Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nikam nelze vkládat speciální znaky (krom do terminálu)  (Přečteno 1794 krát)

chlebavbote

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Ahoj,

nikam mi nejdou vkládat speciální znaky (jen do terminálu), v nastavení klávesnice to mám povolené. Je to celkem otravný a npř. znak "@" mi nejde napsat ani do terminálu a vždy si ho musím zkopírovat z internetu.. Na fóru jsem se koukal a nic podobnýho jsem nenašel. Neví někdo co s tím?

Díky

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Nikam nelze vkládat speciální znaky (krom do terminálu)
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2017, 21:34:25 »
1. Nauč se psát příspěvky. Dáváš nám málo informací a z nich žádné, které by mohly pomoci při odhalování tvé závady. Přečti si toto: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=5279.0
2. Zkontroluj klávesnici, fungují-li všechny klávesy. Zkus použít jinou (externí).
Nic jiného mě momentálně nenapadá.
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

chlebavbote

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Nikam nelze vkládat speciální znaky (krom do terminálu)
« Odpověď #2 kdy: 26 Dubna 2017, 14:44:42 »
Citace
(jen do terminálu)

Kdyby mi nešla klávesnice, tak mi ty znaky nejdou psát ani do terminálu.

A jak psát příspěvky jsem si přečetl, teď podruhý a stále nechápu co jsem napsal špatně.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Nikam nelze vkládat speciální znaky (krom do terminálu)
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2017, 15:47:27 »
Tak precist potreti ...

Pro zacatek treba jaky mas system, jak presne se to projevuje a co uz jsi zkousel ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

chlebavbote

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Nikam nelze vkládat speciální znaky (krom do terminálu)
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2017, 18:48:34 »
Ubuntu 16.04.2 LTS

Projevuje se to tím, že nemůžu psát znaky jako jsou třeba "<>[]@" jinam, než do terminálu. Zkoušel jsem stáhnout jiný český klávesnice, ale nepomohlo to. Proto píšu sem o radu  :D

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nikam nelze vkládat speciální znaky (krom do terminálu)
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2017, 19:30:32 »
Projevuje se to rovněž v live systému??

chlebavbote

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re:Nikam nelze vkládat speciální znaky (krom do terminálu)
« Odpověď #6 kdy: 26 Dubna 2017, 19:40:44 »
To nevím, na ničem ho nemám.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:Nikam nelze vkládat speciální znaky (krom do terminálu)
« Odpověď #7 kdy: 26 Dubna 2017, 20:13:27 »
To nevím, na ničem ho nemám.
Prosím?!
Nabootuj z DVD/flešky Ubuntu a vyzkoušej jak se to chová tam.

theadoua

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
  • The quieter you become the more you are able to ..
Re:Nikam nelze vkládat speciální znaky (krom do terminálu)
« Odpověď #8 kdy: 27 Dubna 2017, 11:54:01 »
Mozme vsetci predpokladat, ze na live systemu to fungovat bude - snad.. takze naco skusat? HW to neni ked mu to ide pisat do terminalu ne..  reinstall cely system alebo este pockaj na nejaku radu, mozno nieco niekoho napadne (nemyslim)
Ja ti dam subjektivnu radu, prepni na ENG klavesnicu a ulahci si zbytok zivota.

navsteva

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 220
Re:Nikam nelze vkládat speciální znaky (krom do terminálu)
« Odpověď #9 kdy: 27 Dubna 2017, 12:15:01 »
Mozme vsetci predpokladat, ze na live systemu to fungovat bude - snad.. takze naco skusat? HW to neni ked mu to ide pisat do terminalu ne..  reinstall cely system alebo este pockaj na nejaku radu, mozno nieco niekoho napadne (nemyslim)
Ja ti dam subjektivnu radu, prepni na ENG klavesnicu a ulahci si zbytok zivota.

Ty na eng klávesnici můžeš pohodlně psát s diakritikou? Většina lidí totiž diakritiku potřebuje, třeba když píší životopis, e-mail, dopis, studenti třeba domácí úkol. Nehledě na to, pro někoho je matoucí, když máá českou klávesnici, ale písmena jsou namapována jinak (z/y).

Osobně doporučuji vytořit nového uživatele a vyzkoušet tam. Zjistíme, jeslti je problém v systému jako takovém, nebo v uživatelském nastavení (pravděpodobnější).

Dále doporučuji tazateli, aby sem dal obrázek, jak má nastavenou klávesnici a aby napsal postup, jakou klávesovou zkratkou vytváří ty znaky, jako třeba zavináč. Pokud je tazatel zvyklý z windows, nemusí to stejně fungovat v linuxu.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3546
Re:Nikam nelze vkládat speciální znaky (krom do terminálu)
« Odpověď #10 kdy: 27 Dubna 2017, 12:43:27 »
Taky me to uz napadlo - proto jsem psal, aby popsal co a jak zkousel ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.