Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mail Server (nepřijímá žádné e-maily)  (Přečteno 9256 krát)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Mail Server (nepřijímá žádné e-maily)
« Odpověď #25 kdy: 19 Června 2014, 10:26:10 »
To je spíše otázka do fóra ISPConfigu, nebo na někoho, kdo tenhle "produkt" zná. Popravdě ho moc nemusím, protože si dělá ledacos sám a divně. A ubohý konfigurátor pak totálně netuší, kde je chyba.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Tchaj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:Mail Server (nepřijímá žádné e-maily)
« Odpověď #26 kdy: 19 Června 2014, 10:28:43 »
No tak díky teda za pomoc i když jste mi moc nepomohl ale děkuji vám za Váš drahocenný čas ještě dotaz co byste doporučil místo ISPConfig?

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Mail Server (nepřijímá žádné e-maily)
« Odpověď #27 kdy: 19 Června 2014, 10:38:25 »
No tak díky teda za pomoc i když jste mi moc nepomohl ale děkuji vám za Váš drahocenný čas ještě dotaz co byste doporučil místo ISPConfig?

Nezlobte se, ale nepovažujete tento svůj příspěvek za trochu ... divný? Nebo jsem jen já už moc vztahovačný ...

Klidně použijte ISPConfig, ale jak jsem řekl, vyzkoušel jsem před nějakým časem, občas o něj zakopnu, ujistím se, že o něj nestojím a jdu dál. Ve své poslední odpovědi jsem dával prostor ostatním (kdo jej znají a používají), aby se vyjádřili a pomohli. Tuším, že problém bude v hodnotě virtual_mailbox_domains, kam jsem také směřoval, ale nevidím Váš main.cf, nevím, zda si jej ISPConfig už nějak upravil, také si myslím, že nebude problém jen tam, ale i v nastavení virtuálních účtů jako celku, což se ale opět týká jen konfigurace postfixu v závislosti na ISPConfigu, které dopodrobna neznám, proto jsem odkazoval buď na někoho, kdo toho zná, nebo na podporu ISPConfigu.

PS: Stále je možnost - jak psal Martin - svěřit to někomu, kdo ví kam šáhnout. Například placené podpoře.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Tchaj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:Mail Server (nepřijímá žádné e-maily)
« Odpověď #28 kdy: 19 Června 2014, 10:41:12 »
No tak díky teda za pomoc i když jste mi moc nepomohl ale děkuji vám za Váš drahocenný čas ještě dotaz co byste doporučil místo ISPConfig?

Nezlobte se, ale nepovažujete tento svůj příspěvek za trochu ... divný? Nebo jsem jen já už moc vztahovačný ...

Klidně použijte ISPConfig, ale jak jsem řekl, vyzkoušel jsem před nějakým časem, občas o něj zakopnu, ujistím se, že o něj nestojím a jdu dál. Ve své poslední odpovědi jsem dával prostor ostatním (kdo jej znají a používají), aby se vyjádřili a pomohli. Tuším, že problém bude v hodnotě virtual_mailbox_domains, kam jsem také směřoval, ale nevidím Váš main.cf, nevím, zda si jej ISPConfig už nějak upravil, také si myslím, že nebude problém jen tam, ale i v nastavení virtuálních účtů jako celku, což se ale opět týká jen konfigurace postfixu v závislosti na ISPConfigu, které dopodrobna neznám, proto jsem odkazoval buď na někoho, kdo toho zná, nebo na podporu ISPConfigu.

PS: Stále je možnost - jak psal Martin - svěřit to někomu, kdo ví kam šáhnout. Například placené podpoře.


Tak vypadá že to asi funguje ale problém je ten že zase nějak nefunguje roundcube web klient.
Kód: [Vybrat]
Jun 19 10:36:51 xxxx postfix/smtpd[24543]: 13C00346901: client=mail-qg0-xxx.google.com[209.85.192.48]
Jun 19 10:36:51 xxxx postfix/cleanup[24583]: 13C00346901: message-id=<CANWid3bAbqwsp0y8bnZcLWLH8hL3yXHVpHNo8FpNKWiTS6jADg@mail.gmail.com>
Jun 19 10:36:51 xxxx postfix/qmgr[24356]: 13C00346901: from=<xxxxx@gmail.com>, size=1746, nrcpt=1 (queue active)
Jun 19 10:36:51 xxxxx postfix/local[24585]: 13C00346901: to=<xxx@xxxxx.cz>, relay=local, delay=0.33, delays=0.33/0/0/0.01, dsn=2.0.0, status=sent (delivered to mailbox)
Jun 19 10:36:51 xxxx postfix/qmgr[24356]: 13C00346901: removed

Tchaj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:Mail Server (nepřijímá žádné e-maily)
« Odpověď #29 kdy: 19 Června 2014, 10:45:04 »
main.cf vypadá takto:

Kód: [Vybrat]
# See /usr/share/postfix/main.cf.dist for a commented, more complete version


# Debian specific:  Specifying a file name will cause the first
# line of that file to be used as the name.  The Debian default
# is /etc/mailname.
#myorigin = /etc/mailname

smtpd_banner = $myhostname ESMTP $mail_name (Ubuntu)
biff = no

# appending .domain is the MUA's job.
append_dot_mydomain = no
# Uncomment the next line to generate "delayed mail" warnings
#delay_warning_time = 4h

readme_directory = no



# TLS parameters
smtpd_tls_cert_file= /etc/ssl/certs/ssl-cert-snakeoil.pem
smtpd_tls_key_file= /etc/ssl/private/ssl-cert-snakeoil.key
smtpd_tls_session_cache_database = btree:${data_directory}/smtpd_scache
smtp_tls_session_cache_database = btree:${data_directory}/smtp_scache

# See /usr/share/doc/postfix/TLS_README.gz in the postfix-doc package for
# information on enabling SSL in the smtp client.

smtpd_relay_restrictions = permit_mynetworks defer_unauth_destination permit_sasl_authenticated



#smtpd_client_restrictions=permit_sasl_authenticated,reject
#smtpd_recipient_restrictions = permit_mynetworks, permit_sasl_authenticated, reject_non_fqdn_hostname, reject_non_fqdn_sender, reject_non_fqdn_recipient, reject_unauth_destination, reject_unauth_pipelining, reject_invalid_hostname, reject_rhsbl_client blackhole.securitysage.com, reject_rhsbl_sender blackhole.securitysage.com, reject_rbl_client zombie.dnsbl.sorbs.net, reject_rbl_client relays.ordb.org, reject_rbl_client opm.blitzed.org, reject_rbl_client sbl.spamhaus.org, reject_unknown_reverse_client_hostname, permit
#smtpd_relay_restrictions = permit_mynetworks, permit_sasl_authenticated, reject_unauth_destination

#smtpd_recipient_restrictions = permit_mynetworks, permit_sasl_authenticated, check_recipient_access mysql:/etc/postfix/mysql-virtual_recipient.cf, reject_unauth_destination
#smtpd_relay_restrictions = permit_mynetworks, permit_sasl_authenticated, reject_unauth_destination
#smtpd_recipient_restrictions = permit_sasl_authenticated, reject_unauth_destination
myhostname = xxxxxx.cz
alias_maps = hash:/etc/aliases
#alias_maps = hash:/etc/aliases, hash:/var/lib/mailman/data/aliases


alias_database = hash:/etc/aliases
#alias_database = hash:/etc/aliases, hash:/var/lib/mailman/data/aliases

myorigin = /etc/mailname

mydestination = xxxxx.cz, xxxxxx.cz, xxxxx.cz, xxxxxx.cz, xxxxxx.cz, xxxxx.net, localhost.localdomain, localhost
#mydestination = /etc/postfix/mydomains
#$myhostname, localhost.$mydomain
#mydomain = xxxxx
#relay_domains = $mydestination

#$myhostname, localhost.$mydomain, localhost, $mydomain
#xxxx.xxx, xxxx, localhost.localdomain, localhost
relayhost =
mynetworks = 127.0.0.0/8 [::ffff:127.0.0.0]/104 [::1]/128
#[::ffff:127.0.0.0]/104 [::1]/128 37.157.197.145
mailbox_size_limit = 0
recipient_delimiter = +
inet_interfaces = all
html_directory = /usr/share/doc/postfix/html
message_size_limit = 0
inet_protocols = all
smtpd_sasl_type = dovecot
smtpd_sasl_path = private/auth-client

#relay_recipient_maps = hash:/etc/postfix/mydomains
#smtpd_recipient_restrictions = permit_mynetworks, permit_sasl_authenticated, reject_unauth_destination
smtpd_sasl_local_domain =
smtpd_sasl_security_options = noanonymous
broken_sasl_auth_clients = no
smtpd_sasl_auth_enable = no
smtpd_tls_loglevel = 4
« Poslední změna: 19 Června 2014, 13:08:41 od Tchaj »

Martin - ViPEr*CZ*

Re:Mail Server (nepřijímá žádné e-maily)
« Odpověď #30 kdy: 19 Června 2014, 10:46:33 »
ISPConfig normálně používám a je docela fajn. Neříkám, že je nejlepší, ale je fajn.... a je v PHPku psanej, takže se dá i ohýbat dle potřeby.
ISPConfig je jak pro malý děti, vše si nastaví při instalaci sám a není moc třeba lozit do terminálu. Evidentně v tomhle případě to někdo zvoral... buď Vy nebo někdo komu jste to dali nainstalit. Zřejmě nemáte moc zkušeností, když ani nevidíte, že nelze nastartovat postfix kvůli obsazenému portu.
Proto jestli jste to dostal v práci nastartost, tak spíše doporučuji, aby Vám to někdo outsourcoval nebo ať Vás aspoň pošlou na nějaké školení.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Tchaj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:Mail Server (nepřijímá žádné e-maily)
« Odpověď #31 kdy: 19 Června 2014, 10:56:23 »
ISPConfig normálně používám a je docela fajn. Neříkám, že je nejlepší, ale je fajn.... a je v PHPku psanej, takže se dá i ohýbat dle potřeby.
ISPConfig je jak pro malý děti, vše si nastaví při instalaci sám a není moc třeba lozit do terminálu. Evidentně v tomhle případě to někdo zvoral... buď Vy nebo někdo komu jste to dali nainstalit. Zřejmě nemáte moc zkušeností, když ani nevidíte, že nelze nastartovat postfix kvůli obsazenému portu.
Proto jestli jste to dostal v práci nastartost, tak spíše doporučuji, aby Vám to někdo outsourcoval nebo ať Vás aspoň pošlou na nějaké školení.

Zatím z ispconfig je to v pohodě každopádně já nějaké zkušenosti mám to bych jinak asi nedělal jde o to že jsem to tady chtěl rozvětvit aby někdo z případným stejným problémem měl řešení. A pokud máte nadále nějaké připomínky tak Vás žádám prosím nepište pokud nechcete poradit ke konkrétnímu případu. To tu pak všechno ztrácí význam. A jako moderátor byste to měl vědět. Děkuji za pochopení a omlouvám se pokud vás to nějakým způsobem urazilo

Martin - ViPEr*CZ*

Re:Mail Server (nepřijímá žádné e-maily)
« Odpověď #32 kdy: 19 Června 2014, 11:10:34 »
Neurazilo.... v pořádku, čekal jsem podobnou reakci. A ovšem chápu celou situaci a jsem rád, že i Petr poslal nějaké konkrétní rady.
Na druhou stranu bych chtěl, aby jste chápal i mě. Když jsem měl podobné problémy, tak jsem je řešil stejně a mnohdy mi nikdo taky nepomohl. Většinou google, placená školení a podobně. Takže na větvi jako je podpora pro server, bych ani neočekával, že mi to někdo opraví a to zdarma. Spíš očekávám na takovýchto fórech/vláknech, že mě někdo jen nakopne nebo pošle funkční návod, kterej jsem osobně přehlédl na googlu, když jsem nevhodně volil klíčová slova.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Tchaj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:Mail Server (nepřijímá žádné e-maily)
« Odpověď #33 kdy: 19 Června 2014, 11:16:24 »
Já sem rád že mi poradil každopádně sem se dostal trochu dál já sem pouze samouk nikdo mě nic neučil a už vůbec né škola (všechno sem se naučil z knih nebo praktická část) já sem spíše programátor správu serveru jsem dostal já jelikož nikdo jiný se o to starat nechtěl neboť je to velká odpovědnost. Pořád se mám co učit, ale jelikož z mail serverem sem neměl nikdy zkušenost tak potřebuji dostrkat k nějakému postupu. Protože mail server je utrpení :D. každopádně díky

Martin - ViPEr*CZ*

Re:Mail Server (nepřijímá žádné e-maily)
« Odpověď #34 kdy: 19 Června 2014, 12:03:15 »
Já sem rád že mi poradil každopádně sem se dostal trochu dál já sem pouze samouk nikdo mě nic neučil a už vůbec né škola (všechno sem se naučil z knih nebo praktická část) já sem spíše programátor správu serveru jsem dostal já jelikož nikdo jiný se o to starat nechtěl neboť je to velká odpovědnost. Pořád se mám co učit, ale jelikož z mail serverem sem neměl nikdy zkušenost tak potřebuji dostrkat k nějakému postupu. Protože mail server je utrpení :D. každopádně díky
To jsme na tom podobně. Já se na škole IT také neučil a jsem spíše také programátor.
Narozdíl asi od Vás jsem se od knih dostal i k investicím finančím a absolvoval pár školení. Což by si mohli ve firmě uvědomit a poslat Vás na něco, když už to po Vás najednou chtějí. A nebo by Vám to měl někdo outsoursovat. Pak lidi jako já nemaj kšefty a dělá to někdo z učebnice za pochodu  ;D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Mail Server (nepřijímá žádné e-maily)
« Odpověď #35 kdy: 19 Června 2014, 12:48:29 »
Pak lidi jako já nemaj kšefty a dělá to někdo z učebnice za pochodu  ;D

Amen, jsme na tom stejně :)

K tématu:
Kód: [Vybrat]
#mydestination = /etc/postfix/mydomains

Tuším, že v /etc/postfix/mydomains bude mysql konfigurace pro připojení postfixu a vlastní dotaz do DB.
Je tam toho hromada zakomentovaného, takže ISPConfig viditelně něco nastavoval a pak to buď někdo zakomentoval ručně, nebo to udělal sám ISPConfig (a to jsou přesně ty chvíle, kdy zbožňuji ISPConfig)

Já neříkám, že je ISPConfig obecně špatný, chápu a respektuji, že jsou lidé, kteří jsou s ním maximálně spokojeni, jen můj názor je takový, jaký jsem psal, protože pokud to nefunguje, nebo si to dělá co chce, je to problém a je to problém dohledat. Osobně mám rád kontrolu nad tím, co se na serveru děje, takže víceméně vše nastavuji ručně + mám pár letitých vlastních scriptů, které mi následně s centralizovanou správou pomáhají.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Tchaj

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re:Mail Server (nepřijímá žádné e-maily)
« Odpověď #36 kdy: 19 Června 2014, 13:10:12 »
Pak lidi jako já nemaj kšefty a dělá to někdo z učebnice za pochodu  ;D

Amen, jsme na tom stejně :)

K tématu:
Kód: [Vybrat]
#mydestination = /etc/postfix/mydomains

Tuším, že v /etc/postfix/mydomains bude mysql konfigurace pro připojení postfixu a vlastní dotaz do DB.
Je tam toho hromada zakomentovaného, takže ISPConfig viditelně něco nastavoval a pak to buď někdo zakomentoval ručně, nebo to udělal sám ISPConfig (a to jsou přesně ty chvíle, kdy zbožňuji ISPConfig)

Já neříkám, že je ISPConfig obecně špatný, chápu a respektuji, že jsou lidé, kteří jsou s ním maximálně spokojeni, jen můj názor je takový, jaký jsem psal, protože pokud to nefunguje, nebo si to dělá co chce, je to problém a je to problém dohledat. Osobně mám rád kontrolu nad tím, co se na serveru děje, takže víceméně vše nastavuji ručně + mám pár letitých vlastních scriptů, které mi následně s centralizovanou správou pomáhají.

Díky za rady už se mi to podařilo vyřešit jen teď mám problém z roundcube ale to už si snad vyřeším sám ještě jednou díky za váš čas :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.