Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hledam informace o 'nejjednodussim uzivani' verzovaciho systemu 'Git'  (Přečteno 987 krát)

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Po te co jsem pred nekolika roky poridil velky hdd 1T-RAID,  jsem bez zvlastnich uvah o dusledcich
zacal zalohovat moje nekomerci projekty - cele stromy ci casti adresaru do volneho
ziskaneho partition (cca 750GB). Jedna se zejmena o projekty pro AVR zpracovavane
v AVRstudiu na XP. Vzhledem k tomu, ze pro mne optimalne vyladene PC pro tyto prace,
ma jiz za sebou vice nez 12 roku, a je predpoklad, ze MB muze odejit, pocal jsem se stehovat na novy pocitac.
Zde jiz uzivam take instalaci Ubuntu16.04.
Pri pokusu kopirovat tento archiv AVR a overovat starsi, stale aktivni, projekty na novy disk,
jsem narazil na problemy. Pro nektere starsi projekty jsem nemel ulozeny odpovidajici stavy mnou vytvarenych knihoven.
Proto jsem se rozhodl naucit a uzivat 'Git'.
Vzhledem k nekomercnosti projektu (jiz nekolik roku se jako duchodce bavim realizaci ruznych starych napadu)
nechci vytvaret repozitare na webu. Uvazuji jen o zalohach na externich USB-discich.
Po pokusu neco o GIT nastudovat jsem si vytvoril testovaci local-master repozitar v home\ a naklonoval
pres 'git clone' na jinem partition testovaci - pracovni repozitar. Testovaci zmeny na nekolika souborech
jsem pres 'git commit -a -m "..."' zde ulozil.
Nejsem ale schopen tento stav prenest do repozitare v home\, koncim na:

warning: push.default is unset; its implicit value has changed in
      Git 2.0 from 'matching' to 'simple'. To squelch this message
      and maintain the traditional behavior, use:

        git config --global push.default matching

      To squelch this message and adopt the new behavior now, use:

        git config --global push.default simple

Porozumet temto hlaskam se mi nepodarilo. Neco zrejme nemam spravne konfigurovano.
Hledal jsem ruzne,  zejmena v 'cz' prekladech o Git na webu (moje znalost anglictiny bohuzel neni dobra),
hledal jsem take primo v help 'push' Git-terminalu, ale vsude je tato problematika tak rozsahla,
ze nejsem schopen ji stravit a identifikovat problem. Nejakou specializovanou diskuzi na toto tema jsem na webu nenasel.

Nasmeruje mne nekdo na priklad podobneho jednoducheho uzivani GIT, pripadne poradi kde delam zasadni chybu ?

Nevim zda to sem patri, pokud ne, tak to prosim vhodne presunte.

Rellik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 129
    • dv-foto
Re:Hledam informace o 'nejjednodussim uzivani' verzovaciho systemu 'Git'
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2017, 13:45:30 »
Zkus se podívat sem: http://www.itcek.cz/category/show/56
nebo sem: http://jakubzapletal.com/zaciname-s-githubem/
Taky jsem měl ze začátku problém, ale není to tak těžké jak se zdá. I když teď po letech bych asi zase problém měl to nakonfigurovat...  ::)
Není nic co by nebylo možné, stačí jen najít tu správnou cestu.

PC: i5-10400, 12Gb DDR4, Mainboard Asus B560-PLUS, GK Asus GT730, HDD ADATA SX6000 M.2 PCIe NVMe 256GB (systém)+ SSD Crucial 128Gb  + HDD Seagate Barracuda 1Tb (data).

miro_

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re:Hledam informace o 'nejjednodussim uzivani' verzovaciho systemu 'Git'
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2017, 12:12:37 »
Diky za reakci, v prvnim linku je pro mne spousty zajimavych odkazu ktere jsem neznal.
Druhy link znam.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.