Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 4G combi T-Mobile a GPRS + 4G  (Přečteno 3515 krát)

T-y-g-r-i-k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
4G combi T-Mobile a GPRS + 4G
« kdy: 08 Února 2008, 17:26:06 »
Zdarec,

tak jsem si nainstaloval Kubuntu 7.10, nato ovladače na 4G Combi, karta v pohodě jde, odpovídá na dotazy. Bohužel v KPPP se nepřipojí. Stejný problém jsem měl i ve Slaxu, tam mi teda jela alespon na 4G a GPRS ne.

Nastavení GPRS:

vyt.číslo: *99#
jméno: gprs
příkaz modemu na send: AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0"0,0
v nastavení modemu: AT+CFUN=4,1

na toto mi napíše, V1L1 ERROR! Což je oznamovací ton. Ten když smažu z nastavení modemu, tak se úspěšně připojí, ale nedostane DNS ani data netečou...

pokud změním AT+CFUN=4,2 což je nastavení 4G, tak se normálně připojím, DNS IP dostanu, ale data také netečou! Ale to bude jenom nějaká malá chybička, protože na slaxu to bez problémů jelo, bohužel už nevím jak se připojit na GPRS. Dával jsem témata na abclinuxu na všech fórech, ale nikde mi nejsou schopni pomoci. PROSIM, můžete mi někdo napsat, jak máte nastavený přesně a podrobně KPPP? Někde mám chybu maličkou...prosííííím, díky

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704

T-y-g-r-i-k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: 4G combi T-Mobile a GPRS + 4G
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2008, 19:42:42 »
No zkusím to, ale říkám, že jsem nováček v užívání linuxu, takže nevím jestli to zvládnu :(  kdyby mi někdo mohl napsat manuál na postup v kppp popřípadě kdyby někdo mohl na ICQ poradit...byl bych moc vděčnej :)

T-y-g-r-i-k

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: 4G combi T-Mobile a GPRS + 4G
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2008, 21:33:49 »
Nepomůže ti tohle?:
http://wiki.ubuntu.cz/?action=fullsearch&context=180&value=4g&titlesearch=Str%C3%A1nky

Tak to pomohlo, konecne jsem připojenej! Ale bohužel nelze se dostat na žádné stránky! Připojím se na Kopete, pingy jdou taky...ale v Konqueroru prostě nic nenačte!

EDIT: Tak jsem nainstaloval operu a stránky normálně jdou. Nevíte co je stím konquerorem?
« Poslední změna: 09 Února 2008, 11:05:22 od T-y-g-r-i-k »

fobiusek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: 4G combi T-Mobile a GPRS + 4G
« Odpověď #4 kdy: 25 Října 2009, 07:25:25 »
měl jsem ty samé trable ve firefoxu
tam jsem měl zaškrtnuto Soubor / pracovat offline
stačilo odškrtnout

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.