Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Alternativa komunikátoru Skype - vyřešeno  (Přečteno 14651 krát)

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #25 kdy: 21 Října 2014, 18:12:35 »
Kdyby měl někdo zájem i o jinou alternativu  ;)

https://tox.im/
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

voltaren

  • Host
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #26 kdy: 22 Října 2014, 09:07:22 »
Nechcel som reagovať, ale budem. Dobrá náhrada za Skype v Linuxe neexistuje. Žiaľ je to tak. Sú rôzne komunikátory (mne osobne najviac vyhovuje Pidgin a Empathy) ale ani jeden nie je dostatočná náhrada. Používať prehliadač ako komunikátor je pre mňa nevyhovujúce a nepraktické. Skype pre Windows to v poslednej dobe v niektorých veciach preháňa (výčačkaný dizajn, reklamy..). Viac sa mi páči jednoduchosť (Skype pre Linux). Mrzí ma však to, že sa nedá účet definitívne zmzať (aspoň o tom neviem). A čo sa týka sledovania? Súkromie nemáme už nikde.

geofre

Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #27 kdy: 22 Října 2014, 21:51:05 »
Kdyby měl někdo zájem i o jinou alternativu  ;)

https://tox.im/
Povedlo se ti to rozběhat?? Já se s tím morduju už asi hodinu a ani za boha se mi nedaří doinstalovat qTox jako komunikátor...
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

Dandim

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #28 kdy: 22 Října 2014, 22:44:05 »
Ve Firefoxu 34 se objeví služba Hello. Přes kterou se bude moct volat. Bude to přímo v FF a běží to nad WEBRTC.
Více např zde: http://venturebeat.com/2014/10/16/firefox-34-beta-arrives-with-firefox-hello-calling-by-telefonica-chromecast-tab-mirroring-from-android/
OS: Fedora 25

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #29 kdy: 22 Října 2014, 22:46:53 »
Ve Firefoxu 34 se objeví služba Hello. Přes kterou se bude moct volat. Bude to přímo v FF a běží to nad WEBRTC.
Více např zde: http://venturebeat.com/2014/10/16/firefox-34-beta-arrives-with-firefox-hello-calling-by-telefonica-chromecast-tab-mirroring-from-android/

Super.... nepoužívám Firefox.... budou klienti ?
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #30 kdy: 23 Října 2014, 08:42:43 »
Kdyby měl někdo zájem i o jinou alternativu  ;)

https://tox.im/
Povedlo se ti to rozběhat?? Já se s tím morduju už asi hodinu a ani za boha se mi nedaří doinstalovat qTox jako komunikátor...

Ano, povedlo. Ale nainstaloval jsem uTOX. Klasicky
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install uToxCo ti to píše ?

edit : aha, qTOX je pro OSX, takže to neřeš a nainstaluj uTOX, nebo Venom. Nezapomeň, že je to pre-alpha, takže je to tak na otestování. Klidně mi pak pošli svoje ID a můžem to zkusit.
« Poslední změna: 23 Října 2014, 09:01:24 od martyj »
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

geofre

Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #31 kdy: 23 Října 2014, 09:33:57 »

Ano, povedlo. Ale nainstaloval jsem uTOX. Klasicky
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install uToxCo ti to píše ?

edit : aha, qTOX je pro OSX, takže to neřeš a nainstaluj uTOX, nebo Venom. Nezapomeň, že je to pre-alpha, takže je to tak na otestování. Klidně mi pak pošli svoje ID a můžem to zkusit.
tak já jsem zkoušel postup instalace ze stránek uToxu a pak i tvůj klasický postup a výsledek:
Kód: [Vybrat]
honza@H1N:~$ cd uTox
honza@H1N:~/uTox$  gcc -o uTox *.c -lX11 -lXft -lXrender -ltoxcore -ltoxav -ltoxdns -lopenal -pthread -lresolv -ldl -lm -lfontconfig -lv4lconvert -lvpx -I/usr/include/freetype2 -DV4L
In file included from main.c:9:0:
xlib/main.c:12:36: fatal error: X11/extensions/Xrender.h: Adresář nebo soubor neexistuje
compilation terminated.
In file included from tox.c:234:0:
tox_av.h:300:19: fatal error: AL/al.h: Adresář nebo soubor neexistuje
compilation terminated.
honza@H1N:~/uTox$ ./uTox
bash: ./uTox: Adresář nebo soubor neexistuje
honza@H1N:~/uTox$ ^C
honza@H1N:~/uTox$ sudo apt-get install uTox
Čtu seznamy balíků… Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtu stavové informace… Hotovo
E: Nelze najít balík uTox

EDIT: při stažení a "rozkliknutí" binárky už se komunikátor vpohodě spustí...
« Poslední změna: 23 Října 2014, 09:45:29 od geofre »
Ubuntu Mate 14.04 LTS / W7 64-bit

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #32 kdy: 23 Října 2014, 17:12:29 »
Já postupoval takhle.
Kód: [Vybrat]
wget -qO - https://repo.tox.im/tox-apt.sh | bash
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install uTox
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

distefano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 160
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #33 kdy: 26 Října 2014, 12:28:36 »
Najkomplexnejsim programom je urcite Viber, ktory vie vsetko, az na jednu malickost -32 bitovy linux, co predpokladam, ze autori rychlo doplnia.
Pred x rokmi som koketoval s komunikatorom raketu.com /je aj v cestine ale nema linux verziu/ a ked potrebujem volat aj na pevne cisla gratis, zide sa rynga.com. Na mobily je asi najlacnejsi actionvoip.com
« Poslední změna: 26 Října 2014, 12:32:35 od distefano »

pocitacovazachranka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 205
    • Počítačová záchranka
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #34 kdy: 26 Října 2014, 17:43:27 »
Najkomplexnejsim programom je urcite Viber, ktory vie vsetko, az na jednu malickost -32 bitovy linux, co predpokladam, ze autori rychlo doplnia.
Pred x rokmi som koketoval s komunikatorom raketu.com /je aj v cestine ale nema linux verziu/ a ked potrebujem volat aj na pevne cisla gratis, zide sa rynga.com. Na mobily je asi najlacnejsi actionvoip.com

Obávám se, že 32bitový linux nebudou dělat nikdy. Nemají důvod.

Ale přes wine jede i 32bit verze pro windows docela v pohodě, bez jakýchkoliv zádrhelů.

Osobně to tak jsem nucen používat.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS --- OSX Theme Lion ---

hercules

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #35 kdy: 10 Září 2017, 01:41:39 »
Kdyby měl někdo zájem i o jinou alternativu  ;)

https://tox.im/
Povedlo se ti to rozběhat?? Já se s tím morduju už asi hodinu a ani za boha se mi nedaří doinstalovat qTox jako komunikátor...

Ano, povedlo. Ale nainstaloval jsem uTOX. Klasicky
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install uToxCo ti to píše ?

edit : aha, qTOX je pro OSX, takže to neřeš a nainstaluj uTOX, nebo Venom. Nezapomeň, že je to pre-alpha, takže je to tak na otestování. Klidně mi pak pošli svoje ID a můžem to zkusit.

Je možné nainstalovat qtox na xUbuntu 16.04?
Mně to vždycky nakonec napíše: Ignoruji soubor"qtox.listsudo" v adresáři "/etc/apt/sources.list.d/" jelikož má neplatnou příponu
Prosím odpověď pro úplného blbce jakým jsem.
Díky.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Alternativa komunikátoru Skype
« Odpověď #36 kdy: 10 Září 2017, 02:52:29 »
Citace
Je možné nainstalovat qtox na xUbuntu 16.04?
Mně to vždycky nakonec napíše: Ignoruji soubor"qtox.listsudo" v adresáři "/etc/apt/sources.list.d/" jelikož má neplatnou příponu
Prosím odpověď pro úplného blbce jakým jsem.
Díky.

Příponu změň na .list (takže soubor se bude jmenovat "qtox.list"). Můžeš to celé udělat z Terminálu takto
Kód: [Vybrat]
cd /etc/apt/sources.list.d
sudo mv -f qtox.listsudo qtox.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install uTox

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.