Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: evolution  (Přečteno 4546 krát)

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
evolution
« kdy: 12 Prosince 2009, 13:30:20 »
zdravím.. chtěl jsem se zeptat. používám nově tento program.. a zničeho nic mi vyskočila tabulka s textem shurba o tom že se nelze připojit na server pop...či tak nějak... at zadám heslo... díval jsem se na evolution ale všecko bylo o.k. tak jsem usoudil ze se jednalo o nějaký podvrh a zadal jsem tam nějaký vymysl..enter a nic se stejně nestalo...

Je to nějaká funkce programu nebo to mohl byt nějaký podvrh??

Za odpověd předem díky :)
ubuntu 9.04

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2009, 13:33:56 »
tedka semi to objevilo znova posílám printscreen...



[attachment deleted by admin]
ubuntu 9.04

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: evolution
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosince 2009, 14:26:47 »
Zdravím, žádá to po vás heslo vašeho účtu (předpokládám, že vašeho?) Honza

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #3 kdy: 12 Prosince 2009, 14:35:48 »
Zdravím, žádá to po vás heslo vašeho účtu (předpokládám, že vašeho?) Honza

jo mého..
ono se to objeví ikdyž to vypnu a zapnu znova (cely program) takže to asi bude v pořádku.. jenom mě to překvapilo.. že na mě vyskočila z ničeho nic taková tabulka ... a hned po mě chce heslo... tak sem hnedka paranoidně přemýšlel., co kdyby ... :)
emaily tohoto typu mi chodí každou chvilii as sociální inženýrství... :)
ubuntu 9.04

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: evolution
« Odpověď #4 kdy: 12 Prosince 2009, 14:41:14 »
Gnome používá na uchování hesel správce klíčenek a předpokládám, že se vás to při prvním spuštění evolution a zadání hesla nebo hesel k účtu nebo účtům zeptalo, zda jmá uchovat heslo nebo hesla. Pak není třeba hesla znovu zadávat. Honza

NoWin

  • Host
Re: evolution
« Odpověď #5 kdy: 14 Prosince 2009, 15:27:00 »
V Evolutionu se dá nastavit, aby si pamatoval hesla. Stačí používat hlavu a podívat se taky někdy do nastavení.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: evolution
« Odpověď #6 kdy: 14 Prosince 2009, 20:04:14 »
I když je heslo uložené a správné...
V okamžiku když spadne mailserver a vrací nesmyslné odpovědi o nemožnosti přilogování tak poštovní klient na to reaguje žádostí o heslo protože si myslí že to co má uložené není správné (resp. přesně tak jak mu to tvrdí mailserver).
Tzn. chyba nemusí být na vašem přijímači.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

NoWin

  • Host
Re: evolution
« Odpověď #7 kdy: 14 Prosince 2009, 20:11:59 »
V případě Seznamu bych se tomu nedivil.

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #8 kdy: 17 Prosince 2009, 19:09:35 »
hej dopytle. může mi prosím někdo poradit kde se v tom zas*ným evolutionu dájí uložit emaly někam na hdd. sem potřeboval formatovat hdd a nemohl sem tam nikde najit jak to zalohovat. kua sem přišel asi tak o tisicovku důležitých emalu... že já *censored* sem raději nezustal u toho seznamu..
ubuntu 9.04

NoWin

  • Host
Re: evolution
« Odpověď #9 kdy: 17 Prosince 2009, 19:12:09 »
hej dopytle. může mi prosím někdo poradit kde se v tom zas*ným evolutionu dájí uložit emaly někam na hdd. sem potřeboval formatovat hdd a nemohl sem tam nikde najit jak to zalohovat. kua sem přišel asi tak o tisicovku důležitých emalu... že já *censored* sem raději nezustal u toho seznamu..
UKLIDNI SE! Co Ti říká slovo Google? Hledej a najdeš, já jsem našel hned!

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #10 kdy: 17 Prosince 2009, 19:13:07 »
hej dopytle. může mi prosím někdo poradit kde se v tom zas*ným evolutionu dájí uložit emaly někam na hdd. sem potřeboval formatovat hdd a nemohl sem tam nikde najit jak to zalohovat. kua sem přišel asi tak o tisicovku důležitých emalu... že já *censored* sem raději nezustal u toho seznamu..
UKLIDNI SE! Co Ti říká slovo Google? Hledej a najdeš, já jsem našel hned!

dik ted je to už celkem stejně jedno..
edit: kua já sice mám rád linuxy ale někdy mě takt vytáčí jak zde člověk musí hledat kdejakou blbost a pročítat kvanta textu než zjisti jak se v tom vůbec dělá. v tomhletom jsou windoze pořád lepší... jejich intuitivní architekura (resp. prostředí které dokáže bez větších obtíží pochopit jak starší člověk tak obyčejny uživatel franta... aniž by musel mít vystudovánou vysokou školu informatiky..
« Poslední změna: 17 Prosince 2009, 19:16:33 od TOMMO_4 »
ubuntu 9.04

play3man

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 287
Re: evolution
« Odpověď #11 kdy: 17 Prosince 2009, 19:13:32 »
hej dopytle. může mi prosím někdo poradit kde se v tom zas*ným evolutionu dájí uložit emaly někam na hdd. sem potřeboval formatovat hdd a nemohl sem tam nikde najit jak to zalohovat. kua sem přišel asi tak o tisicovku důležitých emalu... že já *censored* sem raději nezustal u toho seznamu..

Subor - Zalohovat nadstavenia
Stovky článků o hrách pro konzole značek Sony PlayStation, Microsoft Xbox a Nintendo. Sortiment se každým dnem rozšiřuje! Konzolista.cz
https://www.facebook.com/konzolista.cz
http://konzolista.tiscali.cz/

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #12 kdy: 17 Prosince 2009, 19:18:03 »
hej dopytle. může mi prosím někdo poradit kde se v tom zas*ným evolutionu dájí uložit emaly někam na hdd. sem potřeboval formatovat hdd a nemohl sem tam nikde najit jak to zalohovat. kua sem přišel asi tak o tisicovku důležitých emalu... že já *censored* sem raději nezustal u toho seznamu..

Subor - Zalohovat nadstavenia

to jsem zkoušel ale pochopil sem z toho jak už název konec konců sám vypovídá že jde snad o zalohu nastevení né?? a né o zalohu e-mailu. ale i tak jsem to žkoušel a vytvořilo mi to archiv(gz) který je ovšem po rozbalení zcela prázdny...
ubuntu 9.04

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #13 kdy: 17 Prosince 2009, 19:22:48 »
třeba taky nechápu, proč musel evol. stahovat všechny mejly ze serveru seznamu. mnohem lepší by bylo je stáhnout z toho serveru ale také je na to seznamu i nechat.. seznam by to nevytrhlo a člověk by měl ještě pro jistotu dálší zalohu jen tak zadara...
edit.: třeba právě pro takovéto případy.. :)
ubuntu 9.04

play3man

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 287
Re: evolution
« Odpověď #14 kdy: 17 Prosince 2009, 19:37:46 »
Zalohuje kompletne vsetko aj e-mail. Ved pri zalohovani ti to aj pise. Zaloha nadstaveni......
Stovky článků o hrách pro konzole značek Sony PlayStation, Microsoft Xbox a Nintendo. Sortiment se každým dnem rozšiřuje! Konzolista.cz
https://www.facebook.com/konzolista.cz
http://konzolista.tiscali.cz/

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #15 kdy: 17 Prosince 2009, 19:41:06 »
Zalohuje kompletne vsetko aj e-mail. Ved pri zalohovani ti to aj pise. Zaloha nadstaveni......

jak říkám udělal jsem to a vytvořilo mi to sece archiv gz. ale po rozbalení je archiv prádny..
Ale i tak si myslím že je to špatně nazváno, jelikož zalohovat nastavení neznamená zalohovat e-maily. e-mail není žýdný atribut nastavení pokud vím
ubuntu 9.04

play3man

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 287
Re: evolution
« Odpověď #16 kdy: 17 Prosince 2009, 20:10:22 »
Zalohuje kompletne vsetko aj e-mail. Ved pri zalohovani ti to aj pise. Zaloha nadstaveni......

jak říkám udělal jsem to a vytvořilo mi to sece archiv gz. ale po rozbalení je archiv prádny..
Ale i tak si myslím že je to špatně nazváno, jelikož zalohovat nastavení neznamená zalohovat e-maily. e-mail není žýdný atribut nastavení pokud vím

Ved evolution si pri obnove ten tar.gz subor nacita a obnovy tak co tu riesis rozbalovanie?
Stovky článků o hrách pro konzole značek Sony PlayStation, Microsoft Xbox a Nintendo. Sortiment se každým dnem rozšiřuje! Konzolista.cz
https://www.facebook.com/konzolista.cz
http://konzolista.tiscali.cz/

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: evolution
« Odpověď #17 kdy: 18 Prosince 2009, 09:53:54 »
třeba taky nechápu, proč musel evol. stahovat všechny mejly ze serveru seznamu.
Proč? Protože to máš takto nastavený. V nastaveních pro pop účet v evolutionu (a ve všech pošťácích, co znám) je možnost volby "nechat zprávy na serveru" a podvolby, na jak dlouho (x dní, dokud nesmažu z lokálu, atd.). Zatím každý pošťák, co jsem zkoušel (tedy až na nový TB3) měl defaultně nastaveno zprávy na serveru nenechávat. Pokud potřebuješ pokročilejší správu mailů (třeba když přistupuješ z více počítačů, z webu, atd.), měl bys uvažovat o protokolu IMAP. Seznam ho tuším před nedávnem oficiálně spustil.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: evolution
« Odpověď #18 kdy: 18 Prosince 2009, 10:33:36 »
hej dopytle. může mi prosím někdo poradit kde se v tom zas*ným evolutionu dájí uložit emaly někam na hdd. sem potřeboval formatovat hdd a nemohl sem tam nikde najit jak to zalohovat. kua sem přišel asi tak o tisicovku důležitých emalu... že já *censored* sem raději nezustal u toho seznamu..
UKLIDNI SE! Co Ti říká slovo Google? Hledej a najdeš, já jsem našel hned!

dik ted je to už celkem stejně jedno..
edit: kua já sice mám rád linuxy ale někdy mě takt vytáčí jak zde člověk musí hledat kdejakou blbost a pročítat kvanta textu než zjisti jak se v tom vůbec dělá. v tomhletom jsou windoze pořád lepší... jejich intuitivní architekura (resp. prostředí které dokáže bez větších obtíží pochopit jak starší člověk tak obyčejny uživatel franta... aniž by musel mít vystudovánou vysokou školu informatiky..
Tak proč jsi tam nezůstal, když nechceš trochu používat mozek.

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #19 kdy: 18 Prosince 2009, 13:19:32 »
hej dopytle. může mi prosím někdo poradit kde se v tom zas*ným evolutionu dájí uložit emaly někam na hdd. sem potřeboval formatovat hdd a nemohl sem tam nikde najit jak to zalohovat. kua sem přišel asi tak o tisicovku důležitých emalu... že já *censored* sem raději nezustal u toho seznamu..
UKLIDNI SE! Co Ti říká slovo Google? Hledej a najdeš, já jsem našel hned!

dik ted je to už celkem stejně jedno..
edit: kua já sice mám rád linuxy ale někdy mě takt vytáčí jak zde člověk musí hledat kdejakou blbost a pročítat kvanta textu než zjisti jak se v tom vůbec dělá. v tomhletom jsou windoze pořád lepší... jejich intuitivní architekura (resp. prostředí které dokáže bez větších obtíží pochopit jak starší člověk tak obyčejny uživatel franta... aniž by musel mít vystudovánou vysokou školu informatiky..
Tak proč jsi tam nezůstal, když nechceš trochu používat mozek.
trochu sem používal mozek u windousů, tady ho musím používat hodně :) ono mi to nevadí,, pokud o nic nejde..rád se naučím nové věci... tohle mě vážně ale rozblobilo-jelikož sem tam měl nepřeberné množství velmi důležitých e-mailů a tedka je t v pr.
řekl bych že systém linux stále (a ještě dlouho asi nebude) pro obyčejné uživatele kteří používají systém k práci a nemají zkrátka čas neustahle hledat něco na googlu . ikdyž já už winy ani nemám a dělam už všecko v lin., ale i tak si to myslím.
Kdysi jsem četl někde v nějakém foru, že linux není složitý jen je jiný než windows a že když jsme začali používat windowsy poprvé taky jsme je neuměli hned... Je na tom sice trochu pravdy,ale je to zavádějící... jelikož na winy jsem nikdy nepotřeboval nikde nic hledat(at už manuály, návody....) a ani jsme nikdy nemusel vyhledávat žádné speciální fora, abych něco mohl rozchhodit.. Takže je fakt že hold liny jsou prostě složitější... a zkrátka pro některé možná až prakticky nedostupné... určitě si totiž nedokáži představit jak se nějaký 55letý děda učí dělat v linuxech...na škole jsme měli certifikaty LCDL. a ti lidé (obyčejní lide) byli rádi že vůbec dokazali pochopit systém windows natož aby dokázali používat linux..kde když vám něco nejede... tak je to vždycky na dlouhé spisování ve forech anebo hledání na googlu..
jinak odpověd na otázku.. no winy bych si nedal jelikož liny se mi zalíbily už moc na to abych je dal pryč..a je také fakt že kromě intuitivnosti nemají winy prakticky nic jiného (dobrého) :)
« Poslední změna: 18 Prosince 2009, 13:25:56 od Milhouse »
ubuntu 9.04

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: evolution
« Odpověď #20 kdy: 18 Prosince 2009, 13:34:16 »
No, jenom pár poznámek:
1) Nevšiml jsem si, že by se Evolution nějak významně lišil např. od Outluku či Thunderbirdu (myslím po způsobu ovládání a nastavení)
2) Na druhou stranu musím souhlasit, že zálohu emailů by pod heslem "Zálohovat nastavení" hledal málokdo. Koukal jsem, jestli to není chyba překladu, a (kupodivu) to chyba překladu je. V originále se to totiž jmenuje "Backup settings", což by se v kontextu správně mělo překládat jako "Nastavení zálohy" (stejně tak volba Restore settings znamená Nastavení obnovy). To se holt u komunitních překladů občas stane.

Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #21 kdy: 18 Prosince 2009, 13:40:55 »
No, jenom pár poznámek:
1) Nevšiml jsem si, že by se Evolution nějak významně lišil např. od Outluku či Thunderbirdu (myslím po způsobu ovládání a nastavení)
2) Na druhou stranu musím souhlasit, že zálohu emailů by pod heslem "Zálohovat nastavení" hledal málokdo. Koukal jsem, jestli to není chyba překladu, a (kupodivu) to chyba překladu je. V originále se to totiž jmenuje "Backup settings", což by se v kontextu správně mělo překládat jako "Nastavení zálohy" (stejně tak volba Restore settings znamená Nastavení obnovy). To se holt u komunitních překladů občas stane.

No to s těmi emaily: je fakt že je to můj první(takovýto) poštovní klient...takže je možné že to je takhle i u těch ostatních.. ale v té chvíli když jsem to psal a byl jsem slušně řečeno rozlobený :) tak sem to připisoval zase rozmaru linuxu.. takže pokud né tak se omlouvám..
Nicméně se mi i tak zdá o něco více logičtější mít implicitně nastaveno jen kopírování e-mailu než jejích vyjmutí. člověk spíše ty e-maily může potřebovat i na tom daném poštovním serveru. a než to hned zezačátku kajsi hledat, kde se to dá nastavit.. no nevím.. to jen tak k tomu no... samože sem tohle myslel na veškeré poštovní klienty tohoto typu :)
ubuntu 9.04

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: evolution
« Odpověď #22 kdy: 18 Prosince 2009, 13:41:26 »
No, jenom pár poznámek:
1) Nevšiml jsem si, že by se Evolution nějak významně lišil např. od Outluku či Thunderbirdu (myslím po způsobu ovládání a nastavení)
2) Na druhou stranu musím souhlasit, že zálohu emailů by pod heslem "Zálohovat nastavení" hledal málokdo. Koukal jsem, jestli to není chyba překladu, a (kupodivu) to chyba překladu je. V originále se to totiž jmenuje "Backup settings", což by se v kontextu správně mělo překládat jako "Nastavení zálohy" (stejně tak volba Restore settings znamená Nastavení obnovy). To se holt u komunitních překladů občas stane.

Nahlášeno?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: evolution
« Odpověď #23 kdy: 18 Prosince 2009, 13:43:27 »
No, jenom pár poznámek:
1) Nevšiml jsem si, že by se Evolution nějak významně lišil např. od Outluku či Thunderbirdu (myslím po způsobu ovládání a nastavení)
2) Na druhou stranu musím souhlasit, že zálohu emailů by pod heslem "Zálohovat nastavení" hledal málokdo. Koukal jsem, jestli to není chyba překladu, a (kupodivu) to chyba překladu je. V originále se to totiž jmenuje "Backup settings", což by se v kontextu správně mělo překládat jako "Nastavení zálohy" (stejně tak volba Restore settings znamená Nastavení obnovy). To se holt u komunitních překladů občas stane.

Nahlášeno?
Zatím ne. Přišel jsem na to totiž před chvíli - vrtalo mi v makovici, proč je to tak hloupě pojmenované a pátral jsem po tom, jak se to jmenuje v originále. Teď pátrám, kde bug v překladu nahlásit.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #24 kdy: 18 Prosince 2009, 13:47:10 »
Zalohuje kompletne vsetko aj e-mail. Ved pri zalohovani ti to aj pise. Zaloha nadstaveni......

jak říkám udělal jsem to a vytvořilo mi to sece archiv gz. ale po rozbalení je archiv prádny..
Ale i tak si myslím že je to špatně nazváno, jelikož zalohovat nastavení neznamená zalohovat e-maily. e-mail není žýdný atribut nastavení pokud vím

Ved evolution si pri obnove ten tar.gz subor nacita a obnovy tak co tu riesis rozbalovanie?
jen bych k tomu ještě dodal jak jsem psal ted výše neměl jsem s tím prozatím skušenost a tak jsem to po tom zabalení chtěl "fyzicky" zkontrolovat jestli to tom souboru gz. opravdu je abych mohl byt klidný, nevěděl jsme že přímo ten soubor gz obsahuje ty informace.. proto jsem byl z toho trochu vyplesklý když jsem to zalohoval a kouknul orientačně na ten gz. soubor a složka byla prázdná. vůbec nic... připisoval jsem to tomu, že někde dělám já něco špatně anebo že je někde něco špatně, každopádně jsem něměl čas to řešit a hledat a hledat a řešit.
ubuntu 9.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.