Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Spuštění PC  (Přečteno 772 krát)

Xplosiv7

  • Host
Spuštění PC
« kdy: 17 Října 2011, 10:18:54 »
Ahoj

Již pár dní řeším takový problém,který by mi velmi usnadnil práci  :)

Napadlo mě že by mohlo jít spouštět PC nějak jinak než tlačítkem na skříni :) napadli mě tři způsoby spouštění:

1) Způsob


Fungovalo by to asi tak,že uživatel který se nenachází v blízkosti svého PC ,by vytočil na mobilu nějaké číslo.... nebo odeslal SMS a počítač by se reakcí na to všechno nějak spustil. Četl jsem ale na Googlu různé návody apod... a k tomu je potřeba druhý mobil propojený s nějakými dalšími obvody a zdá se mi to dost složitý,zvlášť když elektrickým obvodům zcela nerozumím. Proto bych rád nějaký snažší způsob spouštění .

2) Způsob


Druhý způsob by fungoval tak že mobil by obsahoval program tvořený v Javě mnou tvořený,aby po nějaké reakci přes síť Internet odeslal něco jakoby signál do síťové karty PC. Pomocí zadání adresy IP a MAC. To bych chtělo aby po tomto signálu zareagoval BIOS a systém spustil či oživil.  Teď už jen ten BIOS tak naučit aby tohle uměl a s tím fungoval.Stačí mi nějaký podrobnější princip jak na to...

3) Způsob

Zadat nějaký skript nebo něco... co by spustilo samo automaticky PC v zadaný ČAS
Jestli něco takového vůbec funguje

děkuji předem za vaše odpovědi :)
ahoj

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re:Spuštění PC
« Odpověď #1 kdy: 17 Října 2011, 11:56:04 »
napriklad gigabyte poskytuje taketo nieco:
Citace
AutoGreen- Greening your PC via Bluetooth cellphone
AutoGreen technology can automatically save power by simply putting your PC in a state of sleep when your Bluetooth® cell phone is out of range of your computer.
co sa tyka modifikacie biosu tak to by som urcite ani neriesil, ale pomocou gsm modulu sa napichnut na spinaciu logiku mb by nemuselo but az tak nerealne, ale tiez si to asi vyzaduje trosku zrucnosti v programovanii mikrokontrolerov [jsa] a dake zapajanie obvodov..

3moznost poskytuju minimalne dosky s award biosom, u pheonixu si niesom isty ci je tam tiez takato moznost..
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:Spuštění PC
« Odpověď #2 kdy: 17 Října 2011, 14:21:37 »
Bod 2 - hoď do googlu wake on lan
Bod 3 - naprostá většina dnešních počítačů má v BIOSu nastavení „zapnout v nastavený čas”.

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:Spuštění PC
« Odpověď #3 kdy: 18 Října 2011, 18:53:09 »
To mi připomnělo že jsem to kdysi taky řešil.
http://blog.tomasbrincil.cz/?p=235
Je to čuňárna a stydím se za to, ale co si vzpomínám, tak to fungovalo dobře.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.