Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: instalacia vpn - nord vpn  (Přečteno 2439 krát)

hofy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
instalacia vpn - nord vpn
« kdy: 17 Února 2019, 11:32:35 »
Zdravim ! Vopred sa ospravedlnujem, ze zrejme zakladam temu, ktora sa tu x krat riesila, ale potrebujem pomoct s uplne konkretnym problemom. Na nete som sice nasiel riesenia, zial nepomohli, preto by  som chcel niekedho poprosit o pomoc krok za krokom... :-) Je to elementarny problem, ale som uplny zaciatocnik, na stare kolena som si zacal s linuxom a zatila mi dost vzdoruje ale nevzdavam sa... Ale konkretne k mojmu pripadu : potrebuje nainstalovat vpn nord vpn, na win aj mobile ho mam, bola to otazka par kliknuti, ale na linuxe,konkretne Ubuntu sa mi to doteraz nepodarilo.
Stiahol som si instalacny program nordvpn-release_1.0.0_all , skusil som ho nainastalovat aj cez spravcu instalacii ( mam najaktualnejsiu verziu Ubuntu 18.04, v ktorej sa zatila tazsie orienutjem - ak by niekto vedel odkaza na nejaky stucny manual, budem vdacny.. ), potom som skusil cez terminal presne podla navodu -  prikladam, ale vypisalo mi hlasku o nepristupnosti zdroje alebo take nieco...
Konkretne by som mal dve otazky, 1. instalovat to cez toho spravu ? a ak ano, kde najdem naistalovany subor, lebo hoci instalacia prebehla ok, nikde som ho nenasiel, ani v /usr(aplikacie, ani v usr/bin...
2. ked ho budem instalovat cez terminal, musim byt v tom adresari alebo je to jedno.
Vdaka za kazdu radu..

hofy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re:instalacia vpn - nord vpn
« Odpověď #1 kdy: 17 Února 2019, 12:53:25 »
Posledny pokus : priebeh instalacie...

hofy@hofy-desktop:~/Stiahnuté/nordvpn-release_1.0.0_all$ sudo apt-get install nordvpn-release_1.0.0_all
[sudo] heslo pre používateľa hofy:
Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
Vytvára sa strom závislostí             
Načítavajú sa stavové informácie... Hotovo
E: Nedá sa nájsť balík nordvpn-release_1.0.0_all
E: Couldn't find any package by glob 'nordvpn-release_1.0.0_all'
E: Nebol nájdený žiaden balík zodpovedajúci regulárnemu výrazu „nordvpn-release_1.0.0_all“
hofy@hofy-desktop:~/Stiahnuté/nordvpn-release_1.0.0_all$

hofy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re:instalacia vpn - nord vpn
« Odpověď #2 kdy: 17 Února 2019, 13:43:31 »
Mohol by mi sem dat aspom niekto odkaz na zakladne prikazy a principy zadavanie prikazov v terminaly..? Stale sa neviem nikde docitat kde robim chcybu, precital som vsetko ohladne tejto temy v praktickej prirucke Ubuntu 10.04 cz, ale aj tak nie som o nic mudrejsi...  nejake zaklady..

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:instalacia vpn - nord vpn
« Odpověď #3 kdy: 17 Února 2019, 19:33:39 »
1. Musíš přidat (do zdrojů software) PPA (repozitář) který ten balík (nord-vpn) obsahuje (protože v základních repozitářích Ubuntu není). Uděláš to instalací balíku nordvpn-release_1.0.0_all.deb

2. Při instalaci tohoto balíku nordvpn-release_1.0.0_all.deb (pomocí dpkg) musíš buďto do příkazu napsat cestu k tomu balíku:
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg -i /home/uživatel/Stažené/nordvpn-release_1.0.0_all.deb
Nebo Terminál otevřít/přepnout se v něm (pomocí cd) do složky kde máš stažený ten balík .deb. Pak bude příkaz vypadat takto:
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg -i ./nordvpn-release_1.0.0_all.deb
Třetí možnost je pravoklik na stažený balík .deb > Otevřít s > Instalace softwaru
---------------------------------------------
Instalace tohoto balíku ti do zdrojů SW přidá repozitář nord-vpn.
Pak musíš ještě vlastní nord-vpn nainstalovat příkazem:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get update && sudo apt-get install nordvpn
Přihlášení ke svému účtu NordVPN:
Kód: [Vybrat]
nordvpn login
Připojení se na NordVPN server:
Kód: [Vybrat]
nordvpn connect
---------------------------------------------
Podrobný návod k použití najdeš zde https://support.nordvpn.com/Connectivity/Linux/1047409422/How-can-I-connect-to-NordVPN-using-Linux-Terminal.htm

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud si to chceš poněkud ulehčit, nainstaluj si "univerzální" aplikaci na obsluhu VPN Fruho
  https://fruho.com/
Kód: [Vybrat]
wget -O fruho.deb https://github.com/fruho/fruhoapp/releases/download/fruho-0.0.26/fruho_0.0.26_amd64.deb
sudo dpkg -i fruho.deb

+ balík openvpn:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install openvpn ca-certificates
Do které už pouze stačí naimportovat  nord-vpn certifikát/přihlásit se pomocí svých údajů k nord-vpn.
Postup máš v odkaze výše. Výhodou je snadnější ovládání a možnost použití i jiných VPN serverů.
---------------------------------------
Není to tak složité jak to možná vypadá, takže vzhůru do toho... ;)



« Poslední změna: 17 Února 2019, 21:06:33 od juwa2 »

hofy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re:instalacia vpn - nord vpn
« Odpověď #4 kdy: 17 Února 2019, 20:35:33 »
Velka vdaka za ochotu, uz som sa bal ze ochota linuxakov je len povera... ;-) Tiez som skoncil na support stranke nordvpn a po 4 hodinach mozem skonstatovat ze mi v pravom hornom rohu svieti ikonka VPN siete, aj ked stale neverim, ze to slape... :D  ( Ako si to mozem overit, idem totizto cez inu siet ako obvykle, takze vobec netusim ake mam ip...) Vdaka este raz za vycerpavajucu odpoved, myslim, ze som uz trosku pochopil prave dnes ako sa instaluju programy na linuxe, aj ked mam v tom este stale chos a keby chcel dnes odomna niekto  este raz aby som to zopakoval, tak nema sancu... :D

hofy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re:instalacia vpn - nord vpn
« Odpověď #5 kdy: 17 Února 2019, 20:53:30 »
takze radost bola predcasna... skusil som restartovat, ci to nabehne aj same a ..........nenabehlo. A nie len ze nenabehlo, ale nedokazem to ani zapnut, aj ked mi svieti prepinac, ze vpn je zapnuta, ikonka sa neobjavuje... 4 hodiny v prdeli... zrejme bezal v pamati nejaky proces, ktory bol spusteny a ked som restartoval uz nenabehol, ale zistit ktory, je uz nad moje sily...

juwa2

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4935
Re:instalacia vpn - nord vpn
« Odpověď #6 kdy: 17 Února 2019, 21:08:12 »
takze radost bola predcasna... skusil som restartovat, ci to nabehne aj same a ..........nenabehlo. A nie len ze nenabehlo, ale nedokazem to ani zapnut, aj ked mi svieti prepinac, ze vpn je zapnuta, ikonka sa neobjavuje... 4 hodiny v prdeli... zrejme bezal v pamati nejaky proces, ktory bol spusteny a ked som restartoval uz nenabehol, ale zistit ktory, je uz nad moje sily...

Použij Fruho viz výše a máš to bez starostí.... ;)

hofy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re:instalacia vpn - nord vpn
« Odpověď #7 kdy: 17 Února 2019, 22:22:23 »
ok, ale uz az zajtra... esteze som nevyuzil akciu na 3 roky a kupil som len skusobne na mesiac... :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.