přijde v pohodě. Spíš by to chtělo nějakou tenkou čárou rozdělit každé to téma, takhle je to trochu nepřehledné.
« Poslední změna: 10 Března 2010, 10:49:34 od Anna Taliánová »

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #13 kdy: 06 Června 2009, 13:51:09 »
Preamble: všetko sú moje laické názory, v technickej stránke sa nevyznám, možno navrhnem niečo nerealizovateľné, tak sorry.

3. Šiklo by se, kdyby layout byl širší/natahovací.
Pevná šířka je záměr -- rozlišení se pořád zvětšují (hlavně do šířky) všechno roztažené do šířky vypadá ošklivě. Širší v základu to taky moc nejde, protože musíme myslet i na ty, kteří mají jen 1024 bodů...
Ja mám na šírku nejak 1500 px, stále keď natrafím na stránku s pevnou šírkou, naštve ma to, lebo musím scrollovať ako magor (dokonalý príklad:technet.idnes.cz, tenučký stĺpik dlhý aj 10PgDn). Nekúpil som si širokouhlý monitor, aby som používal 20% z neho.

Pozadie končí zatmavením ca. pri poslednom "New Board", potom zasa začína je tam teda zatmavenie a odtmavenie, ideálne by bolo, keby plynule pokračovalo "donekonečna".

Oranžové vodorovné pruhy (pozadie pod názvy kategórií) by mohli byť 3D-ish, tak ako pozadie tlačidiel Domů, pomoc, ... a sivé pruhy pod nimi jednoliate.

Inak je to pekné, zladenie s ubuntu.cz je dobrý nápad, ale ešte treba zladiť wiki :)
« Poslední změna: 06 Června 2009, 13:53:12 od menganito »

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #14 kdy: 06 Června 2009, 14:15:49 »
Co se mi celkem líbí je použití skoro bílé - možná bych tedy zkusil místo bílé dát něco jako  #EEEEEE (pro milovníky asusu :D), když tam nikde není bílá, tak to vypadá jako bílá, ale černá na tom tak neřve... (Teda nevím, co tam bylo původně :P)

Tlačítka sice vypadají dost neuměle, ale o to lépe plní svou funkci...

Text "Welcome, Guest. Please login or register." bych preferoval někde pod logem, aby byl vůbec přečten - přehlédl jsem ho s tím, že jde o text vztahující se k vyhledávacímu políčku. Na jeho místě by mohly být odkazy na wiki apod.

Pevná šířka mi nepřijde špatná, ale mám šířku jen 12xx...
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #15 kdy: 06 Června 2009, 14:27:48 »
Jednoduché to je. Jak jsi výše psal, nechápu, co máš proti tomu "Domů, nápověda" etc, mně to přijde v pohodě.

Prostě jsem si je představoval líp než jsem je dokázal namalovat :)

Spíš by to chtělo nějakou tenkou čárou rozdělit každé to téma, takhle je to trochu nepřehledné.

Zkusím to udělat, aby bylo vidět, jak to vypadá.

Pozadie končí zatmavením ca. pri poslednom "New Board", potom zasa začína je tam teda zatmavenie a odtmavenie, ideálne by bolo, keby plynule pokračovalo "donekonečna".

To chce číst "known issues" ;)

Inak je to pekné, zladenie s ubuntu.cz je dobrý nápad, ale ešte treba zladiť wiki :)

Všeho do času ;)

Co se mi celkem líbí je použití skoro bílé - možná bych tedy zkusil místo bílé dát něco jako  #EEEEEE (pro milovníky asusu :D), když tam nikde není bílá, tak to vypadá jako bílá, ale černá na tom tak neřve... (Teda nevím, co tam bylo původně :P)

Původně tam bylo #EEEDED, takže by to asi takový rozdíl nebyl...


Text "Welcome, Guest. Please login or register." bych preferoval někde pod logem, aby byl vůbec přečten - přehlédl jsem ho s tím, že jde o text vztahující se k vyhledávacímu políčku. Na jeho místě by mohly být odkazy na wiki apod.

On tam ten text koneckonců ani nemusí být...

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #16 kdy: 06 Června 2009, 16:20:37 »
Pozadie končí zatmavením ca. pri poslednom "New Board", potom zasa začína je tam teda zatmavenie a odtmavenie, ideálne by bolo, keby plynule pokračovalo "donekonečna".

To chce číst "known issues" ;)

Sorry, prvý raz v živote sa mi stalo, že som si neprečítal, na čo to vlastne reagujem :(

Každopádne, fixná šírka by sa nedala riešiť tak, že tam bude podobná téma, ale s plávajúcou šírkou?

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #17 kdy: 06 Června 2009, 16:29:10 »
Je to hezký. Jednou jsem někde čet všechna vzhled od Filipa D. že budou prý probíhát nějaké změny. Bylo bych dobré aby po nové verzi vzhledu jak domácí stránka, wiki a tak fórum aby vyšlo stejně a dle barvy.
Hlasím malou bug. Jak je ten http://nusery.ic.cz/smf/Themes/Greenday/images/pozadi.png jsou nějak dole zasekaný, myslím tohle http://img150.imageshack.us/img150/1672/sekan.jpg  Nejde to nějak protáhnout?
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #18 kdy: 06 Června 2009, 16:40:10 »
Každopádne, fixná šírka by sa nedala riešiť tak, že tam bude podobná téma, ale s plávajúcou šírkou?

To není špatný nápad -- více témat bude samozřejmě na výběr i nadále (tedy teď je to možné není, ale to je jen dočasný stav).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #19 kdy: 06 Června 2009, 16:40:50 »
Je to hezký. Jednou jsem někde čet všechna vzhled od Filipa D. že budou prý probíhát nějaké změny. Bylo bych dobré aby po nové verzi vzhledu jak domácí stránka, wiki a tak fórum aby vyšlo stejně a dle barvy.
Hlasím malou bug. Jak je ten http://nusery.ic.cz/smf/Themes/Greenday/images/pozadi.png jsou nějak dole zasekaný, myslím tohle http://img150.imageshack.us/img150/1672/sekan.jpg  Nejde to nějak protáhnout?

Lidi, čtěte celé téma...

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #20 kdy: 06 Června 2009, 16:45:12 »
Je to hezký. Jednou jsem někde čet všechna vzhled od Filipa D. že budou prý probíhát nějaké změny. Bylo bych dobré aby po nové verzi vzhledu jak domácí stránka, wiki a tak fórum aby vyšlo stejně a dle barvy.
Hlasím malou bug. Jak je ten http://nusery.ic.cz/smf/Themes/Greenday/images/pozadi.png jsou nějak dole zasekaný, myslím tohle http://img150.imageshack.us/img150/1672/sekan.jpg  Nejde to nějak protáhnout?

Lidi, čtěte celé téma...
Aha, jsem čet nějak před dvěma dny a potom chlast. Kliknul jsem na tuto téma kterou jsem vzpomněl nahlásit chybu  :D . Nebylo bych dobrý nápad udělat texture. Vím že je to jen tak.  ;)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #21 kdy: 08 Června 2009, 20:52:59 »
K "oddělení obsahu" -- přidal jsem tam "čáry" a musím říct, že jste měli pravdu -- vypadá to lépe :)

Co se mi ovšem nelíbí je, že ta čára se mi zobrazí i pod poslední kategorií, což nevypadá moc pěkně -- se svými (ne)znalostmi PHP a CSS nevím, co s tím -- pokud máte nápady, sem s nimi (jednotlivé kategorie jsou "dělané" tabulkami a ty čáry jsou přes border-bottom v CSSku).

Prosím nekamenovat -- CSS ani PHP jsem nikdy neuměl a všechno se učím na tomhle za běhu především s pomocí zaručené metody pokus-omyl.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #22 kdy: 08 Června 2009, 21:22:30 »
Ty čáry jsou opravdu lepší. Ještě to překlopit do tmavých barev a bude to ještě lepší. :) Né vážně, je problém pak z toho udělat tmavé téma?
« Poslední změna: 10 Března 2010, 10:50:56 od Anna Taliánová »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #23 kdy: 17 Června 2009, 13:49:19 »
Tak jsem udělal nějaké další změny. Pozadí už je tam "správné", podle přání jsem upravil barvy a čárami oddělil kategorie a témata a do horní části přidal (zatím jen textovou) navigaci po stránkách Ubuntu.cz. Byl bych rád kdybyste mi napsali další názory a taky udělali pár testů okolo příspěvků a tak -- můžete se volně zaregistrovat nebo použít přihlášení test/test.

Jinak bych potřeboval někoho s trochou uměleckého cítění na vytvoření těch tlačítek a podobně, tak se kdyžtak ozvěte :)

Ještě chybí dost věcí, které bych rád udělal, ale vypadá to už lépe, nemyslíte? ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Nový vzhled pro fórum
« Odpověď #24 kdy: 17 Června 2009, 13:51:10 »
Né vážně, je problém pak z toho udělat tmavé téma?

Když ho uděláš, tak to problém není :) Nejsem si zcela jistý, jestli bych to dokázal a už vůbec ne, jestli na to budu mít čas, ale případnému zájemci o jeho vytvoření rád pošlu všechno co k tomu mám a podám i případný výklad ;)
« Poslední změna: 17 Června 2009, 14:19:38 od Vojtěch Trefný »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.