Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: iwconfig eth2 mode monitor  (Přečteno 2372 krát)

ar_649

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
iwconfig eth2 mode monitor
« kdy: 19 Října 2009, 13:08:19 »
Netbook HP 5101, wifi Broadcom STA, Ubuntu 9.10.
Jde někomu zprovoznit mode monitor ?

ar_649

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: iwconfig eth2 mode monitor
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2011, 08:46:59 »
Tak si po delším studiu problematiky a hledání nějakého patche si odpovím sám. Tato karta je úplně na 3.14ču, respektive ten její uzavřený ovladač. Neumí žádný z potřebných rozšiřujících módů, např. právě mnou zmíněný monitor.

Takže řešení je jediné: koupit usb wifi, ideálně s konektorem pro externí anténu.

A tímto je zde další dotaz, která z aktuálně prodávaných je pro tyto účely nejvhodnější?

http://airdump.cz/wifi-sniffing-monitor-mode/ odkaz na starší usb wifiny

Líbil by se mě ten Edimax EW-7318USg, ale bohuže se už neprodává. Nějaká náhrada?

notebook

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: iwconfig eth2 mode monitor
« Odpověď #2 kdy: 27 Února 2011, 15:07:53 »
Ahoj tvá problematika mě taktéž zajímá doufám že někdo poradí..Jestli to chápu dobře chtěl si prolomit nějaké zabezpečení: web klič atd..?
Vím že je na to i speciální distribuce: (Backtack)... Hlavně by mě zajímalo jak udělat packet injection u karty BCM4311 802.11b/g...

jabr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: iwconfig eth2 mode monitor
« Odpověď #3 kdy: 27 Února 2011, 15:48:35 »
Jako náhradu můžeš použít Ovislink AirLive WL-1600USB. Funguje jak v BacktTrack4 tak i v Kubuntu 10.10.
Karta má chipset RTL8187L monitor mód funguje. Pro úplnost spolupracuje i s Wistumblerem ve Win.

jabr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: iwconfig eth2 mode monitor
« Odpověď #4 kdy: 27 Února 2011, 16:08:14 »
Odpověď pro notebooka:

Kartu s tímto chipsetem sem měl v notebooku jen po jeho koupi ( tehdy jen BackTrack 3 beta)
pro horší chod sem ji vyměnil tehdy za atheros a pokud vím nepatří dodnes mezi oblíbené.
Dnes používám tu víše zmíněnou USB wifinku (pro její výstup na externí anténu) a sem spokojen :-)

Jinak v Ubuntu předpokládám že máš nainstalován balíček aircrack-ng
tedy do konzole napiš: sudo airmon-ng start wlan0
a pokud odpověď bude: (monitor mode enabled mon0)
karta v monitor módu funguje.

V BackTrack 4 se karty nestartují do managed módu tedy můžeš zadávat přímo airodump-ng
a nemusíš dávat sudo, jelikož si "root".

Ještě dodatek, přes iwconfig si zjisti jestli se hlásí jako wlan0.
Jinak si zápis uprav dle výstupu (např eth1 namísto wlan0).
« Poslední změna: 27 Února 2011, 16:10:54 od jabr »

ar_649

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: iwconfig eth2 mode monitor
« Odpověď #5 kdy: 28 Února 2011, 19:16:11 »
Takže můžu potvrdit, že karta TP-link TL-WN321G (bez externí antény) za cenu cca 200kč funguje v monitor módu dobře. Víc jsem toho zatím nezkoušel. Monitor mód mě zajímá jako jediný, protože v mým okolí je dostatek nezabezpečených sítí. Jde mi jen o to, udělat si zepár "přístupovejch bodů" pro online přístup kdekoliv :). Je tu sice i pár WEP/WPA1, ale to až když se budu hodně nudit :D.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.