Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Propagace v SPŠT  (Přečteno 18104 krát)

maiden107

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Propagace v SPŠT
« kdy: 17 Prosince 2019, 14:35:28 »
Plánuji vytisknout pár letáčků, plakáty na nástěnku pro propagaci na SPŠT. Uvidí to tam denně 1000 lidí, tak by to mohlo přilákat další lidi, nemyslíte? Jinak pokud vás to zajímá, tak se na SPŠT učí základy v Ubuntu. Ale mají to jen IT. Tak snad to pomůže pár dalších lidí, aby přešli z Windows na Ubuntu, nebo aby měli aspoň DUAL Boot.
Pokud budete něco potřebovat pomoc s hrama  v Linux nebojte se mně kontaktovat i mailem. Jinak vždy lze najít co s PC udělat.

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Propagace v SPŠT
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2019, 19:40:24 »
Kazda vlastovka dobra - hlavne mlady lidi by se toho mohli prestat bat - v Chebu jede na Mintu vic nez 70ti leta babicka (a neni to genius) a funguje. Na Rychnovsku zas na Mintu jede vic nez 60ti lety tatik a taky funguje - takze s Ubuntu, Mintem nebo MX muze fungovat opravdu skoro kazdy bezny uzivatel.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

Gmisiycs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
    • Helltracker
Re:Propagace v SPŠT
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2019, 20:28:35 »
Nebude to fungovat, přesto to udělejte. I ta myšlenka v palicích mladých líných je lepší než nic. Nechtěl bych brát iluze, ale popíši krátký příběh Lindy u nás doma.

Samozřejmě jsme jeli léta na jakémsi widláckém systému. A já (mladý a blbý) ječel na celý internet že prý "XP FOREVER"
Doma si všichnni zvykli a na widlích uměli. Já jsem se s Lindou setkával sporadicky a vždy mě sral. Všechno na něm bylo "přes ruku". Nikdo nikdy neudělal lepší počin pro lindu, než Majkrosoft sám. Přišel po sedmičkách WIN10. Nejšpionážnější operák, o jakém jsem se kdy dozvěděl. Sám jsem ho testoval WIRESHARKem a zjistil a ověřil si, že odesílá někam i názvy souborů. Nic pro něj nebylo tabu. Kdyby někde na HDD našel délku mého malého penisu, taky by ji odeslal a zveřejnil pro všechny.

Tehdy mi to docvaklo. Tento OS používá můj stroj a mou elektřinu pro své zisky a na mně mu nezáleží. Nejdříve jsem se rozhodl, že musím změnit ochranu svého soukromí a to byl vlastně ten první impuls, proč jsem začal laškovat s Lindou. Tehdá jsme měli na našem serveru verzi 12. Tak jsem si ji stáhl domů a začal zkoušet. Byl to veliký průser. Dvanásctka mi nesedla a náš hlavní programátor mě varoval před čtrnáctkou. Naštěstí jsem jej neposlechl.
Verze 14  byla ale první, kterou jsem já, jako total lama dokázal použít. Widle 10 letěly, nainstaloval jsem 14ku Lindu a nejmíň 14 dní jenom nadával a nadával, protože mi na tom nic nefungovalo.
Uplynulo nějakých 14 dní nervů a vzteku (a rozbitých klávesnic) a začal jsem to chápat.  Pak jsem začal chodit i sem a tady je JUWA, takže tady je všechno.

Následující krok byl, jak mojí staré, synovi a dceři dostat Lindu do kompu. To je styčný bod mezi mnou a Vaším oznámením. Chcete dát někomu něco, oč nemá zájem.

Já, jak jsem získával zkušenosti a pochopil, byl jsem schopen doma vysvětlovat, ukazovat (hlavně rychlost). Nakonec jsem ale po cca roce vyletěl jak čertík z krabičky a zařval jsem, že ten, kdo chce internet, pojede na Lindě a ostatní si můžou strčit svůj Widows do Fejsbůku, nebo naopak, nebo hlouběji. A teprve tehdy jsem prosadil doma Lindu. Až tak těžké to je. Ano, dneska mi podkuřujou a líbaj paty, že to byl dobrý krok. Neznám ale způsob, jak Widlákovi vysvětlit, že je Widlák, aby to pochopil.

Přeji mnoho úspěchů a udělejte to. Určitě ano. Pokud s těmi lidmi nebudete dál pracovat, budete mít nulovou účinnost.

Možná bych měl i poznamenat, že vážím přes metrák a doma se mi moc neodporuje, protože navíc měřím hrubě přes dva metry. Má vyjednávací pozice je logicky jinde, než Vaše.
R.I.P. Trusty Tahr - nezapomenu...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Propagace v SPŠT
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2019, 23:38:05 »
Abych to celé shrnul:

Windows jsou jako metastázující rakovina (díky za dávnou nahrávku, trapný šašku Ballmere...), navíc kombinovaná s drogovou závislostí a je stejně obtížné je vygumovat z makovic stáda.

Ale když se léčba nakonec podaří, fakt to dojde i pacientovi...

Merlin 76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Propagace v SPŠT
« Odpověď #4 kdy: 18 Prosince 2019, 09:20:36 »
Uvažuji o přechodu na Ubuntu, ale nikde jsem neviděl jak to šlape a to hlavní - pofrčí mi na něm to co potřebuji k práci ?

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Propagace v SPŠT
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosince 2019, 09:52:52 »
Uvažuji o přechodu na Ubuntu, ale nikde jsem neviděl jak to šlape a to hlavní - pofrčí mi na něm to co potřebuji k práci ?

A to, co má "frčet", je jako co?

Nějaká vlastní aktivita byla?

Merlin 76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Propagace v SPŠT
« Odpověď #6 kdy: 18 Prosince 2019, 12:16:06 »
Uvažuji o přechodu na Ubuntu, ale nikde jsem neviděl jak to šlape a to hlavní - pofrčí mi na něm to co potřebuji k práci ?

A to, co má "frčet", je jako co?

Nějaká vlastní aktivita byla?
Nějaká odnož CADu , a vlastní aktivita ? No, jen slýchám chválu, ale nikdo nemá Linux, takže jsem se proklikal až sem...

JirkaZ

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1735
  • Dlouholetý uživatel Linuxu a open source obecně.
Re:Propagace v SPŠT
« Odpověď #7 kdy: 18 Prosince 2019, 12:40:31 »
Uvažuji o přechodu na Ubuntu, ale nikde jsem neviděl jak to šlape a to hlavní - pofrčí mi na něm to co potřebuji k práci ?

A to, co má "frčet", je jako co?

Nějaká vlastní aktivita byla?
Nějaká odnož CADu , a vlastní aktivita ? No, jen slýchám chválu, ale nikdo nemá Linux, takže jsem se proklikal až sem...

Vlastní aktivitou jsem myslel prostě to zkusit. Samozřejmě po přečtení všech možných zdrojů, bylo jich vytvořeno moře (a dokonce i česky).

CADy pro Linux existují, pochopitelně to nejsou ty od ústředních globalizátorů (třeba nejmenovaný Autodesk). Jsou k mání jak ty zcela zdarma (open source), tak i placené.

https://duckduckgo.com/?q=cad+for+linux&t=h_&ia=web

https://duckduckgo.com/?q=cad+pro+linux&t=h_&ia=web

Jo a pokud chci přejít, tak nesmím čekat, že to bude bez problémů a hned. Ta rakovina i drogová závislost se taky léčí dost drasticky a trvá to.

No a už vůbec nemůžu čekat, že by to za mě někdo zdarma vyřešil.

Ano - poradit na základě viditelné vlastní snahy, to je jiná...

https://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=5279.0

http://www.hash.cz/inferno/otazky.html

petertomasy

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 856
Re:Propagace v SPŠT
« Odpověď #8 kdy: 18 Prosince 2019, 12:53:46 »
 
Citace
No, jen slýchám chválu, ale nikdo nemá Linux, takže jsem se proklikal až sem...

Aha , tak           poprvé:  linux (ubuntu ) NIE JE windows
                                              to si musíš uvedomiť hneď, pretože síce výsledok je rovnaký , ale filozofia systému je iná, proste nemôžeš porovnávať jablká a hrušky.
                            podhruhé:  budeš musieť sa naučiť veľa nových vecí a postupov, proste je to iný systém. Postupom času ale prídeš na to , že  ( ak neutečieš naspäť k win )  v  tvojich rukách                                                   sa stáva linux silný nástroj tvojho ega , nemáš problém vyriešiť veci zdanlivo nevyriešiteľné ... komunita je obrovská . ja napr. windows nepoužívam od roku                                                           2003 a som tu , žijem. Začiatky ale boli veľmi ťažké.   ;D

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3538
Re:Propagace v SPŠT
« Odpověď #9 kdy: 18 Prosince 2019, 14:04:30 »
Porad si drzim v dualbootu Win. V roce 2014 jsem se nastval na W10 a na nove vznikle trable v sedmach, trochu jsem,pocetl na netu a zrodila se instalace Lubuntu, kterou o neco pozdeji preletem pres Mint nahradilo Xubuntu a nyni flirtuju s MX. Od roku 2015 jsem Win mnohokrat nepouzil. Prepnu se do nej jen obcas, abych si jednoduseji udelal to, co je v Lin slozitejsi. Pokud vsak nekdo neni hrac ci nepotrebuje uzivat velmi specificke firemni aplikace, tak NEPOTREBUJE uzivat Win. Bezny uzivatel uz tuplem ne.
Ano jsou nektere veci v Linuxu sloziteji rozchoditelne a jen zridka nerozchoditelne, coz je zpusobeno zejmena nepodporou stran vyrobcu periferniho HW, ale stoji to za to uz kvuli politice Lin - tedy spis politice MS a Google, rychlosti a oproti W10 temer bezproblemovosti chodu samotneho OS. To se da resit vhodnym vyberem HW samotneho stroje i periferii a distribuce Linuxu - zde pomuze hledani na netu a ptani se na forech.
« Poslední změna: 18 Prosince 2019, 14:08:28 od Ventero »
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Propagace v SPŠT
« Odpověď #10 kdy: 18 Prosince 2019, 14:38:42 »
Pripojim sa aj ja. Som na linuxe uz asi 15 rokov a je fajn ako pisu ostatny, ovsem treba aj napisat ze vsetko tu tiez nieje ruzove a podobne ako na win sa budes stretavat s problemami ako su na win. Napriklad na distribucii ktoru pouzivam sa prave vyvojari rozhodli ze nebudu podporovat cast funkcii a jednoducho ich zo systemu vyradia ci ich niekto pouziva alebo nie. Bud ti za ne ponuknu nepohodlnejsie ovladanie alebo ziadne a mas smolu.
To je dnes jednoducho taka doba.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

maiden107

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re:Propagace v SPŠT
« Odpověď #11 kdy: 18 Prosince 2019, 14:46:16 »
Lidi hotovo, ale kvůli tomu, že fotka je moc velká tak ji sem nedám. Jinak jsem napsal, že kdyby byl zájem tak by se založila skupina na Vysočině. Ale uvidí se, jestli se někdo přidá. A ještě něco, vytiskl jsem tři kopie.
« Poslední změna: 18 Prosince 2019, 15:01:44 od maiden107 »
Pokud budete něco potřebovat pomoc s hrama  v Linux nebojte se mně kontaktovat i mailem. Jinak vždy lze najít co s PC udělat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.