Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: sdílení disku  (Přečteno 2660 krát)

josking

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
sdílení disku
« kdy: 13 Června 2016, 18:59:19 »
Ahoj
Nainstaloval sem si ubuntu, data z disku jsem předtím zálohoval na exterák který mi upadl a mechanicky se poškodil :)
Na čerstvě nainst ubuntu chci tedy obnovit aspoň nějaké smazaná data, pod ubuntu pro to neexistuje beztak vhodný program , napadlo mě že nasdílím celý disk přes sít propojím se svým win10 počítačem a odtud za pomocí nějakého programu obnovím data. zatím se mi povedla doinst jen samba , snažím se inst co nejmíň abych si moc nepřepsal disk. Jo jen pro upřesnění vykuchat notebook s ubuntem a připojit ten disk k win nechci...chtěl bych to přes tu síť , když sem nainst. sambu zkusil sem pod uživatelem který má práva správce nasdílet celý disk ...ale nejde mi to ....jak to udělat ? poradíte ? díky

Heretical

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:sdílení disku
« Odpověď #1 kdy: 13 Června 2016, 20:52:45 »
Pro obnovování dat pod ubuntu existuje víc než vhodný program - testdisk/photorec ...

josking

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:sdílení disku
« Odpověď #2 kdy: 13 Června 2016, 21:06:02 »
testdisk jsem myslím zkoušel 1) vypadal dost nepřehledně (když sem ho zkoušel ve win- resp jsem si jako spíš průměrný uživatel PC nebyl jistý co mám přesně dělat) 2) v ubuntu mi nešel ani nainstalovat
3) na to jsem se celkem neptal, chtěl jsem pomoci s tím sdílením celého disku...

každopádně ale děkuji za nějakou reakci...:)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:sdílení disku
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2016, 07:11:28 »
Testdisk je v repozitarich, takze neni duvod aby nesel nainstalovat.
Obecne je problem sdilet blokove zarizeni (cely poskozeny disk), pokud jsi jak sam pises zacatecnik, tak se o to ani nema smysl pokouset - si ho k tem widlim pripoj rovnou.

Udelej si ddrescue z exteraku na neposkozeny disk a pak laboruj dal.
« Poslední změna: 14 Června 2016, 07:13:33 od Martin Šácha »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

josking

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:sdílení disku
« Odpověď #4 kdy: 14 Června 2016, 20:38:00 »
Zdravím ale on není poškozený ....:) nevím přišlo mi že vyjadřuji jasně....tak ještě jednou....ten poškozený disk neřeším....šlo o externí disk , který je mechanicky poškozen a obnova by stála nemalé peníze.....leží bokem a sedá na něj prach......chci obnovit smazaná data z disku na kterém byly nefunkční widle......přetahoval jsem z něj data abych ten disk pak mohl přeinstalovat a dát na něj neplacené a originální ubuntu....jenže po instalaci sem poškodil disk na který jsem udělal zálohu takže teď mám defaultně nainstalované ubuntu na disku z kterého se chci pokusit obnovit co nejvíc smazaných dat.....chci nasdílet celý tento počítač tedy celý disk včetně OS ubuntu  s jiným počítačem s OS win10 ....nejde mi nasdílet píše že na to nemám oprávnění přitom profil pod kerým to spouštím je "správce"

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:sdílení disku
« Odpověď #5 kdy: 15 Června 2016, 07:17:09 »
Zdravím ale on není poškozený
...
ten poškozený disk neřeším....šlo o externí disk , který je mechanicky poškozen

Nainstaloval sem si ubuntu, data z disku jsem předtím zálohoval na exterák který mi upadl a mechanicky se poškodil :)

To jako chces obnovovat data z jednoho poskozeneho disku na jiny poskozeny nebo co?!
« Poslední změna: 15 Června 2016, 07:20:10 od Martin Šácha »
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

josking

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:sdílení disku
« Odpověď #6 kdy: 15 Června 2016, 19:14:24 »
OMG :) ne mám celkem 3 disky ... jeden je mechanicky poškozený (exterák 1TB) , na druhém mám win10 funkční.....mám ho v noťasu. Třetí disk je na druhém noťasu.....ten chci obnovovat předtím na něm byly widle ale úplně se zhroutily tak sem na exterák který v té době nebyl poškozený přetáhl data, abych mohl disk 3 přeinstalovat jenže když sem disk 3 přeinstaloval a dal na něj ubuntu poškodil sem disk 1 na kterém byly zálohované data.....je mechanicky poškozený tutíž záloha vprdeli.....mohu se tedy max pokusit obnovit aspoň nějaká smazaná data z disku 3 na disk 2 , nemám konektor který by se dal použít na disk 3 a připojit na noťas s diskem 2 , takže chci propojit síťově noťas s diskem 2 a noťas s dikem 3 na kerém je ubuntu......ale nevím jak nasdílet síťově disk s ubuntu aby ho viděl noťas 2 (s win10)v síťi ...zkoušel sem to ale nejdříve to chtělo sambu, když sem nainst sambu tak to stejně nešlo...
http://www.imgup.cz/image/YHf když dám automaticky udělit tak napíše nelze změnit oprávnění a hotovo ...přitom účet pod kerým se hlásím je jediný který se vytvořil při instalaci a je označen jako správce
« Poslední změna: 15 Června 2016, 19:33:15 od josking »

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:sdílení disku
« Odpověď #7 kdy: 16 Června 2016, 06:56:45 »
Uz tomu rozumim. V tom ti samba nepomuze, protoze je prilis vysoko - pracuje se soubory, ktere server (tj Ubuntu) vidi, neda se tak dostat k souborovemu systemu naprimo. To jsem ti psal uz ve svem prvnim prispevku.

S kazdym spustenim stroje se souborovym systemem, ze ktereho chces zachranovat data, neco dalsiho znicis. Proto jsem ti psal, at si udelas bitovou "dd" zalohu toho disku (3) nekam kde se tomu nic nestane.

Az to budes mit, tak teprve muzes laborovat treba s testdiskem, nebo disk 3 vyndat z notasu a pres nejaky SATA2USB prevodnik pripojit k tem widlim.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.