Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Samba - přechod na UTF  (Přečteno 2033 krát)

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Samba - přechod na UTF
« kdy: 05 Prosince 2014, 17:16:51 »
Nastala potřeba na historickém fileserveru (14.04LTS) podporovat i azbuku v názvech souborů, takže jsem koukal co a jak. V configu je dos charset = cp852 a unix charset = ISO8859-2. Co jsem četl, tak mi připadá, že pomocí convmv převedu stávající názvy a změním tohle nastavení a mělo by to být. Nebo ještě něco? Dělali jste to někdo?

Prosím o nakopnutí. Díky


m.
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Samba - přechod na UTF
« Odpověď #1 kdy: 05 Prosince 2014, 19:59:19 »
v podstate to neni zas tak obtizne, ale ...

samba dela divne veci pomoci tohodle parametru .. zakazal bych ho .. ma to bejt system default .. nejdriv zjisti, jak to vypada primo v tom filesystemu v utf8 .. pokud to bude nejaky rozsypany, tak je asi nejlepsi to z ty samby (v ramci backupu) zkopirovat jinam, aby se to ulozilo do utf8 (treba pres localhost na externi disk) .. potom se muzes odvazne pustit do muceni toho co stim udelala pomoci convmv (a zalohu pripadne smazat)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

marshall1727

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re:Samba - přechod na UTF
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2014, 13:10:27 »
to je dobrý nápad. když ho dovedu ještě dál, tak bych mohl všechno přesunout na klientskou stanici - tam budou háčky/čárky v názvech OK, nad prázdným adresářem vypnout ty parametry v sambě a zkusit to z klienta přesunout zpět na share.
--
koupil jsem si nový server a ladím ho. proto to zde spamuju. (2xXeon5110; IntelServerBoard S5000PSL; 2x2x1GbECC;4xRaptor150G)

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Samba - přechod na UTF
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2014, 14:17:31 »
kdyz to nechas sambu udelat "system default" jednou, tak uz potom s tema souborama muzes manipulovat na urovni to fs a neni potreba hnat zpet "pres ni" ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:Samba - přechod na UTF
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2014, 18:13:28 »
Kdysi jsem tohle řešil tak, že jsem si smb share připojil lokálně na serveru tak, abych viděl názvy ok, pak jsem to prostě jen překopíroval do FS a bylo.

Je to pěkný hnus a jsem rád, že tohle se fakt objevuje už jen v historii.
Trochu za to mohly porůznu se válející návody, které předpokládaly, že bude diakritika rozhašená. Přitom stačilo kolikrát nechat sambu jak je, neměnit žádné kódování a ejhle, jak na smb, tak na FS byly názvy ok.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.