Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přechod z win instalace  (Přečteno 681 krát)

Lost.Empathy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Přechod z win instalace
« kdy: 21 Listopadu 2010, 07:27:35 »
Dobré dáno,
chtěla bych se zeptat, nainstalovala jsem si ve win "windows instalaci ubuntu" poněvač jsem tento systém chtěla zkusit. Výsledek je ten, že jsem Ubuntu nadšená. Nebudu sem psát jak moc je Ubuntu úžasné, však to víte :) Ale teď nevím jak vyřešit tento problém, snad mi někdo poradíte. Při instalaci jsem si zadala, že místo na disku mi stačí 20GB, ale ted už mi to začíná být málo a ráda bych Ubuntu rozšířila na celý disk a zbavila se windowsů.. můžu to sice celé přeinstalovat, ale nastavení současného systému mi dalo dost práce + nainstalování všech potřebných programů.. nechce se mi to instalovat znovu.. Prosím, poraďte mi jak si "zvětšit disk" a zbavit se widlí. Díky moc
Natalie

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Přechod z win instalace
« Odpověď #1 kdy: 21 Listopadu 2010, 08:15:08 »
Preinstalaci rozhodne doporucuji. Je to jedina cesta, jak se zbavit i windowsovskeho filesystemu.
Zalohou domovskeho adresare (vcetne skrytych souboru a adresaru) se uchovaji i informace o nastaveni a instalace "vsech potrebnych programu" se taky da jednoduse zvladnout.
V synapticu: Vyber -> ulozit vyber jako:
v dialogovem okne dole  zafajfkovat "Ulozit kompletni stav, nejen zmeny" - ulozi  seznam vsech nainstalovanych baliku a v nove instalaci: vyber -> nacist vyber a pak "pouzit" a tim se zase vse nainstaluje. Pozor! je potreba to ulozit treba na flashku nebo jine medium, hdd se pri instalaci zformatuje!
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.