Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s připojením ke KONKRÉTNÍ wifi síti  (Přečteno 3488 krát)

pani.tau

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
problém s připojením ke KONKRÉTNÍ wifi síti
« kdy: 02 Června 2016, 20:15:02 »
ahoj všem, nenašla jsem svůj problém v tématech, tak zakládám nový. popíšu to jednoduše, budu ráda, když mě někdo srozumitelně nasměruje, kde by mohl být problém, už si nevím rady já, ani soused informatik. já, jak bude z dotazu jasné, jsem laik. nainstalovala jsem si ubuntu včera, takže se teprve seznamujeme. nemůžu se připojit na svoji domácí wifi síť. respektive, někdy se daří načíst první stránku, ale jakýkoliv další klik už nefunguje, je to, jakoby systém příliš dlouho se nemohl připojit/čekal na odpověď a nakonec napíše Server not found. někdy se nepovede ani to a nenačte se nic. se sítí ani modemem pravděpodobně není nic v nepořádku, ostatní zařízení se připojí bez problémů. stejně tak nebude nic špatně s nastavením adaptéru apod., protože můj počítač se připojí např.na wifi sousedů. tedy je asi nějaká konkrétní nekompatibita mezi mým PC a naší konkrétní wifi. prosím, nevíte čím to může být, co je potřeba změnit v nastavení? Předem děkuji za radu :)
« Poslední změna: 02 Června 2016, 20:23:55 od pani.tau »

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:problém s připojením ke KONKRÉTNÍ wifi síti
« Odpověď #1 kdy: 02 Června 2016, 20:27:15 »
Minimálně by to chtělo doplnit, co je to za systém a co je tam za kartu.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

pani.tau

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:problém s připojením ke KONKRÉTNÍ wifi síti
« Odpověď #2 kdy: 02 Června 2016, 21:33:14 »
System je Ubuntu 16.04 LTS, pocitac Lenovo X300. Kdyz se divam na vlastnosti toho nefunkcniho pripojeni, vidim toto viz priloha..



pani.tau

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:problém s připojením ke KONKRÉTNÍ wifi síti
« Odpověď #3 kdy: 02 Června 2016, 21:57:23 »
Jeste jsem zapomnela napsat, ze kartu mam Intel 4965agn, chtela jsem prejit na Linux, jelikoz po upgradu na windows 10 mi nejel internet vubec, protoze intel nevydal novy kompatibilni ovladac.

Ivan Nolč

  • Host
Re:problém s připojením ke KONKRÉTNÍ wifi síti
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2016, 00:42:39 »
Ahoj, zkusil bych vypnout IPv6 a nechat zapnuté jen IPv4. Klikni na ikonu signálu wifi a zvol upravit připojení > vyber tvojí síť > Upravit > v záložce nastavení IPv4 zvolit Automaticky (DHCP) a v záložce IPv6 nastavit ignorovat.

pani.tau

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:problém s připojením ke KONKRÉTNÍ wifi síti
« Odpověď #5 kdy: 03 Června 2016, 09:23:08 »
Ahoj, zkusil bych vypnout IPv6 a nechat zapnuté jen IPv4. Klikni na ikonu signálu wifi a zvol upravit připojení > vyber tvojí síť > Upravit > v záložce nastavení IPv4 zvolit Automaticky (DHCP) a v záložce IPv6 nastavit ignorovat.

díky, zkusila jsem a bohužel nepomohlo.

Jan Andrle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:problém s připojením ke KONKRÉTNÍ wifi síti
« Odpověď #6 kdy: 05 Června 2016, 20:46:59 »
Zdravím, ještě bych vyzkoušel jiný prohlížeč než Firefox. Právě řeším dost podobný problém a postupným vylučováním a trochu náhodou jsem zjistil, že v Opeře Developer mi internet funguje bez problémů. Takže jsem to přisoudil starému profilu na Firefoxu, ostatně i aktualizace mi fungují bez problémů. Ale teď jsem chtěl stáhnout podcasty v Rhythmboxu a to nefunguje. Takže je možné, že na vinně je nějaká (společná) knihovna!?

Přihodím sem nějaké postřehy, kdybych na něco přišel.

PS: je tu možná podobnost také s http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=75960.0.

pani.tau

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re:problém s připojením ke KONKRÉTNÍ wifi síti
« Odpověď #7 kdy: 06 Června 2016, 20:13:05 »
Zdravím, ještě bych vyzkoušel jiný prohlížeč než Firefox. Právě řeším dost podobný problém a postupným vylučováním a trochu náhodou jsem zjistil, že v Opeře Developer mi internet funguje bez problémů. Takže jsem to přisoudil starému profilu na Firefoxu, ostatně i aktualizace mi fungují bez problémů. Ale teď jsem chtěl stáhnout podcasty v Rhythmboxu a to nefunguje. Takže je možné, že na vinně je nějaká (společná) knihovna!?

Přihodím sem nějaké postřehy, kdybych na něco přišel.

PS: je tu možná podobnost také s http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=75960.0.

dekuju,  nainstalovala jsem chrome, stejne jsem se na to chystala, nepomohlo. pise mi to DNS_PROBE_FINISHED_BAD_CONFIG :-)  je treba neco prenastavit v moznostech te site?

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:problém s připojením ke KONKRÉTNÍ wifi síti
« Odpověď #8 kdy: 07 Června 2016, 07:08:43 »
Dle poslední hlášky bych problém hledal někde v DNS. Tzn. v nastavení toho wifi routeru. Zkus jako DNS dát 8.8.8.8 a 8.8.4.4.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:problém s připojením ke KONKRÉTNÍ wifi síti
« Odpověď #9 kdy: 07 Června 2016, 12:45:44 »
dej sem prosim vypis z:

Kód: [Vybrat]
ip a
ip r
cat /etc/resolv.conf
traceroute -4In a.ns.nic.cz

@ostatni - vazim si Vasi snahy pomoct, nechci nikoho nijak odradit a nebo se dotknout, ale prosim vyzadejte si predtim napr. vypis stavu site a logu nez zacnete "zkouset" ruzne veci ... Je to do oci bijici a naprosto nekompetentni napsat zkus udelat "x-y" kdyz ti nejde "z" bez toho, aniz byste meli nejmensi tuseni proz "z" nefunguje ...
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.