Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Automatické vypnutí počítače po chvíli nečinnosti  (Přečteno 6091 krát)

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Po dlouhé době mám zase jeden dotaz - jak nastavím, aby se notebook po nějaké době vypnul?
V Systém → Volby → Správa napájení je možnost pouze po nějaké době uspat, zkoušel jsem i Ubuntu tweak, ale nic nového jsem tam nenašel :(
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Automatické vypnutí počítače po chvíli nečinnosti
« Odpověď #1 kdy: 27 Dubna 2009, 19:45:23 »
Trochu neortodoxní cesta je do souboru /etc/acpi/hibernate.sh připsat

shutdown -h now

Tím by se mělo zařídit, že vždy místo hibernace se počítač prostě vypne. Nevím ale, k čemu je to dobré...
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Automatické vypnutí počítače po chvíli nečinnosti
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2009, 23:14:26 »
jo, to kdybych já věděl... Ale prostě to tak bratr chce, tak proč bych mu nevyhověl :P Díky za radu, pokud to bude stále aktuální (stejně ten noťas ponesou někomu na nainstalování windows), tak najde uplatnění :)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.