Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odesílání z Nautilu nautilus-sendto letitý problém...  (Přečteno 2016 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Odesílání z Nautilu nautilus-sendto letitý problém...
« kdy: 26 Října 2018, 22:10:52 »
Prosím, funguje někomu odesílání souborů (Odeslat... Send to... E-mail...) z Nautilu (Shotwellu...) do Thunderbirdu atd.?
Jak na to?
Díky.
U14.04
U16.04

Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Odesílání z Nautilu nautilus-sendto letitý problém...
« Odpověď #1 kdy: 26 Října 2018, 22:48:59 »
Prosím, funguje někomu odesílání souborů (Odeslat... Send to... E-mail...) z Nautilu (Shotwellu...) do Thunderbirdu atd.?
Jak na to?
Díky.
U14.04
U16.04

A ty ikony u .docx už máš vyřešené? Že se ani nepochlubíš.... :(

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Odesílání z Nautilu nautilus-sendto letitý problém...
« Odpověď #2 kdy: 26 Října 2018, 22:53:59 »
Prosím, funguje někomu odesílání souborů (Odeslat... Send to... E-mail...) z Nautilu (Shotwellu...) do Thunderbirdu atd.?
Jak na to?
Díky.
U14.04
U16.04

A ty ikony u .docx už máš vyřešené? Že se ani nepochlubíš.... :(

Takže sendto ti taky nefunguje... :-)

S ikonami je to na déle, rozhodl jsem se, že to udělám pořádně, seženu pořádný soubory s ikonama v různejch velikostech a dám se do správných složek, ať to vypadá i funguje profi. Na to nebyl čas...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Odesílání z Nautilu nautilus-sendto letitý problém...
« Odpověď #3 kdy: 26 Října 2018, 23:24:08 »
Prosím, funguje někomu odesílání souborů (Odeslat... Send to... E-mail...) z Nautilu (Shotwellu...) do Thunderbirdu atd.?
Jak na to?
Díky.
U14.04
U16.04

A ty ikony u .docx už máš vyřešené? Že se ani nepochlubíš.... :(
[/quote]

Takže sendto ti taky nefunguje... :-)

S ikonami je to na déle, rozhodl jsem se, že to udělám pořádně, seženu pořádný soubory s ikonama v různejch velikostech a dám se do správných složek, ať to vypadá i funguje profi. Na to nebyl čas...
[/quote]

Nevím, jestli mi to funguje nebo ne. Momentálně na to nemám čas, řeším celý den konverzi EXT4  >> BTRFS  bez ztráty dat na systémovém oddílu. Čtvrtý pokus už vypadá nadějně. Snapshoty jsou úžasná a návyková věc, kdo jednou okusí.... :)

EDIT: V Nautilu používám spoustu skriptů a jeden z nich je "odeslat mailem" a funguje. A není problém si napsat skripty další. Pak je tu ještě možnost Nautilus action skripty....
« Poslední změna: 26 Října 2018, 23:44:45 od juwa2 »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Odesílání z Nautilu nautilus-sendto letitý problém...
« Odpověď #4 kdy: 26 Října 2018, 23:59:43 »
Odesílání nefunguje ani do Evolution.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Odesílání z Nautilu nautilus-sendto letitý problém...
« Odpověď #5 kdy: 27 Října 2018, 00:06:23 »
Odesílání nefunguje ani do Evolution.

Opravdu nejsi schopen si napsat jednoduchý script který tam ten soubor odešle? Nebo si jej najít na netu?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Odesílání z Nautilu nautilus-sendto letitý problém...
« Odpověď #6 kdy: 27 Října 2018, 00:29:04 »
Odesílání nefunguje ani do Evolution.

Opravdu nejsi schopen si napsat jednoduchý script který tam ten soubor odešle? Nebo si jej najít na netu?

Opravdu nejsem. V životě jsem nenapsal skript, kterej by chodil. :-)
V U15.04 to funguje to TB.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

JackBrno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Odesílání z Nautilu nautilus-sendto letitý problém...
« Odpověď #7 kdy: 27 Října 2018, 10:33:02 »
Psát ho nemusíš stačí ho najít na webu hotový, nebo ho doupravit.
Můžeš zkusit https://www.opendesktop.org/s/Gnome/p/1007602/ Je v tom soubor Readme (nezapomeň přečíst). Já je nezkoušel, nikdy předtím jsem to nepotřeboval. Pokud máš balík sendto-nautilus odinstaluj ho, někde jsem četl, že je zastaralý a problémový.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.