Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční internet pod ubuntu a tp-link (kabel i wifi)  (Přečteno 5156 krát)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Nefunkční internet pod ubuntu a tp-link (kabel i wifi)
« Odpověď #25 kdy: 26 Srpna 2012, 11:58:51 »
To je to, co ho chci celou dobu přimět udělat. Na tom TP-Linku stačí vypnout DHCP a vše připojit do LAN. Pak je klid. Co se týče toho, proč to teď nejede, zapnul jsi na té Sipuře zpět DHCP, jak jsem psal?

Připoj NTB natvrdo do Sipury a nastav si IP adresu 192.168.0.2, maska 24 (255.255.255.0) GW 192.168.0.1, připoj se na Sipuru (IP 192.168.0.1) a zapni DHCP server. Pak odpoj NTB od Sipury, připoj kabel do LAN na TP-Linku, nastav si IP 192.168.1.2, maska 24 (255.255.255.0) GW 192.168.1.1. Připoj se na TP-Link (na adrese 192.168.1.1), vypni DHCP, nastav si WiFi jak potřebuješ, ideálně si nastav na LAN TP-Linku IP 192.168.0.2, maska 24 (255.255.255.0). V tuhle chvíli propoj Sipuru z portu Intranet do LAN portu TP-Linku, v NTB si nastav získávání IP automaticky přes DHCP, a připoj se drátem do LAN portu TP-Linku, pak to musí jet.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

mrkrenek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 215
Re:Nefunkční internet pod ubuntu a tp-link (kabel i wifi)
« Odpověď #26 kdy: 26 Srpna 2012, 12:41:36 »
Chlapče, ty seš frajer, sice jsem musel ke konci trochu zaimprovizovat, protože mi to hlásilo že to koliduje s jinou IP v síťi, ale asi jsem to dal hele. Teď telefon funguje, já píšu z kabelu na ubuntu a pevnej počítač funguje. Smekám, děkuji převelice :) +potlesk

mrkrenek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 215
Re:Nefunkční internet pod ubuntu a tp-link (kabel i wifi)
« Odpověď #27 kdy: 26 Srpna 2012, 12:52:06 »
Takže jestli to dobře chápu, tak bylo špatně nastavený předávání adres z dhcp, protože to nejde přímo ze sipury, ale ještě z routeru ?
Já se v tom moc nevyznám, jsem sice na škole, ale sítě jsme ještě nezačali (ironie když už mám jít do 4 tého ročníku :D )

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Nefunkční internet pod ubuntu a tp-link (kabel i wifi)
« Odpověď #28 kdy: 26 Srpna 2012, 14:00:02 »
Celý problém byl ten, že to bylo zbytečně složitě zapojené a v síti se mlátily dva DHCP servery. A protože DHCP funguje tak, že se klient vždycky zeptá, zda si může ponechat předchozí IP, jakmile ubu jednou lízlo IP z TP-Linku, už nikdy se nezeptalo Sipury. Ostatní asi byly v síti už před tím routerem?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

mrkrenek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 215
Re:Nefunkční internet pod ubuntu a tp-link (kabel i wifi)
« Odpověď #29 kdy: 26 Srpna 2012, 14:24:16 »
Děkuju za vyjasnění :)
Ostatní asi byly v síti už před tím routerem?
Tím máš na mysli co ?

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Nefunkční internet pod ubuntu a tp-link (kabel i wifi)
« Odpověď #30 kdy: 27 Srpna 2012, 09:53:17 »
Děkuju za vyjasnění :)
Ostatní asi byly v síti už před tím routerem?
Tím máš na mysli co ?

Že byly k síti připojeny už dříve - než sis koupil ten TP-Link?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

mrkrenek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 215
Re:Nefunkční internet pod ubuntu a tp-link (kabel i wifi)
« Odpověď #31 kdy: 27 Srpna 2012, 11:37:02 »
No tohle je u táty na chalupě, on tam měl předtím o2, ale přešel na to 802 a takhle jak jsem Vám psal, tak mu to takhle zapojili/nastavili ti umělci.
Tím ostatní to je tátův služební notebook, co tam má na kabel, připojuje se jenom z 2 zařízení. Nikdo jiný se tam nepřipojuje (krom mě a návštěv)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.