Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: autentizace přístupu do netu ?  (Přečteno 749 krát)

pyrin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
autentizace přístupu do netu ?
« kdy: 11 Listopadu 2011, 20:54:54 »
Dobrý večer (den), navede mně prosím někdo na následující ? Potřebuji udělat PC jako router. Toto PC bude sloužit z jedné strany jako brána do Internetu a z druhé strany na něj budou připojeny další 4 PC jako uživatelé. Chtěl bych každému uživateli bez ohledu na to ke kterému PC si sedne, aby musel pro přístup do Internetu po spuštění prohlížeče zadat jméno a heslo. Začal by mu běžet čas, např. 60 minut a po té by se mu přístup ukončil. Předpokládám, že přístup na lokální síti by byl neomezen. Jak prosím na to ?

Ještě jsem si vzpomněl, kdysi jsem nějaké takové přihlášení viděl na nějaké wifi síti. Prostě chytil jsem prohledal, vybral tu konkrétní síť a po potvrzení o přihlášení do té konkrétní sítě , se zobrazila jejich úvodní www stránka na které bylo políčko loginem. To  jsem vyplnil a už jsem mohl brouzdat... Tak něco takového. Ideální by bylo mít pro každý účet jakýsi nastavitelný limit. Po vyčerpání limitu by to nedovolilo další práci daného účtu v Internetu. Mohl bych se ale odhlásit a zkusit se přihlásit pod jiným účtem a použít další časový limit.
 
Jirka.
« Poslední změna: 11 Listopadu 2011, 21:21:18 od pyrin »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re:autentizace přístupu do netu ?
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2011, 21:06:45 »
Napadá mne jediné - využít k tomu funkčnosti iptables - spřáhnout to na tom routeru s přesměrováním 80tky na určitou IP (kde by bylo přihlášení) a po loginu toto zrušit (pomocí cronu testovat uplynutí doby)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:autentizace přístupu do netu ?
« Odpověď #2 kdy: 15 Listopadu 2011, 15:42:29 »
A neumí tohle nějaký proxyserver?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.