Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvuková témata  (Přečteno 1481 krát)

techi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
  • Pařba a flink vyžaduje celýho člověka
Zvuková témata
« kdy: 01 Listopadu 2009, 03:36:03 »
Mám zvuk ve wave, který chci přehrát po startu nebo třeba při maximalizaci atd.

Koukal jsem, že zvuky v 9.10 jsou uloženy v ogg

Existuje jednodušší postup než konvertovat wav na ogg a nahrát je jako root do /usr/share/sounds na správný místo?

Docela postrádám nějakou grafickou ulitku, která by to zvládla za mě...

Sapon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Zvuková témata
« Odpověď #1 kdy: 03 Listopadu 2009, 18:32:24 »
Rád bych se přidal k "techi". Kde je v Ubuntu 9.10 možné nastavit/změnit/vypnout systémové zvuky? Jde mi hlavně o zvuk při naběhnutí systému (po přihlášení) a o zvuk při vyskočení dotazovacího okna Firefoxu. Předem děkuji za radu pro "lamu", jsem v linuxu naprostý začátečník...

corey_cavalera

  • Host
Re: Zvuková témata
« Odpověď #2 kdy: 05 Listopadu 2009, 09:32:29 »
Systém - volby - zvuk, první záložka zvukové efekty, tam už jsi s tím pohrajte :-)

Sapon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Zvuková témata
« Odpověď #3 kdy: 05 Listopadu 2009, 09:58:34 »
Systém - volby - zvuk, první záložka zvukové efekty, tam už jsi s tím pohrajte :-)

Jsem asi lama všech lam, ale jak tam vypnout například úvodní zvuk při startu systému jsem opravdu nenašel...

[attachment deleted by admin]

corey_cavalera

  • Host
Re: Zvuková témata
« Odpověď #4 kdy: 05 Listopadu 2009, 21:44:40 »
Sám Koalu nepoužívám, mám ji zatím pořád ve virtuálce, v jountym to na tomhle místě jde nastavit. Ale pokud zaškrtneš to ztlumit u hlasitost upozornění, mělo by to fungovat ne? Každopádně chápu že zde nejdou přenastavit zvuky, napadá mě jen přepsání zvuků v systémovém adresáři, což není moc userfriendly...

Bonzo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 296
Re: Zvuková témata
« Odpověď #5 kdy: 05 Listopadu 2009, 22:02:46 »
Zdravím..zkus rozkliknout motiv zvuků..a tam vyber bez zvuků anebo jak bylo řečeno normálně to ztlum  ;)
Lenovo Y570
Kubuntu 13.04

Sapon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Zvuková témata
« Odpověď #6 kdy: 06 Listopadu 2009, 11:13:29 »
OK, děkuji všem za rady :) Chtěl jsem hlavně zjistit, jestli je chyba v koale nebo mezi židlí a klávesnicí :) Zatím je jasné, že v nové distribuci není funkce, která v té předchozí byla. (používal jsem) Pokud zvuky upozornění vypnu, tak mi přestanou fungovat třeba i u Pidgina  a to není zrovna moc fajn. Promazat zvukové soubory v systému bych snad zvládl, ale to neřeší jejich přiřazování ke konkrétním událostem... No jak jsem již napsal - všem děkuji a zatím mi nezbývá než čekat, až programátoři tuto distribuci více vyladí. Nejsem fanda Windows, ale přeci jen mi tam fungovalo více programů než v linuxu :( Tedy až na ten operační systém sám o sobě :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.