Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: evolution  (Přečteno 4561 krát)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: evolution
« Odpověď #25 kdy: 18 Prosince 2009, 13:48:01 »
...
Nicméně se mi i tak zdá o něco více logičtější mít implicitně nastaveno jen kopírování e-mailu než jejích vyjmutí. člověk spíše ty e-maily může potřebovat i na tom daném poštovním serveru. a než to hned zezačátku kajsi hledat, kde se to dá nastavit.. no nevím.. to jen tak k tomu no... samože sem tohle myslel na veškeré poštovní klienty tohoto typu :)
Počátek toho "defaultního" nastavení bude nejspíš v tom, že rané verze pop protokolu takové nastavení vůbec neumožňovaly. Pošta se stáhla ze serveru a hotovo. A v defaultu to je nejspíš z důvodu zpětné kompatibility.

Alespoň víš, na co si dát příště pozor - než poprvé stáhneš poštu, nastav zanechávání zpráv na serveru. A nebo přejdi na IMAP.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #26 kdy: 18 Prosince 2009, 13:49:14 »
No, jenom pár poznámek:
1) Nevšiml jsem si, že by se Evolution nějak významně lišil např. od Outluku či Thunderbirdu (myslím po způsobu ovládání a nastavení)
2) Na druhou stranu musím souhlasit, že zálohu emailů by pod heslem "Zálohovat nastavení" hledal málokdo. Koukal jsem, jestli to není chyba překladu, a (kupodivu) to chyba překladu je. V originále se to totiž jmenuje "Backup settings", což by se v kontextu správně mělo překládat jako "Nastavení zálohy" (stejně tak volba Restore settings znamená Nastavení obnovy). To se holt u komunitních překladů občas stane.

Nahlášeno?
no je aspon fajn že ten můj problém ( a těch mojich 998 ztracených emailu ) :) aspon k něčemu byl ... :)
edit: jo jinak na to pozor už tedka dám no. ..myslím že tohle už jen tak nezapomenu ... :) jinak všem díky za případnou pomoc s tímto problémem
« Poslední změna: 18 Prosince 2009, 13:51:46 od TOMMO_4 »
ubuntu 9.04

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: evolution
« Odpověď #27 kdy: 18 Prosince 2009, 13:58:01 »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: evolution
« Odpověď #28 kdy: 18 Prosince 2009, 14:10:38 »
Tuto jest: http://wiki.ubuntu.cz/Lokalizace/Zapojte%20se#hlaseniChyb
No nevím, evolution se nepřekládá v launchpadu, ale přímo "v gnome". Nahlásil jsem to tady
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: evolution
« Odpověď #29 kdy: 18 Prosince 2009, 14:15:32 »
Tuto jest: http://wiki.ubuntu.cz/Lokalizace/Zapojte%20se#hlaseniChyb
No nevím, evolution se nepřekládá v launchpadu, ale přímo "v gnome". Nahlásil jsem to tady

Super. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: evolution
« Odpověď #30 kdy: 21 Prosince 2009, 16:55:53 »
Lidi mám další problém.. jak sme se tady bavili o tom že se dá v nastavení zaškrknout checkox : zanechat zprávy na serveru..... tak jsem to tedy udelal abych mi zustaly i na tom serveru .. at sem mi už nestane že by se mi mohly všecky emaily smazat. jenže tedka mi zase evolution ty mejly vůbec nestahuje.. kua si připadám jak v kocourkově.... tak sem to zas odškrk  a hele 21 nových emailu.
Tak nevym jestli se jedná o chybu programu nebo dělám někde nějakou chybu??
ubuntu 9.04

Tan

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: evolution
« Odpověď #31 kdy: 28 Prosince 2009, 22:23:17 »
Citace
Lidi mám další problém.. jak sme se tady bavili o tom že se dá v nastavení zaškrknout checkox : zanechat zprávy na serveru..... tak jsem to tedy udelal abych mi zustaly i na tom serveru .. at sem mi už nestane že by se mi mohly všecky emaily smazat. jenže tedka mi zase evolution ty mejly vůbec nestahuje.. kua si připadám jak v kocourkově.... tak sem to zas odškrk  a hele 21 nových emailu.
Tak nevym jestli se jedná o chybu programu nebo dělám někde nějakou chybu??

Me to jednou taky takhle zablblo.. Nakonec jsem odstranil ucet a znovu vytvoril. Od te doby vse v poradku.
ad. zaloha nastaveni.. S tim jsem se taky drbal za uchem, kdyz jsem potreboval rychle udelat zalohu mailu,  nicmene funfuje skvele. Mozna nic nevidis v nautilusu po rozbaleni archivu, ze jsou soubory skryte ?  Nezkousel jsem, ale tipoval bych to na to..

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: evolution
« Odpověď #32 kdy: 29 Prosince 2009, 09:38:26 »
Tak můj nahlášený bug byl po kratší diskuzi označen jako nebug - prý "Záloha nastavení" je správně, i když tato položka v menu prování zálohu všeho (mailů, událostí v kalendáři, všeho nastavení, atd.). Asi si budu muset zvyknout, že mail od manželky je nastavení. Návrhy na směnu na "Nastavení zálohy" (což je mimochodem správný překlad Backup settings) či na  "Záloha stavu" byly zamítnuty jako chybné, že prý toto tato volba nedělá a mohlo by to mást uživatele. Podle mě to je méně zavádějící, než současný překlad, ale autory překladu se mi přesvědčit nepodařilo. Pokud by to chtěl někdo zkusit, může, odkaz je v některém z mých předešlých příspěvků.

Jinak výsledný archiv zobrazuje po otevření adresářovou strukturu i soubory. On totiž není nic jiného, než zabalený adresář ~/.evolution
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.