Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nezobrazení wi-fi sítě v nabídce (Ubuntu 16 04, Lenovo G 480)  (Přečteno 1674 krát)

Rios

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Ahoj všem,
chtěl bych se poradit, co bych mohl zkusit udělat, když mi na mém notebooku Lenovo G 480 se systémem Ubuntu 16 04 po výpadku elektřiny počítač nemůže najít mojí Wi-Fi, ale jiné najde, taky se můžu připojit přímo přes kabel bez problému. Na jiných zařízeních typu počítač s Win 10 či mobily s Androidem nemám problém svou Wi-Fi síť najít.
Nevíte, jak bych mohl problém vyřešit? Budu vděčný za každou radu!

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Nezobrazení wi-fi sítě v nabídce (Ubuntu 16 04, Lenovo G 480)
« Odpověď #1 kdy: 05 Ledna 2017, 17:55:28 »
Překontroloval bych nastavení wifi, je možné, že je tam rušení. Na androidu používám wifianalyzer, doporučí optimální číslo kanálu. Takhle nějak vypadá optimálně nastavená wifina - ta červená. Není ničím rušená, ty ostatní se vzájemně překrývají.


retkkin

  • Host
Re:Nezobrazení wi-fi sítě v nabídce (Ubuntu 16 04, Lenovo G 480)
« Odpověď #2 kdy: 05 Ledna 2017, 19:45:55 »
Pokud máš domácí síť nastavenou jako skrytou musíš ji se na ni připojit ručně.
Jinak bych doporučil zrestartovat wifi nebo jak už tu někdo psal zkontrolovat jestli se signály neruší s jinou Wi-Fi.
Pokud stále nic, hledal bych problém v ovladači Wi-Fi karty.

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Nezobrazení wi-fi sítě v nabídce (Ubuntu 16 04, Lenovo G 480)
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2017, 09:21:48 »
Pokud máš domácí síť nastavenou jako skrytou musíš ji se na ni připojit ručně.
Jinak bych doporučil zrestartovat wifi nebo jak už tu někdo psal zkontrolovat jestli se signály neruší s jinou Wi-Fi.
Pokud stále nic, hledal bych problém v ovladači Wi-Fi karty.

Myslím, že nastavená jako skrytá nebude, když není vidět pouze po výpadku elektřiny. V ovladači karty bych chybu asi taky nečekal, když to ostatní wifi vidí, ale není to úplně vyloučeno, mohlo by se taky jednat o nějaký bug, možná bych doporučil vypnout wifi a znovu zapnout, nebo se může jednat o problém po suspendu, jestli bude ta wifi viditelná, buď přes network manager, nebo přes příkaz:

Kód: [Vybrat]
sudo systemctl restart network-manager.service

Rios

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re:Nezobrazení wi-fi sítě v nabídce (Ubuntu 16 04, Lenovo G 480)
« Odpověď #4 kdy: 06 Ledna 2017, 12:04:57 »
Překontroloval bych nastavení wifi, je možné, že je tam rušení. Na androidu používám wifianalyzer, doporučí optimální číslo kanálu. Takhle nějak vypadá optimálně nastavená wifina - ta červená. Není ničím rušená, ty ostatní se vzájemně překrývají.



Dobrý den, nevím, jestli je vhodné citovat celý příspěvek, jen bych chtěl poděkovat ID navsteva za nápad s wi-fi analyzerem. Změnil jsem kanál z 13 na 11, jelikož na 13. kanálů se moje síť překrývala s jinou a i přesto, že jsem daleko od mého wi-fi modemu (předtím jsem byl s počítačem hned vedle a wi-fi mi to nenašlo) tak mám silný signál (3 čárky ze 4 :) )

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.