Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pomůžete mi s výběrem verze prosím?  (Přečteno 31314 krát)

Filajs01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 104
    • SpongeBlockCZ
Pomůžete mi s výběrem verze prosím?
« kdy: 15 Dubna 2015, 15:23:47 »
Dobrý den,rozhodl jsem se že přejdu(opět)na Ubuntu.Vím že za týden vyjde 15.04.Mám si spíš počkat nebo naistalovat LTS?Ubuntu chci na hraní her(ověřil jsem si,že na Linuxu fungují,takže vím co chci),dále na prohlížení netu,skajpování apod..Chci je nainstalovat vedle woken 7 a mám 2 disky C: a D: ,D: si chci ponechat jak je a C: ještě rozdělit,ale trochu se bojím že se odbornicky překlinku a něco po.....Mohu to naistalovat tak že D: zůstane netknuto(nejdůležitější mám samozřejmě 2x zálohováno)?Kdyžtak moje PC: Motherboard: Asrock B75 Pro3
      CPU: Intel Celeron G1620
      RAM: 8GB na dvou modulech(4+4GB)
      Grafárna: Nvidia GeForce 610 2GB
      Disk 500 GB,pro Ubuntu bych nechal 40GB,moc místa nepotřebuji,jsem nenáročný
      a ty méně důležité: DVD vypalovačka,Zdroj 400w
PS. Chtěl bych instavat 64 bit verzi z flešky                 
Nejsem blbej, jen línej
Můj PC: Deska: Asrock B75 Pro3,CPU: Intel Celeron G1620,RAM: 8GB,Disk WD blue 500GB,VGA: Gainward Geforce GT 610 2GB

unkabunka

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • Všichni jste blázni,jenom já jsem letadlo.

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Pomůžete mi s výběrem verze prosím?
« Odpověď #2 kdy: 15 Dubna 2015, 15:45:48 »
Citace
Vím že za týden vyjde 15.04.Mám si spíš počkat nebo naistalovat LTS?
15.04 má podporu jedno tehotenstvo kdežto 14.04 LTS 5 rokov. Na fóre sa podporuje iba LTS, viz link hore.
Pred inštalovaním sa doporučuje riadne preskúšanie systému v Live a samozrejme prečítať relevantné návody, napríklad takéto .
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.