Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Apache nenačítá korektně localhost  (Přečteno 1975 krát)

R@ptor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • http://www.forumno.net
Apache nenačítá korektně localhost
« kdy: 07 Dubna 2011, 01:35:58 »
Zdravím,
nadpis není asi moc výmluvný, takže se pokusím to objasnit. Mnoho lidí má takový problém, že nemohou načíst stránku z Apache na PC ve vnější síti. Já mám opačný problém. Nemůžu načíst stránku ve vnitřní síti. Konkrétně na stejné mašině, jako je server. Stránka se načte, ale za velmi dlouhou dobu a poškozeně (bez šablony). Z vnější sítě je vše OK. Dokonce i z vnitřní sítě (ale jiného zařízení) se stránka načte korektně, jen na tom serveru ne. Čerstvě po instalaci onoho webového systému, který se teď nenačte korektně přitom vše fungovalo a jediná změna na serveru od té doby je instalace suhosin patche.

Asi bych měl podotknout, že mám dynamickou DNS u DynDNS a při načítání localhostu vidím ve stavovém řádku, že server se snaží kontaktovat doménu u DynDNS (proč?). místo toho aby rovnou načetl z disku localhost. Účet pro DynDNS mám nastavený i v obou routerech (vnitřní a hlavní). A ještě jeden zajímavý poznatek. Všechno ostatní kromě toho jednoho webového systému funguje (hlavní stránka apache, directory listing, phpmyadmin, čerstvě nainstalované fórum - pro účely ověření zda je chyba na serveru, nebo jen v tom zmiňovaném projektu). Jedinou změnou konfigurace Apache byla změna portu z 80 na 8080 - na 80ce mám správu routeru).

Teď to vypadá asi celkem jednoznačně - chyba webového systému, ne serveru. Jenže přestal fungovat z neznámých důvodů bez mého zásahu a to mě trochu zneklidňuje. Chtěl bych to trošku objasnit jestli budete vědět čím by to mohlo být. Děkuju za odpovědi. :)
« Poslední změna: 07 Dubna 2011, 01:38:24 od R@ptor »
Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Apache nenačítá korektně localhost
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2011, 07:54:19 »
Na tom stroji předpokládám přistupujete pomocí slova: localhost
Máte v /etc/hosts na prvním místě tento řádek: 127.0.0.1       localhost.localdomain localhost
Apache by jste měl mít na portu 80 ... jinak Vám tuším stránka na klasickém localhost nepojede... musel by jste zadat localhost:8080. Kdežto admin routeru je přístupný jen zevnitř (měl by tak být aspoň) a to že pojede na 8080 Vám nijak nevadí... stejně do něj polezete jen minimálně. Kdežto na ty www asi více a psát furt :8080 je opruz. Navíc když už Vám to čte bez šablony na tom stroji, tak nejspíš budou špatně cesty k té šabloně (localhost se mu nejspíš nelíbí).
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

R@ptor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • http://www.forumno.net
Re: Apache nenačítá korektně localhost
« Odpověď #2 kdy: 07 Dubna 2011, 16:38:23 »
Přistupuju tak, jak se má přistupovat. :) localhost:8080, nebo 127.0.0.1:8080. hosty mám nastavené také správně.

Tak je pravda, že bych radši kdyby byl na portu 80, jenže tu administraci routeru potřebuju občas také dálkově a vlastně by ani neměl být problém v tom, že je to na 8080ce. Na klasickém "localhost" samozřejmě nepojede, jelikož už je tam router, o tom žádná. Proto jsem taky Apache nakonfiguroval na tu 8080ku. :) Souhlasím, že je to opruz psát všude do linků za doménu ještě port a ani ten link s tím číslem portu nevypadá hezky. Co se týče těch šablon, tak je to nečte vůbec z localhostu. Z vnějšku je všechno v pohodě. Je to vtipné, ale celkem mě to štve. Dělám kamarádovi šablonu pro OpenCart a jak už jsem říkal. Bez jakéhokoli zásahu v podstatě z lokální mašiny přestal fungovat. Což je pro mě celkem na obtíž jelikož tu šablonu potřebuju i sám vidět. To phpBB3 fórum co jsem na test nainstaloval pořád běží, ale OpenCart ne.

Nejzajímavější ale je, že ve stavovém řádku vidím že načítá stránku z domény kterou mám od DynDNS. Na doménu by přece neměl vůbec sahat, když načítá lokální soubor.
Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.