Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční wifi  (Přečteno 7140 krát)

scart

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #25 kdy: 17 Listopadu 2010, 16:15:22 »
Nic  >:( vubec nic to nehodi nic se nedeje,v terminalu akorat skocim na dalsi radek....Jaster a existuje neakej linux kterej by mel ty ovladace rovnou v sobe proste abych ho naistaloval a jelo by to ?
« Poslední změna: 17 Listopadu 2010, 16:22:05 od scart »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #26 kdy: 17 Listopadu 2010, 21:04:34 »
Uff ťažko povedať.Možno eeebuntu alebo po novom aurora OS.Neviem možno google napovie viac.A máš tam aj win? A ide ti tam wifi?Lebo ten príkaz by ti mal ukázať akú kartu wifi tam máš.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

scart

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #27 kdy: 17 Listopadu 2010, 21:06:51 »
J windows tam mam a wifka na nich jde ted jeste zkousim neakej program kterej mi nainstaluje inf ovladac pro windows tak uvidim bohuzel mam ten program ale nemuzu porad najit ten soubor schanim proste Atheros AR2427 Wireless driver.inf  :)

Ale nevzdam to budu skouset to porad protoze na ubunte se mi proste libi ten vzhled a celkove ten program je peknej :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

scart

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #29 kdy: 17 Listopadu 2010, 21:31:01 »
Tak ja uz sem ztoho blbej  ;D hodilo mi to hlasku neplatny ovladac dyt je to presne na tu sitovku co mam...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #30 kdy: 17 Listopadu 2010, 21:32:12 »
a nemá tam ísť .sys?

Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

scart

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #31 kdy: 17 Listopadu 2010, 21:35:52 »
Mam program ovladače bezdrátových zařízení z Windows a když ho zapnu tak tam je vyberte soubor inf: najdu si ho v PC ale kdyz dam instalovat tak to hodi hlasku neplatny ovladac...

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #32 kdy: 17 Listopadu 2010, 21:41:49 »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #33 kdy: 17 Listopadu 2010, 21:46:22 »
Toto mi poradil ujko Google.
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update
sudo apt-get install linux-backports-modules-wireless-lucid-generic
sudo reboot
neviem či máš lucid, karmic...tak isto neviem , čo hovorí :
Kód: [Vybrat]
lsmod | grep ath9k celkovo málo info. Prečítaj si niečo vo Wiki, je tam teho na mraky :P
Možno pomôže.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

scart

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #34 kdy: 17 Listopadu 2010, 21:50:24 »
JASTER nebojse mam to tady prolezly tenhle topic jsem uz cetl a zkousel sem to:naistalovalo se to vpohode restart a nic porad prazdny okno kdyz dam bezdratove připojení ale ja ted premyslim ze netbook vazne prodam a instalnu ubuntu na svuj pevnej pocitac :) kazdopadne du zkusit jeste tamten odkaz

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #35 kdy: 17 Listopadu 2010, 21:52:50 »
Ono ta wifina proste musí ísť.Ovládač by mal byť už aj v jadre.A v tých dodatočných ovládačoch (Jockey) sa neponúka na nainštalovanie  driver?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #36 kdy: 17 Listopadu 2010, 21:55:50 »
Dačo užitočné
Kód: [Vybrat]
FYI, I had a different procedure to enable wireless on UNR 10.04 than the multiple threads talking about UNR 9.04-9.10.

1) Blacklisted generic wireless drivers:
(Or just edit the /etc/modprobe.d/blacklist file and add blacklist bcm43xx, blacklist b43, blacklist b43legacy and blacklist ssb to the end of the file.) Note: This only effects what is loaded at startup, so you will have to reboot to have the bcm43xx drivers disabled. If you have an atheros based card, remember to blacklist not only ath_pci, but also ath_hal, since ndiswrapper won't work if ath_hal is still loaded.

2) Installed ndiswrapper using "Ubuntu Software Center"

3) Downloaded "Wlan_NE785H_GE112H-V7_7_0_377_XP.zip" from the Asus website, and extracted the content.

4) Ran ndiswrapper and added netathw.inf driver. Got an error message, ignored it!

5) Rebooted, and it worked!
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

scart

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #37 kdy: 17 Listopadu 2010, 21:57:44 »
No asi pudu spát škola volá :-D ale zitra se na to podivam treba to pude.Díky moc JASTER

scart

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #38 kdy: 17 Listopadu 2010, 22:00:51 »
JASTER a prosímte pres co se otevíra .sys nemuzu to tady nikde najít

Díky

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #39 kdy: 17 Listopadu 2010, 22:05:09 »
Citace
.sys is a filename extension in Microsoft Windows and DOS-type operating system.
Most .sys files are real-mode device drivers.[1] Certain files using this extension are not, however: MSDOS.SYS and IO.SYS are core operating system files in MS-DOS and Windows 9x. The CONFIG.SYS file contains various configuration options (as well as specifying what device drivers will be loaded).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

scart

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #40 kdy: 17 Listopadu 2010, 22:08:49 »
ok ok chápu :-) zitra se pustim do tamtech navodu ..dobrou...

scart

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #41 kdy: 19 Ledna 2011, 16:07:27 »
Omlouvám se všem za svoje chování.Včera jsem si zkusil stahnout Ubuntu verzi pro netbooky odsuď (já myslel že to je to samé jako ubuntu remix) a wifi mi funguje skvěle  :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Nefunkční wifi
« Odpověď #42 kdy: 19 Ledna 2011, 21:13:22 »
Nie tam je teraz prostredie Unity, ktoré je IMHO strašne pomalé a neodladené.Možno sa to už aktualizáciami zmenilo.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.