Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Apache - VirtualHost  (Přečteno 4153 krát)

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Apache - VirtualHost
« kdy: 23 Června 2009, 13:27:01 »
Ahoj, jeste nez me ukamenujete, ze to tu je nejmene 1000x (ano je i neni), tak se zeptam.
Mam dve domeny (cepela.eu, sdhluzna.cz), potrebuji mit hosting na svem serveru, nastavil sem virtualhosty uz alespon podle patnactni prispevku, restartoval apache i sit ale stale pri zadani jak www.cepela.eu, tak www.sdhluzna.cz mi to zobrazi stranky sdhluzna.cz. V ani jednom logu sem nic nedohledal, tak sem /var/log/apache2/ promazal a zacal odznovu a take nic, jen v error.log je toto, ale to podle me je chyba o uplne necem jinem:
Kód: [Vybrat]
PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php5/20060613/pdo_sqlite.so' - /usr/lib/php5/20060613/pdo_sqlite.so: cannot open shared object file: No such file or directory in Unknown on line 0
PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php5/20060613/sqlite.so' - /usr/lib/php5/20060613/sqlite.so: cannot open shared object file: No such file or directory in Unknown on line 0
[Tue Jun 23 12:55:20 2009] [notice] Apache/2.2.11 (Ubuntu) PHP/5.2.6-3ubuntu4.1 with Suhosin-Patch configured -- resuming normal operations
[Tue Jun 23 12:57:51 2009] [notice] caught SIGTERM, shutting down
PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php5/20060613/pdo_sqlite.so' - /usr/lib/php5/20060613/pdo_sqlite.so: cannot open shared object file: No such file or directory in Unknown on line 0
PHP Warning:  PHP Startup: Unable to load dynamic library '/usr/lib/php5/20060613/sqlite.so' - /usr/lib/php5/20060613/sqlite.so: cannot open shared object file: No such file or directory in Unknown on line 0
[Tue Jun 23 12:57:52 2009] [notice] Apache/2.2.11 (Ubuntu) PHP/5.2.6-3ubuntu4.1 with Suhosin-Patch configured -- resuming normal operations


/etc/apache2/sites-available/default:
Kód: [Vybrat]
NameVirtualHost *:80

<VirtualHost *:80>
ServerName www.cepela.eu
ServerAlias cepela.eu *.cepela.eu
ServerAdmin ondrej.cepela@gmail.com
DocumentRoot /var/www/cepela.eu
CustomLog /var/log/apache2/cepela.eu.log combined
LogLevel debug
</VirtualHost>

<VirtualHost *:80>
ServerName www.sdhluzna.cz
ServerAlias sdhluzna.cz *.sdhluzna.cz
ServerAdmin ondrej.cepela@gmail.com
DocumentRoot /var/www/sdhluzna
CustomLog /var/log/apache2/www.sdhluzna.cz combined
LogLevel debug
</VirtualHost>

###################################################################################
# nastaveni pro vnitrni server, ktery je svazany ne s dns, ale s IP adresou
<VirtualHost 192.168.10.206>
DocumentRoot "/var/www/cepela.eu"
ServerName 192.168.10.206
CustomLog /var/log/apache2/192.168.10.206 combined
<Directory "/var/www/cepela.eu">
AllowOverride All
allow from all
Options +Indexes
</Directory>
</VirtualHost>

<VirtualHost 10.0.0.206>
DocumentRoot "/var/www/sdhluzna"
ServerName 10.0.0.206
CustomLog /var/log/apache2/10.0.0.206 combined
<Directory "/var/www/sdhluzna">
AllowOverride All
allow from all
Options +Indexes
NameVirtualHost *:80

<VirtualHost *:80>
ServerName www.cepela.eu
ServerAlias cepela.eu *.cepela.eu
ServerAdmin ondrej.cepela@gmail.com
DocumentRoot /var/www/cepela.eu
CustomLog /var/log/apache2/cepela.eu.log combined
LogLevel debug
</VirtualHost>

<VirtualHost *:80>
ServerName www.sdhluzna.cz
ServerAlias sdhluzna.cz *.sdhluzna.cz
ServerAdmin ondrej.cepela@gmail.com
DocumentRoot /var/www/sdhluzna
CustomLog /var/log/apache2/www.sdhluzna.cz combined
LogLevel debug
</VirtualHost>

###################################################################################
# nastaveni pro vnitrni server, ktery je svazany ne s dns, ale s IP adresou
<VirtualHost 192.168.10.206>
DocumentRoot "/var/www/cepela.eu"
ServerName 192.168.10.206
CustomLog /var/log/apache2/192.168.10.206 combined
<Directory "/var/www/cepela.eu">
AllowOverride All
allow from all
Options +Indexes
</Directory>
</VirtualHost>

<VirtualHost 10.0.0.206>
DocumentRoot "/var/www/sdhluzna"
ServerName 10.0.0.206
CustomLog /var/log/apache2/10.0.0.206 combined
<Directory "/var/www/sdhluzna">
AllowOverride All
allow from all
Options +Indexes

pokud pristupuji z vnitrni site primo na ipadresy tak to chodi, pokud z vnitrni site zadam www.sdhluzna.cz, nebo www.cepela.eu, tak to hlasi chybu spojeni, z cehos podezrivam prisernej router od O2 ZyXel P-600 ktery pusoby jako zaskodnik asi i v dalsich problemech, protoze treba ze vnitr ping na www.cepela.eu i www.sdhluzna.cz jde a prelozi se spravne na moji verejnou adresu. Prosim, nakopnete me nekdo do zadni diry, at si nesedim na vedeni a pohnu stim. Dekuji

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: Apache - VirtualHost
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2009, 00:35:25 »
Tak jak sem rikal, veskerou neplechu delal modem v modu router. Stacilo prepnout do modu bridge a je po problemech, vsechno slape jak ma, rychleji a dokonce mi zacal fungovat i snad postfix. HURA HURA HURA (nesnasim O2 a jejich bazmechty).

MyKE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Apache - VirtualHost
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2009, 12:41:05 »
Zdravím. Nechtěl jsem zakládat další topic. Mám problém s VirtualHost. Nemůžu vytvořit subdoménu ani další domény. Používám svůj DNS server a mám odemknuté všechny porty. Problém je v tom když si do /etc/apache2/sites-available/default hodím doménu a pak subdoménu tak mi to přestane fungovat. Nevím proč.

Můj VirtualHost:

Kód: [Vybrat]
<VirtualHost *:80>
ServerName www.wzk.cz
ServerAdmin webmaster@localhost
DocumentRoot /var/www/wzk.cz
ErrorLog /var/log/apache2/wzk.error.log
CustomLog /var/log/apache2/wzk.access.log combined
</VirtualHost>

<VirtualHost *:80>
ServerName sub.wzk.cz
ServerAdmin webmaster@localhost
DocumentRoot /var/www/wzk.cz/sub
</VirtualHost>

Error.log:

Kód: [Vybrat]
[Fri Jun 26 12:23:45 2009] [error] [client 192.168.1.1] File does not exist: /var/www/wzk.cz/favicon.ico, referer: http://www.wzk.cz/
[Fri Jun 26 12:23:50 2009] [error] [client 192.168.1.1] File does not exist: /var/www/wzk.cz/favicon.ico, referer: http://www.wzk.cz/
[Fri Jun 26 12:25:37 2009] [error] [client 192.168.1.1] File does not exist: /var/www/wzk.cz/favicon.ico, referer: http://www.wzk.cz/
[Fri Jun 26 12:25:41 2009] [error] [client 192.168.1.1] File does not exist: /var/www/wzk.cz/favicon.ico, referer: http://www.wzk.cz/
[Fri Jun 26 12:25:44 2009] [error] [client 192.168.1.1] File does not exist: /var/www/wzk.cz/mail
[Fri Jun 26 12:25:46 2009] [error] [client 192.168.1.1] File does not exist: /var/www/wzk.cz/favicon.ico, referer: http://www.wzk.cz/mail
[Fri Jun 26 12:25:53 2009] [error] [client 192.168.1.1] File does not exist: /var/www/wzk.cz/mail

Po úpravách dám přikaz pro restart apache a napíše vždy: (Pokud tam nemám chybu)

Kód: [Vybrat]
myke@Server-Linux:~$ sudo /etc/init.d/apache2 restart
 * Restarting web server apache2                                                apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for ServerName
 ... waiting apache2: Could not reliably determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.1.1 for ServerName
                                                                         [ OK ]

Projel jsem plno stránek a zkoušel kombinovat VHosty a pořád nic. pokud dám místo <VirtualHost *:80> toto: <VirtualHost wzk.cz:80> apache spadnou. Přitom jsem viděl hodně lidí co si to tak dávali. I kdybych vytvořil 5 sub domén a domén, tak to bude směřovat jen na to první DocumentRoot /var/www/wzk.cz. Nevím proč. Jestli víte jak toto řešit a chápete můj výklad, tak mi prosím pomozte. Popř. dám screeny nebo více objasním můj problém. Díky.

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Apache - VirtualHost
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2009, 19:22:51 »
Záleží jak máš nastavený DNS uprav/přidej v konfiguraci Apache ServerName a mělo by to šlapat :-)
jabber: etnyx@jabbim.cz

MyKE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Apache - VirtualHost
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2009, 20:48:04 »
DNS mám nastaven na svou IP, pak mám vytvořené NSSety = ns1.wzk.cz a ns2.wzk.cz to aby když budu mít více domén tak je nasměruju na ns... a půjde to na mou IP. DNS jsou OK. Prostě mi nefungujou Virtualhosty. Nevím co myslíte tím
Citace
uprav/přidej v konfiguraci Apache ServerName...
. Nevím kde to má být mám to v /sites-available/default to: ServerName www.wzk.cz....

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re: Apache - VirtualHost
« Odpověď #5 kdy: 26 Června 2009, 21:47:45 »
ServerName tě nepostrčil. Tak to zkusím napsat celý řekněme máš doménu wzk.cz a v apachi potrřebujes konfigurovat "virtualhost" výsledkem má být nakonfigurovaná subdoména (rekněme mysql.wzk.cz která povede na phpmyadmin) a samotná doména tak do konfiguračního souboru vložím něco jako toto.

Kód: [Vybrat]
#pro doménu
<VirtualHost *:80>
        ServerName wzk.cz
        ServerAlias www.wzk.cz wzk.cz #dva server alias (aby slo www i bez www do stejny slozky)
        DocumentRoot /home/www/wzk.cz/www/
</VirtualHost>

#nastavení subdomény mysql.wzk.cz
<VirtualHost *:80>
        ServerName wzk.cz
        ServerAlias mysql.wzk.cz
        DocumentRoot /home/www/default/phpmyadmin/
</VirtualHost>

#pridam neco co usnadní práci
#pro libovolny pocet subdomen (které nejsou pred timto definovany)
<VirtualHost *:80>
        ServerName wzk.cz
        ServerAlias www.*.wzk.cz
        VirtualDocumentRoot /home/www/wzk.cz/%2/
</VirtualHost>

<VirtualHost *:80>
        ServerName wzk.cz
        ServerAlias *.wzk.cz
        VirtualDocumentRoot /home/www/wzk.cz/%1/
</VirtualHost>

S tímto vytvoříš libovolnou subdoménu jen tím, že pro ní vytvoříš příslušný adresář na příslušném místě (samozřejmě si přidej další svoje direktivy jako logy atd,...) Všimni si rozdílu v ServerName u mě a u sebe pokud nemáš v DNS vedený sub.wzk.cz tak to prostě jít nemůže, ani si jistej nejsem jestli by to šlo :-D svoje záznamy nechávám u registrátorů (řekl bych, že je to lepší, protože nezatěžuješ svůj server s tím co máš někde již placený a navíc máš o starost méně,...)
« Poslední změna: 26 Června 2009, 21:55:02 od ETNyx »
jabber: etnyx@jabbim.cz

MyKE

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
Re: Apache - VirtualHost
« Odpověď #6 kdy: 27 Června 2009, 11:56:46 »
Díky moc ETNyx. Dal jsem registrátorovy DNS a už subdomény atd. fungují.  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.