Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: odpojení nfs disku  (Přečteno 2387 krát)

Martin - ViPEr*CZ*

odpojení nfs disku
« kdy: 09 Prosince 2014, 09:57:16 »
Ahoj, mám takovej specifickej scénář a nějak jsem ho zatím nerozlousknul a nikdy jsem to ještě nedělal. Mám přimountovanej NFS filesystém do složky a došlo k výpadku na síti v době, kdy mi rsyncem šla synchronizace souborů. Teď se to tváří tak, že v systému je několik procesů rsync (vidím je v htop třeba), NFS nejde unmountnout což je jasné, když je busy a rsync se nedaří ani killnout. Je nějaké řešení (krom rebootu) jak tenhle scénář řešit? Asi by to chtělo zbavit se procesů co se snaží s oddílem pracovat a pak se ho pokusit unmountovat (remountovat). Ale jak na to? Ví někdo?
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:odpojení nfs disku
« Odpověď #1 kdy: 09 Prosince 2014, 10:19:53 »
zabit ty rsync procesy a odpojit ... koukni co dela prepinac -l pro umount ... ten je presne na to .. `umount -lf /mountpoint' proste odstreli ten pripojenej disk ..


ps. prepinac je male L ne velke i ;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Martin - ViPEr*CZ*

Re:odpojení nfs disku
« Odpověď #2 kdy: 09 Prosince 2014, 14:26:16 »
Paráda, tak odpojit se to povedlo a i znovu připojit. Super. Jen ty procesy zabít nejdou. Oni mají příznak D, což by mělo znamenat, že jim nelze poslat signál pro ukončení.
Jinak díky za ten přepínač. Určitě si moooc dobře zapamatuji. To jiný profíci mi radili pouze restart :-)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:odpojení nfs disku
« Odpověď #3 kdy: 09 Prosince 2014, 14:37:43 »
Paráda, tak odpojit se to povedlo a i znovu připojit. Super. Jen ty procesy zabít nejdou. Oni mají příznak D, což by mělo znamenat, že jim nelze poslat signál pro ukončení.
Jinak díky za ten přepínač. Určitě si moooc dobře zapamatuji. To jiný profíci mi radili pouze restart :-)

neraduj se :) .. to -l umi umount tak 5 let, predtim to neumel a jine implementace umountu (na bsd, solarisu a aix) to samozrejme neumi .. jinak abys zabil ta Dcka, tak by mohlo stacit `kill -9 1234'
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Martin - ViPEr*CZ*

Re:odpojení nfs disku
« Odpověď #4 kdy: 09 Prosince 2014, 14:46:24 »
Chápu. Díky za pomoc každopádně. Zase o chlup se znalostí dále.
Samotnej kill -9 pid mi nepomohlo, to bylo hned druhý co jsem hned zkoušel. No prozatím mi ty procesy nějak moc nevadí.... případně restart někdy v noci taky asi ne.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:odpojení nfs disku
« Odpověď #5 kdy: 09 Prosince 2014, 15:05:41 »
jinak tady je trosku popis, proc se ty dead procesy "nedaji" zabit (resp. odstranit z vypisu) .. ja bych asi na tvem miste normalne zkusil strace .. pokud ten process dela nejaka systemova volani, tak bych to asi otocil, protoze to je polomrtvy process, pokud je ve strace ticho, tak je dead a muzes ho tam nechat (pokud ti nesedi na necem jako na pidfilu nebo na nejakem locku) ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Martin - ViPEr*CZ*

Re:odpojení nfs disku
« Odpověď #6 kdy: 09 Prosince 2014, 16:04:23 »
Super... díky.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Martin - ViPEr*CZ*

Re:odpojení nfs disku
« Odpověď #7 kdy: 10 Prosince 2014, 15:53:07 »
Tak to stejně bylo nějak nakopnutý. Nakonec jsem to musel jet stejně resnout, odmítlo to se mnou na dálku komunikovat.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.