Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Internet  (Přečteno 4130 krát)

sandrusa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Internet
« kdy: 29 Září 2009, 12:33:23 »
Zdravim, jsem totalni novacek co se Ubuntu tyka, takze predem omluva za dost pravdepodobne hloupe dotazy...jde mi o bezdratove pripojeni na net. Po zakoupeni Dell Inspiron vse fungovalo tak jak ma, nicmene po mem studovani, co vse Ubuntu umi jsem si omylem odinstalovala Network Manager, ktery uz mi ovsem nejde nainstalovat zpet. Nebo idealne, jde nekde obnovit puvodni nastaveni?
predem diky za info.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Internet
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2009, 13:03:05 »
1) Jako odinstalovala úplně ???  → (ze synapticu?)
2) Nebo jen smázla z horní lišty ???

1a) Pokud není v Synapticu → najdeš ho tak,že napíšeš a vyhledáš: ikona dalekohledu.Musí být zelený čtvereček → network manager.Pokud není tak nainstaluj .
2a)Pokud není v liště klikni na ni pravým a dej volbu → přidat na panel a najdi → oznamovací oblast kterou jen přidáš a zvolíš co ma zobrazovat.



openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

NoWin

  • Host
Re: Internet
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2009, 13:18:26 »
Balíky (vč. závislostí), který Ti nejdou stáhnout si vyhledej tady a natahej si je do /var/cache/apt/archives a třeba v Synapticu si je doinstaluj.
« Poslední změna: 29 Září 2009, 13:21:03 od Metalhead »

sandrusa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Internet
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2009, 13:23:45 »
tak zeleny ctverecek v synaptic je, ovsem pri kliknuti na obnovit mi to hazi chybu. predpokladam, ze musim byt pripojena na net, abych to stahla zpet?   :(

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Internet
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2009, 13:26:12 »
Pokud tam je tak není smazaný → použij postup 2a. ;)

4@Metalhead → návod je to pěknej jen pochybuju,že by tohle zvládnula je tu chvilku. NF ;)
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

NoWin

  • Host
Re: Internet
« Odpověď #5 kdy: 29 Září 2009, 13:34:03 »
tak zeleny ctverecek v synaptic je, ovsem pri kliknuti na obnovit mi to hazi chybu. predpokladam, ze musim byt pripojena na net, abych to stahla zpet?   :(
Připojení k netu na tom počítači zatím mít nemusíš, stačí Ti ten, z nějž píšeš a médium, kam můžeš zapsat potřebný balíky (flashka, externí disk, disketa, děrová páska :D).
Ale pokud to máš už nainstalovaný, bude Ti to prd platný, chybovou hlášku Ti to píše nejspíš kvůli tomu, že Synaptic na tuhle operaci vyžaduje funkční připojení k netu/balíky v cache, který Ty ale nemáš. Nehrála sis třeba s nastavením sítě? Zkus tam ty balíky manuálně nacpat podle výše zmíněnýho postupu a akci zopakuj.

Érlajv: Ale zvládla by to ;)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Internet
« Odpověď #6 kdy: 29 Září 2009, 13:39:39 »
tak zeleny ctverecek v synaptic je, ovsem pri kliknuti na obnovit mi to hazi chybu. predpokladam, ze musim byt pripojena na net, abych to stahla zpet?   :(
Připojení k netu na tom počítači zatím mít nemusíš, stačí Ti ten, z nějž píšeš a médium, kam můžeš zapsat potřebný balíky (flashka, externí disk, disketa, děrová páska :D).
Ale pokud to máš už nainstalovaný, bude Ti to prd platný, chybovou hlášku Ti to píše nejspíš kvůli tomu, že Synaptic na tuhle operaci vyžaduje funkční připojení k netu/balíky v cache, který Ty ale nemáš. Nehrála sis třeba s nastavením sítě? Zkus tam ty balíky manuálně nacpat podle výše zmíněnýho postupu a akci zopakuj.

Érlajv: Ale zvládla by to ;)

Se mi jeví jako pravděpodobnější,že to smázla z lišty.Pochybuji,že by to upálila v cmd-lajně :D
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

NoWin

  • Host
Re: Internet
« Odpověď #7 kdy: 29 Září 2009, 13:45:37 »
tak zeleny ctverecek v synaptic je, ovsem pri kliknuti na obnovit mi to hazi chybu. predpokladam, ze musim byt pripojena na net, abych to stahla zpet?   :(
Připojení k netu na tom počítači zatím mít nemusíš, stačí Ti ten, z nějž píšeš a médium, kam můžeš zapsat potřebný balíky (flashka, externí disk, disketa, děrová páska :D).
Ale pokud to máš už nainstalovaný, bude Ti to prd platný, chybovou hlášku Ti to píše nejspíš kvůli tomu, že Synaptic na tuhle operaci vyžaduje funkční připojení k netu/balíky v cache, který Ty ale nemáš. Nehrála sis třeba s nastavením sítě? Zkus tam ty balíky manuálně nacpat podle výše zmíněnýho postupu a akci zopakuj.

Érlajv: Ale zvládla by to ;)

Se mi jeví jako pravděpodobnější,že to smázla z lišty.Pochybuji,že by to upálila v cmd-lajně :D
Pokud vím, ta ikonka je v tzv. oznamovací oblasti (pokud ji tam ovšem má!), neměla by tam jít manuálně šoupnout, ikonka se tam zobrazí pouze tehdy, běží-li program.
Ale počkáme si, až napíše něco víc, ať se tady zbytečně nedohadujem ;)

sandrusa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Internet
« Odpověď #8 kdy: 29 Září 2009, 13:47:34 »
Presne tak, nezvladla... :-) s cim jsem si hrala uz fakt nevim, zato muzu prislibit, ze touhle akci moje veskere hratky konci!!! tak postup 2a je peknej, ikona je to sice asi spravna, ale vic nez vlastnosti spojeni mi to stejne nehazi...mate to se mnou, panove, tezky!  ;)

NoWin

  • Host
Re: Internet
« Odpověď #9 kdy: 29 Září 2009, 13:58:51 »
Presne tak, nezvladla... :-) s cim jsem si hrala uz fakt nevim, zato muzu prislibit, ze touhle akci moje veskere hratky konci!!! tak postup 2a je peknej, ikona je to sice asi spravna, ale vic nez vlastnosti spojeni mi to stejne nehazi...mate to se mnou, panove, tezky!  ;)
Ale zvládla! ;)
Jak ta ikonka vypadá? Jako "schody", nebo jako 2 monitory (tady ovšem záleží na tématu ikon)?
Když na tu ikonku klikneš levým myšítkem- co všechno se Ti tam zobrazí?
Když na tu ikonku klikneš praým myšítkem- co všechno se Ti tam zobrazí?

sandrusa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Internet
« Odpověď #10 kdy: 29 Září 2009, 14:06:32 »
monitory, to by melo byt spravne, ne? :-) po kliknuti mi to hodi okno "vlastnosti spojeni", v obecne: nazev - spojeni je jako necinne, v podpora: internet protocol a sitove zarizeni...pri kliknuti pravou to nabizi vlastnosti, napovedu, odstranit z panelu atd...

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Internet
« Odpověď #11 kdy: 29 Září 2009, 14:15:36 »
Mělo by to znovu najet po restartu a být funkční za předpokladu,že to prvně funkční bylo.
Po kliknutí levým by to mělo zobrazit sítě.


Jinak by to šlo i takhle ale to je asi na tebe složité a asi i zbytečné:
Zkus zazálohovat a smazat skryté adresáře /home/uzivatel/.gconf, .gconf2, .gnome, .nautilus . Vrátí se ti původní nastavení prostředí po instalaci.
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

sandrusa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Internet
« Odpověď #12 kdy: 29 Září 2009, 14:27:28 »
ha, takze po restartu jsme tam, kde jsme byli, cili stale nefunkcni...takze mi nezbyva nez byt za IT a zalohovat a mazat??? :'(

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Internet
« Odpověď #13 kdy: 29 Září 2009, 14:33:24 »
Pořád je debata o ikoně,nebo ti nejede ta wifi (bezdrát) ?

Zatím nic nemaž !!!
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

sandrusa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Internet
« Odpověď #14 kdy: 29 Září 2009, 14:38:26 »
 nevyhledava to, nenabizi se ani to okno s nabidkou k pripojeni (drat, bezdratova, VPN atd.) fakt netusim, co jsem kde udelala...:-(

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Internet
« Odpověď #15 kdy: 29 Září 2009, 14:45:14 »
A internet jede nebo ne, na tom ntb?
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

sandrusa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Internet
« Odpověď #16 kdy: 29 Září 2009, 14:50:30 »
jel, dokud jsem se v tom nezacala hrabat...troufam si tvrdit, ze net je v tom nevinne, spis jsem nekde neco udelala ja v nastaveni nebo tak.

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Internet
« Odpověď #17 kdy: 29 Září 2009, 15:17:33 »
A nevypnula si někde nějakým tlačítkem tu wifi?

V příslušenství vyber → terminál a tam zadáš ty příkazy.
dej sem příkaz z:
Kód: [Vybrat]
ifconfig
a ještě z :
Kód: [Vybrat]
iwconfig
Okopíruj ty výpisy a vlož do kódu→ #

Dál už ti neporadím,neznám síťařinu.
« Poslední změna: 29 Září 2009, 15:20:15 od airlive »
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

sandrusa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Internet
« Odpověď #18 kdy: 29 Září 2009, 15:41:43 »
tak po tom prvnim prikazu to vypada, ze je vse zapnuto "aktivovano vsesmerove vysilani multicast" a "aktivovano smycka bezi", po druhem to hazi "no wireless extensions". tlacitko wifi je zapnute, to uz bych byla fakt hodne extremni, marnit Tvuj cas takovou blbosti :-) esli jsem spis nekde nevypla prijem wifi, co? :-)

airlive

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2280
  • Linux User: 479151.
Re: Internet
« Odpověď #19 kdy: 29 Září 2009, 16:31:32 »
Co je to za s.kartu?

dej sem výpis z lshw
Kód: [Vybrat]
sudo lshwa vlož výpis ze sekce :*-network
openSUSE Leap 15.1
Vivaldi: King of Browsers.
"Tón, kterým se hovoří v linuxových skupinách, je tvrdý, ale srdečný..."

sandrusa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Internet
« Odpověď #20 kdy: 06 Října 2009, 12:58:00 »
tak jsem zpet...po zadani toho prikazu to hazi:
 
*-network UNCLAIMED
description: Network controller
product: BCM4312 802.11b/g
vendor: Broadcom Corporation
physical id: 0
bu info: pci@0000:0c:00.0
version: 01
width: 64 bits
clock: 33MHz
capabilities: pm msie pciexpress bus_master cap_list
configuratin: latency=0


*-network
desription: Ethernet interface
product: 88E8040 PCI-E Fast Ethernet Controller
vendot: Marvell Technology Group Ltd.
physical id: 0
bus info: pci@0000:09:00.0
logical name: eth0
version: 13
serial: 00:23:ae:26:70:cb
capacity: 100MB/s
width: 64 biths
clock: 33MHz
capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical tp 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd autonegotiation
configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=sky2 driverversion=1.22 firmwar=N/A latency=0 link=0 module=sky2 multicast=yes port=twisted pair

*-network DISABLED
description: Ethernet interface
physical id: 2
logical name: pan0
serial: be:17:37:59:da:27
capabilities:ethernet physical
configuration: broadcast=yes driver=bridge driverversion: 2.3 firmwar=N/A link=yes mulitcast=yes

to jsem zvedava, esli z toho neco zjistis.. :-) diky moc!!

dik

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Internet
« Odpověď #21 kdy: 06 Října 2009, 13:28:45 »
Ta wi-fi bude předpokládám Broadcom, moc se mi nelíbí u té sítě "UNCLAIMED"..ikdyž otázka je proč. Hoď sem ještě ten výpis iwconfig, jak psal Airlive..zkopíruj ho celý, tak jako teď ten lshw...

A možná by ještě nebylo špatné upřesnit, jak se na net připojuješ..? Předpokládám, že ze svého PC se bezdrátově připojuješ na router a z něj už do internetu nebo z routeru to jde po kabelu ještě do další krabičky "AP" a až z ní ven? Sice to je možná zbytečný dotaz, ale občas docela pomáhá si představit, jak daná síť funguje..

edit: pokud u toho iwconfig je JEN "no wireless extensions", ale lshw ho najde, pak to vypadá, jako by wi-fi nebyla vůbec aktivní, což odpovídá tomu "UNCLAIMED"...pokud říkáš, že tlačítko wi-fi máš zapnuté a iwconfig i přesto nic nenajde, jako by opravdu chyběl soft, který wi-fi ovládá....jak se ti to podařilo? :-))
« Poslední změna: 06 Října 2009, 13:53:49 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Internet
« Odpověď #22 kdy: 06 Října 2009, 16:19:09 »
tak po tom prvnim prikazu to vypada, ze je vse zapnuto "aktivovano vsesmerove vysilani multicast" a "aktivovano smycka bezi", po druhem to hazi "no wireless extensions". tlacitko wifi je zapnute, to uz bych byla fakt hodne extremni, marnit Tvuj cas takovou blbosti :-) esli jsem spis nekde nevypla prijem wifi, co? :-)

poslouchej.. a nemáš někde tlačítko vyp/zap tý wifiny?? to spíše vypadá, že jsi ji jen mechanicky vypla

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: Internet
« Odpověď #23 kdy: 06 Října 2009, 16:38:31 »
Taky mi přijde, jakoby byla vypnutá, ale to by se řešil problém "proč nejde spustit TV?", odpověď: "protože není v zásuvce" a to bych si ke slečně nedovolil :-)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

plusik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Internet
« Odpověď #24 kdy: 06 Října 2009, 17:30:58 »
no mě zaráží to "no wireless existations" to prostě fakt vypadá, jako když je spíš vypnutá, než cokoliv jinýho, hele mě na notesu diodka od wifiny svítí i když jí mám mechanicky vypnutou...a párkrát jsem se přistihl..jak běhám kolem notesu a pištím, že mi to zase nejde...ten vypínač je tak malej,ale představ si křeslem jsem schopnej to přehodit :-))..otočím se čelem zad a brnknu opěradlem o vypínač a je to :-))...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.