Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Tipy na přídavky do FF  (Přečteno 1597 krát)

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Tipy na přídavky do FF
« kdy: 08 Ledna 2012, 20:15:45 »
Ahoj
Chci vás požádat, zda máte někdo tipa na přídavek do FifeFoxu8, který by mi skryl tu nejhořejší lištu, na které jsou tlačítka minamalizovat,maximalizovat,zavřít. A zároveň, který zachová tyto tlačítka. Něco, jako je v Chromiu :)
Programek Maximus umí tuto lištu odstranit, ale nezachová tlačítka.
 

Druhý přídavek, který bych si chtěl přidat do FireFoxu by měl umět zobrazit záložky nahoře pod adresním řádkem(jako v Chromiu) místo nalevo.

Děkuji moc

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Tipy na přídavky do FF
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2012, 21:51:16 »
Vzhledem k tomu, že to nejsou tak úplně "tlačítka aplikace", ale spíš, řekněme "tlačítka prostředí", tak to asi doplněk jen tak nevyřeší. Není mi jasné, jak bys chtěl zachovat tlačítka a přitom se zbavit místa, kde se zobrazují. Integrovat je někam... ale kam?

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Tipy na přídavky do FF
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2012, 22:06:22 »
Hmm. to je fakt,no... Tak chromium je má zarovnané ty tlačítka v řadě s Panely.

Jinak ty Záložky, jsem si všiml, jdou přímo ve FF spustit přes "zobrazit". Je u nich ale šipečka "dolu", což je zbytečné a zabíra to místo.(mám to na malém nebuku 10" ... A složek mám více.... Byla by rada, jak šipky odstranit?
A také ten panel se založkami je zbytečně vysoký. Dalo by se to nějak snížit na polovic?

Děkuji moc



[příloha smazaná administrátorem]

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Tipy na přídavky do FF
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2012, 22:34:20 »
Chrome(ium) používá vlastní okenní manager, takže to se obávám do FF nedostaneš. Lišty si můžeš upravit po kliknutí pravým na lištu a "customize (upravit)" - můžeš si přetahat prvky podle potřeby.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Tipy na přídavky do FF
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2012, 23:00:39 »
no a lze nějakým způsobem docílit, aby Maximus pracoval jenom s FF?
Na netbuku to je v podstatě nejvíce používaný program(FF), a ta plocha pro obsah by mohla být maximální. Takto s tímto moc FF dobře nezachází. Neříkám na velkém monitoru, kde to je pěkné a přehledné.
Ono pro ovládaní se dají použít i klávesové zkratky. Zavření znám. Maximalizaci nepouživám(vždy je FF na max). Ví někdo prosím, jak minimalizovat okno klávesovou zkratkou ve Xubuntu 11.10?

Děkuji

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Tipy na přídavky do FF
« Odpověď #5 kdy: 09 Ledna 2012, 00:35:30 »
Zkus Power button (widle), případně se podívej do nastavení klávesových zkratek, xfce ten dialog má určitě taky.

Jinak technická - proč si to chromium nenainstaluješ rovnou bez komplikací s FF? (řekl vášnivý zastánce FF).
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Tipy na přídavky do FF
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2012, 01:13:27 »
Předpokládám, že F11 jsi už zkoušel..

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Tipy na přídavky do FF
« Odpověď #7 kdy: 09 Ledna 2012, 17:20:38 »
Předpokládám, že F11 jsi už zkoušel
Mě nejde o toto zvětšení na celou obrazovku. Chci vidět lišty,čas a tak...:) Navíc zmizí i panel záložek

proč si to chromium nenainstaluješ rovnou bez komplikací s FF?

Celou včerejší neděli jsem strávil hledáním adekvátních přídavků do Chromia.Nenašel jsem TabMixPlus(leze mi na nervy, když nemohu mít panely podle svého). Dále něco na LSO a cookies vůbec,co by odpovídalo mé představě. A hlavně nemožnost mít záložky nalevo a přidávat do nich záložky přímo jen přetažením panelu.Záložky používám poměrně hodně a tato nemožnost mi dost vadí(ale někdy se mi hodí je mít nahoře a mít tak snahší přístup).
 Oproti tomu zase FF má zbytečné dekorativní okraje a sekající se Flaškové video. Video moc nesleduju a sem tam se dá spustit ve Chr. No a tu dekoraci právě řešíme :)

Klávesové zkratky jsem si nastavil(jsem úplně zapoměl, že by to mohlo jít změnit). Mám to na F3,F4,F5. Ted už jen nějaký čas užívat a vidět, jestli je to dobrá volba nebo ne. Zatím mě to neštve a nevadí mi to :)))

Power button (widle)

Vyzkouším

Děkuji

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Tipy na přídavky do FF
« Odpověď #8 kdy: 09 Ledna 2012, 17:43:04 »

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Tipy na přídavky do FF
« Odpověď #9 kdy: 10 Ledna 2012, 22:09:02 »
Nevím jak moc je to aktuální..
Há! tak přesně něco takového jsem měl na mysli. Zatím to funguje na 100% podle mého přání :) Maximus a klávesové zkratky zase mohu opustit :) Velice ti děkuji

Ještě bych se chtěl zeptat, jaký byste mi doporučili přídavek na správu Cookies? Mělo by to umět Whitelist a automaticky mazat po nějaké časové době(pokudmožno).
Našel jsem přídavek Selectivecookiedelete a ačkoliv má Whitelist, tak s ním nejsem moc spokojený. Někdy to smaže i to, co jsem nechal na Whitelistu... :( Přihlašuju se na pár stránek pravidelněji a ty bych chtěl nemazat. Zbytek mě nemusí  zajímat, že si smažu sezení :)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Tipy na přídavky do FF
« Odpověď #10 kdy: 10 Ledna 2012, 23:20:42 »
Build-in fičura about:permissions nestačí?
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Tipy na přídavky do FF
« Odpověď #11 kdy: 22 Ledna 2012, 17:58:17 »
Build-in fičura about:permissions nestačí?
Stačí. Děkuji

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re:Tipy na přídavky do FF
« Odpověď #12 kdy: 22 Ledna 2012, 23:39:23 »
K tomu sekání. Patrně máš s více taby "přetížený" Firefox. Mně pomohlo zaškrtnutí na první stránce Předvolby "Nenahrávat panely, dokud nejsou vybrány". Tím jsem omezil i spotřebu paměti.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

petrzovy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 216
Re:Tipy na přídavky do FF
« Odpověď #13 kdy: 23 Ledna 2012, 22:05:12 »
K tomu sekání. Patrně máš s více taby "přetížený" Firefox. Mně pomohlo zaškrtnutí na první stránce Předvolby "Nenahrávat panely, dokud nejsou vybrány". Tím jsem omezil i spotřebu paměti.
Trochu to je lepší. Ale semtam se to trhne. Procak (athom 1600) jede téměř naplno... Paměť je v normě....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.