Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KODI a přehrávání DVD  (Přečteno 8319 krát)

sagitarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
KODI a přehrávání DVD
« kdy: 13 Května 2017, 18:27:54 »
Zdravím
Už několik let nejsem schopen vyřešit jeden problém. Mám už pátý HTPC a měl jsem už mnoho verzí XBMC, a nyní KODI. Nikdy na žádném počítači a na žádné verzi XBMC/KODI se   mi nepodařilo přehrát DVD disk. Vždycky po vložení DVD se totálně kousne PC, že není jiná možnost než tvrdý restart. Dělalo to jak na 32 bit verzích, tak na nyní 64 bit, na všech verzích XBMC a na všech počítačích co jsem měl.
Standardní přehrávač v Ubuntu přehrává disky normálně bez problémů. (nyní Ubuntu 16.04)
Nevěděl by někdo čím to je?
« Poslední změna: 13 Května 2017, 18:40:04 od sagitarius »

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #1 kdy: 13 Května 2017, 20:08:47 »
Schválně zkus přehrát nějaký disk co nemá protikopírovací ochranu....

sagitarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #2 kdy: 17 Května 2017, 16:56:55 »
A jak to mám poznat, kterej nemá ochranu, když Totem mi přehrává všechny bez problémů? A nejen Totem, ale i třeba VLC a další. Jen Kodi odmítá všechny disky, co mám doma. Pochybuju, že všechny mají ochranu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #3 kdy: 17 Května 2017, 17:56:22 »
1. Na obalech disků to bývá většinou uvedeno (copy protected).
2. Ano, takových disků je naprostá většina - takže je klidně možné že žádný takový ani nemáš.
3. DVD prodávaná v trafikách za 50 Kč většinou ochranu nemají. Stejně tak DVD které se dávají jako přílohy k časopisům.
4. Sázka na jistotu je disk nahraný v DVD rekordéru, samozř. finalizovaný.
5. I v Ubuntu samotném pokud není doinstalováno LibDVDCSS (není součástí instalace z licenčních důvodů) přehrávání chráněných disků nefunguje. Z toho vyplývá, že SW přehrávač který to nemá interně nějak ošetřeno disk nepřehraje..
6. Jiný důvod nepřehrávání na 99% prakticky nepadá v úvahu.
Edit: Kodi nepoužívám, nevidím důvod. Ale co jsem teď cca10 min. googlil, zjistil jsem následující:
Nepodporuje přehrávání chráněných DVD a BD disků z licenčních důvodů.
Oficiální addon neexistuje, ale prý pomocí nějakého neoficiálního je přehrávání možné.
Takže v případě zájmu si to vyhledej, googlit snad umíš...
« Poslední změna: 17 Května 2017, 18:08:53 od juwa2 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #4 kdy: 18 Května 2017, 14:16:11 »
Tak to je jeden z mnoha pripadu, kde zase nestacim zirat. Takze Kodi, ktere umoznuje prehravat videa pridanim ruznych P2P videotek dba na to, aby neprehravalo chranena DVD  :o
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

sagitarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #5 kdy: 18 Května 2017, 19:51:14 »
No, googlit umím, ale neumím emericky, a v češtině toho moc není. Cca 700 disků je z trafiky, a nechráněných. Libdvdcss samozřejmě mám- jak jsem psal, ostatní přehrávače mi přehrajou VŠECHNO, i dost problematickej film (co se ochrany týče) "Sifra mistra Leonarda", kterej má nějakou dost agresivní ochranu. A přehraju ho taky.
Takže u mě je jinej důvod nepřehrávání DVD celkem jistej.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #6 kdy: 18 Května 2017, 21:34:16 »
No, googlit umím, ale neumím emericky, a v češtině toho moc není. Cca 700 disků je z trafiky, a nechráněných. Libdvdcss samozřejmě mám- jak jsem psal, ostatní přehrávače mi přehrajou VŠECHNO, i dost problematickej film (co se ochrany týče) "Sifra mistra Leonarda", kterej má nějakou dost agresivní ochranu. A přehraju ho taky.
Takže u mě je jinej důvod nepřehrávání DVD celkem jistej.
1. Již mnoho let dovedou prohlížeče celou stránku přeložit do CZ, ať už přímo nebo pomocí doplňku, takže "vymlouvat se" v. r. 2017 na neznalost eng je mimo...
2. Opakuji, že to Kodi z licenčních důvodů neumí (nesmí umět). Oficiální plugin neexistuje, ale prý je nějaký neoficiální. Na fórech to uživatelé řeší ripováním DVD - tyto ripy (jsou zbavené ochrany) už Kodi přehraje. Dál jsem po tom nepátral, poněvadž to osobně k ničemu nepotřebuji - ale ty tomu jistě svůj čas věnuješ. Myslet si, že je to "něčím jiným" sice můžeš, ale to ti nepomůže, stejně jako skutečnost že v ostatních přehrávačích to jde - faktem zůstává, že ty disky v Kodi nepřehraješ...
PS: Na DVD je video uloženo v souborech .vob což je obyčejné mpeg2. U nechráněných disků s nimi lze manipulovat (kopírovat, přehrávat) stejně jako s jinými běžnými soubory. Zkus si z takovéhoto DVD jeden .vob vykopírovat (správcem souborů) a následně v Kodi přehrát. U chráněných disků to ani nezkopíruješ....
« Poslední změna: 19 Května 2017, 00:26:58 od juwa2 »

sagitarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2017, 18:21:14 »
Kopírovat do PC to samozřejmě jde taky bez problémů, to už jsem zkoušel dávno. A Kodi ty VOBy přehraje. Jak už jsem psal- nespustí se DVD v mechanice- kousne se PC (oba moje současné PC stejným způsobem)
Ad Translátory: asi jsi žádnej nevyzkoušel, když to doporučuješ. Já ano. A ne jeden. A z manuálu k fotoblesku jsem se v translátoru dozvěděl, že mám "vzít zahnutý autobus a zašněrovat do obuvi". Opravdu řešení hodné roku 2017, jak píšeš.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #8 kdy: 20 Května 2017, 01:49:11 »
Kopírovat do PC to samozřejmě jde taky bez problémů, to už jsem zkoušel dávno. A Kodi ty VOBy přehraje. Jak už jsem psal- nespustí se DVD v mechanice- kousne se PC (oba moje současné PC stejným způsobem)
Ad Translátory: asi jsi žádnej nevyzkoušel, když to doporučuješ. Já ano. A ne jeden. A z manuálu k fotoblesku jsem se v translátoru dozvěděl, že mám "vzít zahnutý autobus a zašněrovat do obuvi". Opravdu řešení hodné roku 2017, jak píšeš.
Pokrok se neustále zrychluje, co platilo ještě včera, může být dnes jinak:
http://technet.idnes.cz/google-translate-neural-networks-dlq-/sw_internet.aspx?c=A170418_224649_sw_internet_pka
Takže vyzkoušej, možná si na translátory poopravíš názor...

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #9 kdy: 20 Května 2017, 09:52:30 »
Se svou troskou do mlyna bych rekl, ze je to tak v pulce. Musim dat za pravdu Juwa, ze ten pokrok prekladacu je velky a hodnekrat me posunul. A na komunikaci se zahranicni slecnou to je uplne dostacujici  ;) Na stranu druhou uznavam i argumenty sagitaria, nebot prilis technicke veci a specificke terminy translator moc poresit neumi. U tech slozitejsich veci to vnimam tak, ze kdybych v zaklade anglictinu neovladal a nepouzival dva nejvetsi prekladace soubezne, ze by mi casto pouhy duvtip nepomohl ... A presto se musim casto doptat tady na foru ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #10 kdy: 20 Května 2017, 15:43:45 »
Já v Kodi přehrávám i chráněné disky a nijak jsem to nemusel řešit, ale faktem je, že některé zprasené Macrovision Kodi nepřehraje, i když VLC ano. Mám i takové, které v PC nepřehraje nic. Ale nikdy to nevede k havárii systému, jen to prostě nehraje.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #11 kdy: 21 Května 2017, 09:30:08 »
Osobne bych zkusil jinou mechaniku.

Obcas mechaniky maji zahadne potize projevujici se jen nekde nekdy. U jedne mechaniky se mi treba stalo, ze vypalovani trvalo asi 20x dele nez melo a casto se zaseklo. Po reklamaci mechaniky a jeji vymene za jiny kus to bylo totez. Po reinstalu - tehdy jen Win - totez. Mechanika prohozena s jinym PC a vse cajk. V druhem PC slapala jak hodinky a jiny model mechaniky v tom prvnim taktez. Pri pokusu vratit mechaniku zpet se problem zase projevil.

U brachy v PC je mechanika (RW) a kdykoliv se k ni pokusi pristoupit jakykoliv vypalovaci program, tak zamrzne OS. A to plati pro Windows i Xubuntu. V jinych aplikacich funguje. V jinem PC mechanika nema zadny problem ...

Jsou proste veci mezi zemi a kremikovym nebem ...
« Poslední změna: 21 Května 2017, 09:33:52 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #12 kdy: 21 Května 2017, 09:51:07 »
Osobne bych zkusil jinou mechaniku.

Obcas mechaniky maji zahadne potize projevujici se jen nekde nekdy. U jedne mechaniky se mi treba stalo, ze vypalovani trvalo asi 20x dele nez melo a casto se zaseklo. Po reklamaci mechaniky a jeji vymene za jiny kus to bylo totez. Po reinstalu - tehdy jen Win - totez. Mechanika prohozena s jinym PC a vse cajk. V druhem PC slapala jak hodinky a jiny model mechaniky v tom prvnim taktez. Pri pokusu vratit mechaniku zpet se problem zase projevil.

U brachy v PC je mechanika (RW) a kdykoliv se k ni pokusi pristoupit jakykoliv vypalovaci program, tak zamrzne OS. A to plati pro Windows i Xubuntu. V jinych aplikacich funguje. V jinem PC mechanika nema zadny problem ...

Jsou proste veci mezi zemi a kremikovym nebem ...
Ano, i to se stává - vyzkoušet to samozř. může. A zajímavé by bylo udělat .iso toho DVD a zkusit ho přehrát přímo (VLC to umí) či ho dát ho do virtuální mechaniky.
Nicméně pokud si vyhledáš výraz "Kodi DVD playback" obdržíš obvykle výsledky jako - potíže, nejde, nelze, nevím jak....To rozhodně není náhoda.
« Poslední změna: 21 Května 2017, 09:54:36 od juwa2 »

sagitarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #13 kdy: 21 Května 2017, 13:13:27 »
Mechanikou to taky určitě není- provozuju nyní dva počítače (HTPC a pracovní počítadlo), v každém jiná MB, jiný CPU, jiný GPU, jiná mechanika- oba se chovají při pokusu přehrát v kodi disk naprosto stejně. A jak píšu- těch PC a mechanik už jsem měl spousty a vždy stejné problémy.
Mimochodem- mám i jiný problém- Kodi nejde většinou vypnout. Po pokusu vypnout se kousne sejně, jediná možnost je ctrl+alt+delete, což vyhodí možnost odhlášení. po opětovném přihlášení zůstává viset proces kodi.bin, který vytěžuje obě jádra na 100% a nejde vypnout- jen zabít.
Jsem v koncích, Kodi odinstalovávám. je to zatím asi nejhorší aplikace v Linuxu, kterou jsem poznal. Už na ty nervy nemám sílu.
Neznáte někdo nějakou jinopu aplikaci na multimedia, která by na TV obrazovce nevypadala jako počítačová plocha? MythBuntu ne, to je na vysokou školu.

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #14 kdy: 21 Května 2017, 15:04:39 »
https://www.htpcbeginner.com/best-linux-media-center-software-2017/
Snad si vybereš. Pak napiš jak jsi dopadl....
« Poslední změna: 21 Května 2017, 15:12:28 od juwa2 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #15 kdy: 21 Května 2017, 21:05:07 »
Kodi je spíš dobré na online přehrávání sdílených filmů - jinak nevidím důvod ho používat jako běžný přehrávač ...

Každopádně u VLC je velmi kritizováno podání obrazu  - nevím, jak moc jsi fajnšmekr - takže se doporučuje spíše SMPlayer či MPV - tedy z hlediska kvality přehrávání - nevím jak s funkcemi. Každopádně osobně jsem si VLC nikdy neoblíbil a nikdy nepoužíval. Na Windows byl u mě jasná volba MPC-HC (škoda, že není pro Ubuntu - zdroják je však volně k dispozici) a se slabou grafikou UMPlayer - další , korejská verze ke KM, SM a byla myslím i pro Linux. Projekt byl však ukončen ...

Něco k tomu zde: https://forum.linux-mint-czech.cz/viewtopic.php?f=19&t=3041
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

sagitarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #16 kdy: 22 Května 2017, 20:28:41 »
Souhlas. SMPlayer to vyhrál. Natáhnul jsem do HTPC tmavý motiv, na plochu vlastní ikony z klipartů nalinkovaný na videa, hudbu, obrázky... Když zapnu HTPC, vypadá to jako domácí kino a ne jako počítač.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #17 kdy: 23 Května 2017, 10:32:17 »
Pošleš prosím link na téma ?- Pro inspiraci ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

sagitarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #18 kdy: 23 Května 2017, 19:20:43 »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #19 kdy: 24 Května 2017, 16:47:27 »
Tu stránku znám - myslel jsem přímo konkrétní téma, které máš. Všechna tmavá témata, která jsem dosud vyzkoušel mají problémy s viditelností písma či posuvníků v určitých situacích ...
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

sagitarius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #20 kdy: 28 Května 2017, 21:23:41 »
Jo, tak na to jsem přišel taky. Musíš stahovat ty šedý, a ne černý. Nejvíc se mi líbí "Brownoldwest".

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:KODI a přehrávání DVD
« Odpověď #21 kdy: 28 Května 2017, 22:23:21 »
Aha - tak to neni problem u me. Diky za tip  ::)
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.