Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: PHP5 include [vyřešeno]  (Přečteno 2525 krát)

Bryant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
PHP5 include [vyřešeno]
« kdy: 07 Února 2010, 19:39:36 »
Zdravim, mam prolém mam nainstalovaný apache2, php5 a mysql, vše de až na maličkost že mi nefnguje funkce include() ... hází mi to Warning, celý script se zastaví úplně při volání funkce  require_once() kde mi to hodí již fatal error .... nevíte někdo co stim?
« Poslední změna: 11 Února 2010, 00:21:23 od kiklhorn »

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: PHP5 include
« Odpověď #1 kdy: 07 Února 2010, 20:06:00 »
Střelba od boku kdy jsem lízl vytváření webů: Není možné že v php je nastavené kvůli bezpečnosti zakázání funkce include?
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Bryant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: PHP5 include
« Odpověď #2 kdy: 07 Února 2010, 20:37:10 »
no zkoušel jsem nastavit v php.ini vše co má v názvu include podle mého hostingu kde mi vše běží a pořád to nejede

Bryant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: PHP5 include
« Odpověď #3 kdy: 07 Února 2010, 20:57:18 »
kus ku který mi byl nabrácen:
Kód: [Vybrat]
Warning: include(funkce/data.php) [function.include]: failed to open stream: Permission denied in /var/www/zahlavi.php on line 10

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'funkce/data.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/zahlavi.php on line 10

Warning: include(funkce/globalni.php) [function.include]: failed to open stream: Permission denied in /var/www/zahlavi.php on line 11

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'funkce/globalni.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear') in /var/www/zahlavi.php on line 11

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: PHP5 include
« Odpověď #4 kdy: 07 Února 2010, 21:37:18 »
tak to vypadá, že soubor, který chceš inkludovat nemá potřebná práva. Pokud soubor potřebná práva má, tak nejspíš nebude mít práva nadřazený adresář. Adresář musí mít minimálně práva pro ostatní na čtení a spouštění, souboru stačí práva pro ostatní na čtení.
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Bryant

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: PHP5 include
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2010, 07:43:53 »
vyřešeno... opravdu to bylo právy, zajímavé ale je že na mém hostingu to mam tak jak to bylo předtím a žádný problém nebyl  ???

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: PHP5 include
« Odpověď #6 kdy: 08 Února 2010, 22:21:28 »
vyřešeno... opravdu to bylo právy, zajímavé ale je že na mém hostingu to mam tak jak to bylo předtím a žádný problém nebyl  ???

Možná umask na 777?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

stderr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 275
  • globglob, Charliee, we're scuba diving Charlieee!
Re: PHP5 include
« Odpověď #7 kdy: 09 Února 2010, 15:44:11 »
vyřešeno... opravdu to bylo právy, zajímavé ale je že na mém hostingu to mam tak jak to bylo předtím a žádný problém nebyl  ???

Na Tvém hostingu mají asi trošku jinou politiku s právy souborů... Pokud tam mají X různých virtual hostů, tak bych se ani nedivil.. ;)

Možná umask na 777?
A znemožnit všem zápis, čtení a spouštění? To je nějaká rada..? A jestli jsi myslel nastavit práva na 777 (všichni můžou vše), tak opět: A to je nějaká rada..?
Fedora & CentOS (RHEL) user ... co tu vlastně dělám?
Blog /dev/stderr & twitr

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: PHP5 include
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2010, 16:25:40 »
Podle mě to bylo myšlené na to "dřív mi to fungovalo".
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.