Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Několik chyb při přechodu LTS z 14.04 na 16.04  (Přečteno 2907 krát)

Paia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Několik chyb při přechodu LTS z 14.04 na 16.04
« kdy: 20 Prosince 2016, 13:36:51 »
Provozuju Ubu na flešce (červenej voyager gt), jen pro servisní účely, když potřebuju spravovat více partišen na fleškách nebo paměťových kartách do telefonu (má root, potřebuje kartu s jednou fat32 a jednou ext2 oblastí).
Byl na ní delší dobu 14.04 a když vyšel 16.04, nedařil se upgrade, vypisovalo to hafo chyb skrzevá závislosti, který nešly nijak opravit, tak jsem to nechal bejt. Ale nějak se mi ta instalace nakopnula, když jsem nedávno pracoval s paměťovkou z telefonu, kde byly nějak zacyklený adresáře (jo, na androidu často blbne to přesouvání a odkazování appek na paměťovku), tak jsem myslel, že 14.04 smažu a nainstaluju rovnou 16.04. Jenže to nešlo. Zasekávalo se to při kopírování, měl jsem vytvořený jak live DVD, tak live jinou flešku, sekalo se to přímo na kompu i ve virtualboxu na woknech. Nakonec se na druhej pokus zadařilo nainstalovat zase 14.04.
Na čerstvý 14.04 jsem si doinstaloval jen jazykovou podporu češtiny a rovnou pak (po restartu další den) spustil povýšení na 16.04. Ale to vypsalo několik chybovejch hlášení, a na závěr hlášku, že se to nepodařilo. Chyby jsem si postupně ukládal do txt souboru a nepotvrzoval zatím závěrečnou hlášku, s tím, že to nakopíruju sem očekávaje rady:

Citace
Přechod na vyšší verzi bude pokračovat, ale balíček „/var/cache/apt/archives/language-pack-cs-base_1%3a16.04+20160627_all.deb“ nemusí pracovat správně. Zvažte prosím odeslání hlášení o chybě.
cannot copy extracted data for './usr/share/locale-langpack/cs/LC_MESSAGES/libgphoto2-2.mo' to '/usr/share/locale-langpack/cs/LC_MESSAGES/libgphoto2-2.mo.dpkg-new': unexpected end of file or stream


Přechod na vyšší verzi bude pokračovat, ale balíček „/var/cache/apt/archives/busybox-static_1%3a1.22.0-15ubuntu1_amd64.deb“ nemusí pracovat správně. Zvažte prosím odeslání hlášení o chybě.
cannot copy extracted data for './bin/busybox' to '/bin/busybox.dpkg-new': unexpected end of file or stream


Přechod na vyšší verzi bude pokračovat, ale balíček „/var/cache/apt/archives/ubuntu-docs_16.04.4_all.deb“ nemusí pracovat správně. Zvažte prosím odeslání hlášení o chybě.
symbolic link '/usr/share/help/pt_BR/ubuntu-help/net-fixed-ip-address.page' size has changed from 66 to 3


Přechod na vyšší verzi bude pokračovat, ale balíček „language-pack-cs“ nemusí pracovat správně. Zvažte prosím odeslání hlášení o chybě.
dependency problems - leaving unconfigured


Přechod na vyšší verzi bude pokračovat, ale balíček „language-pack-cs-base“ nemusí pracovat správně. Zvažte prosím odeslání hlášení o chybě.
package language-pack-cs-base is already installed and configured


Přechod na vyšší verzi bude pokračovat, ale balíček „language-pack-gnome-cs“ nemusí pracovat správně. Zvažte prosím odeslání hlášení o chybě.
dependency problems - leaving unconfigured


Přechod na vyšší verzi bude pokračovat, ale balíček „language-pack-gnome-cs-base“ nemusí pracovat správně. Zvažte prosím odeslání hlášení o chybě.
dependency problems - leaving unconfigured


Přechod na vyšší verzi bude pokračovat, ale balíček „busybox-static“ nemusí pracovat správně. Zvažte prosím odeslání hlášení o chybě.
package busybox-static is already installed and configured


Přechod na vyšší verzi bude pokračovat, ale balíček „ubuntu-docs“ nemusí pracovat správně. Zvažte prosím odeslání hlášení o chybě.
package ubuntu-docs is already installed and configured


Nepodařilo se nainstalovat aktualizace

Přechod na novější vydání byl přerušen. Váš systém by mohl být v nepoužitelném stavu. Nyní bude spuštěna obnova (dpkg --configure -a).

A teď jdu odkliknout tu poslední hlášku před obnovou a počkám, co se stane...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Několik chyb při přechodu LTS z 14.04 na 16.04
« Odpověď #1 kdy: 20 Prosince 2016, 13:54:26 »
K tomu se dá říci jen tolik:
Pokud byla čistá instalace 16.04 neúspěšná, je pokus o upgrade 14.04 >> 16.04 naprosto bezpředmětný
a předem odsouzen k neúspěchu.
Nauč se prosím (prostuduj si - návodů je všude bambilion) řádně instalovat, případně vytvořit boot flash Ubuntu.

Paia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Několik chyb při přechodu LTS z 14.04 na 16.04
« Odpověď #2 kdy: 20 Prosince 2016, 14:45:24 »
chceš tím říct, že i když 14.04 na flešce chodila (a předchozí verze od roku 2008 taky), tak 16.04 už chodit nebude?

ty předchozí verze jsem běžně používal i v cizích kompech, nebyly to live flešky, ale normálně z cd/dvd nainstalovaný ne na hdd, ale na flešku, upgrady fungovaly každej půlrok úplně normálně...


po restartu jsem se zacyklil zase na těch závislostech, i když mi to dává rady na příkazy, tak nic neřešej...:

Citace
Databáze softwaru je poškozena

Není možné instalovat ani odebírat programy. Prosím použijte správce balíků "Synaptic" nebo nejdříve spusťte v terminálu "sudo apt-get install -f" pro nápravu tohoto problému.



paja@flashbuntu:~$ sudo apt-get install -f
[sudo] password for paja:
Načítají se seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí       
Načítají se stavové informace… Hotovo
Opravují se závislosti… Hotovo
Následující balíky byly nainstalovány automaticky a již nejsou potřeba:
  account-plugin-twitter checkbox-ng friends friends-dispatcher
  friends-facebook friends-twitter gir1.2-ebook-1.2 gir1.2-ebookcontacts-1.2
  gir1.2-edataserver-1.2 gir1.2-gnomebluetooth-1.0 gir1.2-messagingmenu-1.0
  gir1.2-networkmanager-1.0 gnome-icon-theme gnome-icon-theme-symbolic
  gstreamer0.10-nice gstreamer0.10-plugins-good gstreamer0.10-pulseaudio
  gstreamer0.10-x gstreamer1.0-clutter gtk3-engines-unico iproute libavcodec54
  libavformat54 libavutil52 libbind9-90 libboost-date-time1.54.0
  libboost-system1.54.0 libcamel-1.2-45 libcdr-0.0-0 libcmis-0.4-4
  libcolamd2.8.0 libcolord1 libcolorhug1 libcrypt-passwdmd5-perl libdns100
  libebackend-1.2-7 libebook-1.2-14 libebook-contacts-1.2-0
  libedata-book-1.2-20 libedataserver-1.2-18 libegl1-mesa-drivers
  libegl1-mesa-lts-xenial libelfg0 libexiv2-12 libfarstream-0.1-0 libfriends0
  libgbm1-lts-xenial libgdata13 libgee2 libgl1-mesa-dri-lts-xenial
  libgl1-mesa-glx-lts-xenial libglapi-mesa-lts-xenial libgles1-mesa-lts-xenial
  libgles2-mesa-lts-xenial libglew1.10 libglewmx1.10 libgnome-bluetooth11
  libgnome-control-center1 libgnome-desktop-3-7 libgphoto2-port10 libgrip0
  libgtop2-7 libicu52 libilmbase6 libimobiledevice4 libisc95 libisccc90
  libisccfg90 libisl10 liblouis2 liblwres90 libmbim-glib0 libminiupnpc8
  libmspub-0.0-0 libnl-route-3-200 libopenexr6 libopenjpeg2 libopenobex2
  liborcus-0.6-0 libparted0debian1 libplist1 libpocketsphinx1 libpoppler44
  libprotobuf8 libqmi-glib0 libqpdf13 libqt5qml-graphicaleffects
  libqt5sensors5 libqt5webkit5-qmlwebkitplugin libraw9 librhythmbox-core8
  libsphinxbase1 libswscale2 libsystemd-daemon0 libsystemd-journal0
  libsystemd-login0 libt1-5 libthumbnailer0 libts-0.0-0 libunityvoice1
  libupower-glib1 libusbmuxd2 libvisio-0.0-0 libwnck-common libwnck22
  libwpd-0.9-9 libwpg-0.2-2 libwps-0.2-2 libx264-142 libxatracker2-lts-xenial
  libxcb-util0 libxtables10 linux-headers-generic-lts-xenial
  linux-image-generic-lts-xenial obex-data-server python-commandnotfound
  python-dbus-dev python-gconf python-gdbm python-gnomekeyring python-gobject
  python-ibus python-libxml2 python-notify python-pexpect python-ptyprocess
  python-renderpm python-reportlab python-reportlab-accel python-requests
  python-smbc python3-brlapi python3-checkbox-ng python3-louis python3-pyatspi
  python3-speechd qml-module-qtquick-dialogs qml-module-qtquick-localstorage
  qml-module-qtquick-privatewidgets qml-module-ubuntu-ui-extras-browser
  qtdeclarative5-dialogs-plugin qtdeclarative5-localstorage-plugin
  qtdeclarative5-privatewidgets-plugin qtdeclarative5-qtfeedback-plugin
  qtdeclarative5-ubuntu-ui-extras-browser-plugin
  qtdeclarative5-ubuntu-ui-extras-browser-plugin-assets
  qtdeclarative5-window-plugin rhythmbox-mozilla sphinx-voxforge-hmm-en
  sphinx-voxforge-lm-en telepathy-indicator tsconf ubuntu-extras-keyring
  unity-lens-friends unity-scope-audacious unity-scope-clementine
  unity-scope-gmusicbrowser unity-scope-gourmet unity-scope-guayadeque
  unity-scope-musique unity-voice-service xfonts-mathml
  xserver-xorg-input-evdev-lts-xenial xserver-xorg-input-synaptics-lts-xenial
  xserver-xorg-input-vmmouse-lts-xenial xserver-xorg-input-wacom-lts-xenial
  xserver-xorg-video-amdgpu-lts-xenial xserver-xorg-video-ati-lts-xenial
  xserver-xorg-video-cirrus-lts-xenial xserver-xorg-video-fbdev-lts-xenial
  xserver-xorg-video-intel-lts-xenial xserver-xorg-video-mga-lts-xenial
  xserver-xorg-video-neomagic-lts-xenial xserver-xorg-video-nouveau-lts-xenial
  xserver-xorg-video-openchrome-lts-xenial xserver-xorg-video-qxl-lts-xenial
  xserver-xorg-video-radeon-lts-xenial xserver-xorg-video-savage-lts-xenial
  xserver-xorg-video-siliconmotion-lts-xenial
  xserver-xorg-video-sisusb-lts-xenial xserver-xorg-video-tdfx-lts-xenial
  xserver-xorg-video-trident-lts-xenial xserver-xorg-video-vesa-lts-xenial
  xserver-xorg-video-vmware-lts-xenial
Pro jejich odstranění použijte „sudo apt autoremove“.
Následující dodatečné balíky budou instalovány:
  language-pack-cs-base
Následující balíky budou aktualizovány:
  language-pack-cs-base
1 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 3 neaktualizováno.
3 instalováno nebo odstraněno pouze částečně.
Nutno stáhnout 0 B/1 701 kB archivů.
Po této operaci bude na disku použito dalších 467 kB.
Chcete pokračovat? [Y/n] y
N: Ignoruji soubor „50unattended-upgrades.ucf-old“ v adresáři „/etc/apt/apt.conf.d/“, jelikož má neplatnou příponu
dpkg: chyba: ke stavové oblasti dpkg nelze přistoupit: Systém souborů je pouze pro čtení
touch: nelze se dotknout (provést příkaz „touch“) '/var/lib/update-notifier/dpkg-run-stamp': Systém souborů je pouze pro čtení
N: Ignoruji soubor „50unattended-upgrades.ucf-old“ v adresáři „/etc/apt/apt.conf.d/“, jelikož má neplatnou příponu
W: Nepoužívá se zamykání pro zámkový soubor /var/lib/dpkg/lock, který je pouze pro čtení
W: chown to _apt:root of directory /var/cache/apt/archives/partial failed - SetupAPTPartialDirectory (30: Systém souborů je pouze pro čtení)
W: chmod 0700 of directory /var/cache/apt/archives/partial failed - SetupAPTPartialDirectory (30: Systém souborů je pouze pro čtení)
W: Nepoužívá se zamykání pro zámkový soubor /var/cache/apt/archives/lock, který je pouze pro čtení
E: Could not create temporary file for /var/lib/apt/extended_states - mkstemp (30: Systém souborů je pouze pro čtení)
E: Nelze zapsat dočasný stavový soubor /var/lib/apt/extended_states
W: Nelze otevřít soubor „/var/log/apt/term.log“ - OpenLog (30: Systém souborů je pouze pro čtení)
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (2)
W: Problém při odstraňování souboru /var/cache/apt/pkgcache.bin - pkgDPkgPM::Go (30: Systém souborů je pouze pro čtení)
paja@flashbuntu:~$

paja@flashbuntu:~$ sudo apt autoremove
Načítají se seznamy balíků… Hotovo
Vytváří se strom závislostí       
Načítají se stavové informace… Hotovo
Pro opravení můžete spustit „apt-get -f install“.
Následující balíky mají nesplněné závislosti:
 language-pack-cs : Závisí na: language-pack-cs-base (>= 1:16.04+20160627) ale 1:14.04+20160720 je nainstalován
N: Ignoruji soubor „50unattended-upgrades.ucf-old“ v adresáři „/etc/apt/apt.conf.d/“, jelikož má neplatnou příponu
W: Nepoužívá se zamykání pro zámkový soubor /var/lib/dpkg/lock, který je pouze pro čtení
E: Nesplněné závislosti. Zkuste použít -f.
paja@flashbuntu:~$


« Poslední změna: 20 Prosince 2016, 14:47:34 od Paia »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Několik chyb při přechodu LTS z 14.04 na 16.04
« Odpověď #3 kdy: 20 Prosince 2016, 15:18:16 »
1. Není tak důležité co chci tvrdit já, jako skutečnost že ti to opravdu nefunguje - a to má (musí mít) svoji příčinu.
2. 16.04 je obecně mnohem problematičtější než 14.04 - lze to vysledovat z mnoha diskuzí na různých fórech.
3. Já osobně mám s jakýmikoli upgrady velice špatné zkušenosti - z toho důvodu volím vždy sázku na jistotu = čistá instalace.
4. Instalaci buďto provádíš chybným postupem, nebo máš chybné (neověřené) .iso (ověřil jsi jeho kontrolní součet?)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Několik chyb při přechodu LTS z 14.04 na 16.04
« Odpověď #4 kdy: 20 Prosince 2016, 15:33:09 »
Nepomoze zmenit server s balikmi?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Paia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re:Několik chyb při přechodu LTS z 14.04 na 16.04
« Odpověď #5 kdy: 30 Prosince 2016, 14:49:13 »
1. Není tak důležité co chci tvrdit já, jako skutečnost že ti to opravdu nefunguje - a to má (musí mít) svoji příčinu.
2. 16.04 je obecně mnohem problematičtější než 14.04 - lze to vysledovat z mnoha diskuzí na různých fórech.
3. Já osobně mám s jakýmikoli upgrady velice špatné zkušenosti - z toho důvodu volím vždy sázku na jistotu = čistá instalace.
4. Instalaci buďto provádíš chybným postupem, nebo máš chybné (neověřené) .iso (ověřil jsi jeho kontrolní součet?)

ad 1. nojo, ale jak ji zjistit?
ad 2. dva měsíce předem pročítat fóra a pak den něco zkoušet?
ad 3. hodinu instalovat systém a pak ho tejden upravovavat do předešlý podoby a doinstalovávat appky? (jsem příležitostnej nepravidelnej linuxák, upgrade se zachováním uživatelskejch tentononc je ideální postup, neumím to někam uložit a pak rychle obnovit se vším všudy) a krom toho právě i ta čistá instalace 16.04 jaksi kolabuje, prostě dřív nebo pozdějš na různejch místech zamrzne...
ad 4. tak nevím, co je chybnýho na použití vestavěnýho instalátoru či vestavěný aktualizace, od toho to tam je, abysme to my z woken zvyklí klikači zvládli, krom toho s ubu laškuju cca od roku 2005, tak si nech od cesty to povýšenecký "nauč se instalovat" (a pozor, já umím nejen vypalovat iso, ale i vytvářet bootovací instalační flashky!)

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4936
Re:Několik chyb při přechodu LTS z 14.04 na 16.04
« Odpověď #6 kdy: 31 Prosince 2016, 00:27:42 »
Citace
(a pozor, já umím nejen vypalovat iso, ale i vytvářet bootovací instalační flashky!)
Je mi líto, ale musím zopakovat že neumíš. To je právě typické pro lidi kteří umí málo, myslet si že už znají dost.
Představ si, že by ses třeba jednou dostal do rukou takovéhoto lékaře - "Cvacha" na operačním sále.
A jediné s čím bych mohl souhlasit je ten "klikač" - bohužel..
« Poslední změna: 31 Prosince 2016, 00:34:02 od juwa2 »

jmp

  • Host
Re:Několik chyb při přechodu LTS z 14.04 na 16.04
« Odpověď #7 kdy: 31 Prosince 2016, 09:36:19 »
mno ve výpisu je, že /var/... je připojen jen pro čtení, takže apt nemůže pracovat

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.