Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ntp  (Přečteno 3303 krát)

pw

  • Host
ntp
« kdy: 16 Května 2008, 23:29:44 »
Zdravicko, mohli by ste mi sem podsunut navod na aktualizaciu casu pomocou ntp automaticky na servery, podsunte mi aj nejaky europsky server pre nas cesky/slovensky [stredoeuropsky] cas.

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: ntp
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2008, 06:30:47 »
Nejdriv si zjisti, jestli synchronizace bezi, nebo ne
Kód: [Vybrat]
ps -A | grep "ntpd"pokud ti to neco vypise, tak ti synchronizace funguje. Pokud ne, musis ji teprve zprovoznit.

samotna synchronizace se provadi pomoci programu ntpdate, tedy napr. takto:
Kód: [Vybrat]
sudo ntpdate ntp.cesnet.cz
po synchronizaci jeste bude potreba opraveny cas zapsat do HW hodin, to udelas pomoci prikazu
Kód: [Vybrat]
sudo hwclock --systohc
jinak jestli ten pocitac vypinas nejak casteji nebo tak, nemusis pouzivat hwclock, protoze je obsazen v haltu

tyhle prikazy samozrejme muzes napsat do nejakyho skriptu, jeho spousteni v nejakym intervalu uz si zajistis sam ;)
« Poslední změna: 17 Května 2008, 06:33:35 od ufaak »
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: ntp
« Odpověď #2 kdy: 17 Května 2008, 09:16:22 »
Moc jsem nepochopil, zda to chcete na desktopu nebo serveru. Pokud na desktopu, jde to takhle jednoduše:
Pravým tlačítkem na hodiny v panelu -> Nastavit datum a čas. Tam vyberete, aby se to synchronizovalo, ono to automaticky doinstalujte potřebné balíky. A v seznamu serverů je tam i jeden český.

pw

  • Host
Re: ntp
« Odpověď #3 kdy: 17 Května 2008, 09:29:38 »
Moc jsem nepochopil, zda to chcete na desktopu nebo serveru. Pokud na desktopu, jde to takhle jednoduše:
Pravým tlačítkem na hodiny v panelu -> Nastavit datum a čas. Tam vyberete, aby se to synchronizovalo, ono to automaticky doinstalujte potřebné balíky. A v seznamu serverů je tam i jeden český.
Ty pouzivas na ubuntu servery graficke prostredie, no ja nie  ;D

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: ntp
« Odpověď #4 kdy: 17 Května 2008, 09:36:25 »
Jejda, já si nevšiml kategorie :-\ Ale i tak, někdo na serveru grafické prostředí používá...
https://help.ubuntu.com/7.10/server/C/NTP.html

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.