Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hibernace po upgrade na Jackalope  (Přečteno 1766 krát)

kychot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Hibernace po upgrade na Jackalope
« kdy: 25 Června 2009, 00:11:28 »
Mám netbook mivvy m310 (= brand Wind U100), dvojjádrový Intel Atom, 2GB RAM, 160 GB HDD. Na Hardy Heron a Intrepid Ibex mi fungovalo uspání do paměti i na disk (hibernace) bez problémů. Po upgrade na Jaunty Jackalope nejsem schopen hibernace na disk. (Uspání do paměti jede bez problémů).

Po upgrade jsem měl jádro vmlinuz-2.6.28-11-generic (z 2009-04-17). Při pokusu o hibernaci probleskly nějaké divné hlášky na obrazovce a systém se vrátil. Po druhém či třetím pokusu chcíplo jádro výpisem registrů procesoru.

Při následné prohlídce kern.log byly vidět hlášky typu:
Kód: [Vybrat]
PM: writing image.
PM: Free swap pages: 128222
PM: Saving image data pages (124028 pages) ...    0% ... 49% a konec:
vmap allocation failed: use vmalloc=<size> to increase size.
compcache: Error allocating memory for compressed page: 57916, size=2384
Read-error on swap-device (251:0:463328)
vmap allocation failed: use vmalloc=<size> to increase size.
...
atd. (asi několik set hlášek stejného typu)

Nejdřív jsem podezříval swapovací oblast na disku, ale pak jsem usoudil (i z některých Inetových fór), že půjde asi o problém jádra a že si počkám na další verzi.

Teď jsem upgradeoval na  2.6.28-13, ale problém zůstal stejný. Po pokusu o hibernaci na disk nejdřív zčerná obrazovka, vlevo nahoře problikává kursor (což je normální), ale po chvíli ztmavne obrazovka zcela a počítač se tváří zcela "zamrzle". Jen tu a tam ještě občas zahrabe disk. Ale pak chcípne docela, čtvrthodinu nic. Pomůže jen tvrdý restart. A v kern.log hlášky obdobného typu.

Zkusil jsem zvětšit a přeformátovat swap partition (je větší než RAM), ale žádný efekt.
Při nabootování starého jádra  2.6.27-14 generic (poslední z Intrepid Ibex) se takové problémy nevyskytují (tj. žádné podivné hlášky jádra nejsou), uspání proběhne zdánlivě v pořádku, probouzení také, až na to podstatné – neobnoví se stav pracovní plochy a aplikace, které běžely před uspáním. Zkrátka jakoby nebyla žádná hibernace, ale obyčejný reboot. Soubor /var/log/pm-suspend.log se přitom tváří naprosto v pořádku, všechno proběhlo úspěšně.

Další podrobnosti upgrade na Jackalope a vzniklých problémů, výpisy logů aj. dokumentuji na http://cs.wikiversity.org/wiki/Ubuntu/Jackalope
« Poslední změna: 25 Června 2009, 17:51:11 od kychot »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.