Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MAC adresa  (Přečteno 1435 krát)

Lord Diamont dogg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 175
MAC adresa
« kdy: 01 Listopadu 2010, 11:50:04 »
Zdravím, mám divný problém s nastavením internetu - zrejme je to problém spojený s nastevením MAC adresy. Mám domácu sieť a provider mi dal špecifickú MAC adresu. Včera mi stačilo, že som nastavil v nastavení siete v Auto Ethernet pevnú MAC adresu, a šlo všetko OK. Dnes zrazu mi to nejde, vyskakuje mi hláška, že moje pripojenie na doménu .local nie je kompatibilné s Avahi a bolo ukončené.
Keď skúsim aplikovať rovnaký postup ako včera, a teda zmením MAC adresu v nastavení siete, dám pripojiť a odpojiť sieť, vytvorí sa nový Auto Ethernet profil bez MAC adresy a internet nejde. A toto stále dookola.
Mám doma dva notebooky, jeden s 10.10 a druhý s 10.04 netbook edition - na obidvoch rovnaký scenár - včera všetko šlo, dnes zrazu na obidvoch rovnaký problém.

Ak niekoho napadá, v čom by mohol byť problém a ako to opraviť bol by som veľmi vďačný.
Ubuntu 11.04 64bit
HP 6735s, AMD Turion x2 64bit, 3GB RAM, ATI RADEON HD 3200

Lord Diamont dogg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 175
Re: MAC adresa
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopadu 2010, 11:57:57 »
čo tým myslíš "over, či je v reálu na rozhraní"? BTW, môjmu susedovi internet o rovnakého providera funguje...
Ubuntu 11.04 64bit
HP 6735s, AMD Turion x2 64bit, 3GB RAM, ATI RADEON HD 3200

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: MAC adresa
« Odpověď #2 kdy: 01 Listopadu 2010, 13:02:40 »
Myslim ze chcel aby si pozrel ci je MAC adresa na tvojom HW zhodna s tou co mas nahlasenu u providera. Napriklad pomocou
Kód: [Vybrat]
ifconfigpolozka HWaddr.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Lord Diamont dogg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 175
Re: MAC adresa
« Odpověď #3 kdy: 01 Listopadu 2010, 14:25:12 »
Problém je, zdá sa, vyriešený ... vypojil som druhý wifi router a zrazu všetko ide OK. Aj keď nechápem prečo nakoľko včera všetko fungovalo OK aj s wifi routrom...
V každom prípade ďakujem za snahu.
Ubuntu 11.04 64bit
HP 6735s, AMD Turion x2 64bit, 3GB RAM, ATI RADEON HD 3200

Lord Diamont dogg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 175
Re: MAC adresa
« Odpověď #4 kdy: 03 Listopadu 2010, 23:15:40 »
takže planý poplach, zase raz je všetko po starom, net nefunguje a hlási rovnaký problém - máte s týmto problémom niekto skúsenosť?
Ubuntu 11.04 64bit
HP 6735s, AMD Turion x2 64bit, 3GB RAM, ATI RADEON HD 3200

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: MAC adresa
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2010, 06:20:09 »
Budes muset napsat, jak jsi pripojen. Mam v tom trochu zmatek. Nejprve pises o dvou noteboocich a ted jeste dva routery ???

Pokud je situace takova, ze mas od providera moznost pripojeni zarizeni s konkretni MAC adresou, tak abys pripojil naraz dva pocitace, musis mit router, kteremu nastavis tu spravnou MAC adresu a dalsi pres nej pripojena zarizeni uz mohou mit jakekoli nastaveni.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.