Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Řízení CPU podle aktuální zátěže  (Přečteno 24546 krát)

Fred Rooks

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #25 kdy: 13 Června 2007, 08:38:34 »
Doufám že už funguju. Jestli to nebude tahleta buga...
Poslední příspěvek je:
Citace
I can now use cpufreq correctly on linux 2.6.19-rc4
Not with acpi_cpufreq module, but with the speedstep module.
.
Promise her anything, but give her GNU.

dwbmb

  • Host
Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #26 kdy: 13 Června 2007, 09:21:27 »
nemas postovat v sedm rano clovece :D

DDD-ubuntu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #27 kdy: 15 Června 2007, 01:03:42 »
Citace: dwbmb
mam Core2Due na mem ntb a taky mi speedstep-centrino nejede...sakra prace :/
... tez jsem zjistil, ze "sudo modprobe speedstep-centrino" pro Core 2 Duo nejede

... řešení je možné přes aplet sledování frekvence (CPU frequency scaling) - s tím, že mám ještě nainstalované cpufrequtils

Terminál:

Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure gnome-applets

dwbmb

  • Host
Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #28 kdy: 15 Června 2007, 10:44:21 »
bez vysledku, zmena frekvence neni podporovana

dwbmb

  • Host
Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #29 kdy: 16 Června 2007, 09:49:06 »
tak sem to rozjel, ale zvlastni je, ze sem nic nemenil :D spustil sem powernowd deamona abych s epodival, co je spatne, to nemohlo najit naky adresare cpufreq v /sys/devices/system/cpu/cpu0... tak sem odinstaloval powernowd, nainstaloval cpufreqd, spustil, nacez se nestalo nic, nainstaloval zpatky powernod a vse bezva funkcni :D ( btw instaloval sem obe verze predtim uz asi tisickrat )

problem ale je, ze tuhle proceduru musim udelat po kazdym startu systemu. naky napady?

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #30 kdy: 16 Června 2007, 14:48:26 »
Citace: dwbmb
... tak sem odinstaloval powernowd, nainstaloval cpufreqd, spustil, nacez se nestalo nic, nainstaloval zpatky powernod a vse bezva funkcni :D ( btw instaloval sem obe verze predtim uz asi tisickrat )

problem ale je, ze tuhle proceduru musim udelat po kazdym startu systemu. naky napady?
Jo, přesně. Z toho sem byl taky hrozně nešťastnej. Pak sem se rozlobil a celej komp překopal.
Tvůj systém už to má za sebou a jde do kódového nebe, cítim s tebou.... :)
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

dwbmb

  • Host
Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #31 kdy: 16 Června 2007, 15:33:02 »
tak nakonec jsem zjistil, ze staci po startu nahrat modul acpi-cpufreq pomoci modprobe, ale radsi bych, aby se to po startu spoustelo samo, namisto oznameni, ze hw neni podporovan. pridal jsem tedy radku "acpi-cpufreq" do /etc/modules , takze by se to melo pri bootu spoustet samo. to se ale nedeje, dycky musim rucne pres modprobe. jak je to mozny?

dwbmb

  • Host
Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #32 kdy: 16 Června 2007, 23:17:01 »
takze jsem to nakonec rozjel. pro lidi, co maji podobny problem s core2duo nasledujici:
nainstalovat a zavest cpufreq , jak uz tady bylo tisickrat, zavest modul do jadra uz pri spusteni  pripsanim nasledujiciho do /etc/modules

Citace
acpi-cpufreq
cpufreq_conservative
cpufreq_ondemand
cpufreq_powersave
cpufreq_stats
cpufreq_userspace
dale upravit /etc/default/cpufreqd

Citace
CPUFREQ_CPU_MODULE="acpi-cpufreq"

CPUFREQ_GOV_MODULES="auto"
a /etc/default/cpufrequtils

Citace
ENABLE="true"
GOVERNOR="ondemand"
MAX_SPEED=1826000
MIN_SPEED=996000
kde max a min speed zalezi samozrejme na vasem cpu. tento rozsah frekvenci zjistite
Citace
cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_available_frequencies

dwbmb

  • Host
Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #33 kdy: 17 Června 2007, 11:20:03 »
kurna tak sem opet narazil na prblem. vse funguje tak jak ma, na baterku i ze site ale pouze do okamziku, nez se napajeni zmeni ( vytazeni/vlozeni AC konektoru ). pak se neco prepne a mam na tvrdo ze site 1,8ghz a z baterky 1,3 ghz a nejde to prepnout. po restartu to zas funguje tak jak ma, dokud nedojde ke zmene napajeni.  uz mi fakt dochazej napady, pomozte taky nekdo :D

jakoby to kolidovalo s necim jinym, co se snazi menit frekvenci umerne typu napajeni, ale nenapada me nic, co by se takhle mohlo chovat

dwbmb

  • Host
Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #34 kdy: 17 Června 2007, 12:01:12 »
tak se zda, ze sem vyresil uz i toto v /etc/cpufreqd.conf
, kde jsem pouzil pro vsechny States pouzil profil On Demand High ( parametry profilu jsou v horni casti, States v dolni casti konfiguraku ), protoze mi a memu notebooku nejvic vyhovuje. jdou pro ruzny stavy narvat ruzny profily, ale takhle se mi to sedi vic. kazdopadne zakopanej pes posledniho problemu byl nejspis tady, takze hlasim konecne plne funkcni scaling :)

martin.007

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 78
  • Dajak bolo, dajak bude.
Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #35 kdy: 15 Července 2007, 12:18:13 »
Ja som to spojazdnil takto ( CPU mam Athlon X2 3600+)
1. V biose som zapol funkciu CnQ

2.Nainstaloval som cpufreqd a cpufrequtils

3. do /etc/modules som vlozil
Kód: [Vybrat]
powernow-k8
cpufreq_ondemand
cpufreq_powersave
cpufreq_userspace
cpufreq_conservative
4.Frekvenciu som si chcel regulovat cez graficky program preto som si nainstaloval programik od AMD : AMD Power Monitor Linux Version - RHEL 4 32 bits . Ten bol iba v rpm balicku preto som si ho cez nastroj alien (sudo alien PowerMonitorLinux-1_0_4_118-RHEL4-External.bin.rpm ) skonvertoval na deb balicek a nainstaloval.
Vyzadovalo to odo mna nejake schedutils tak tie som si tiez stiahol a skompiloval (sudo make , sudo make install)

5. zapol som si program (sudo amdpwrmon )



Uz len jednu vec potrebujem poriesit, a to ako regulovat otacky ventilatora ?
Dajak bolo, dajak bude.

Lenoch

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #36 kdy: 23 Srpna 2007, 21:56:55 »
Citace: dwbmb
takze jsem to nakonec rozjel. pro lidi, co maji podobny problem s core2duo nasledujici:
nainstalovat a zavest cpufreq , jak uz tady bylo tisickrat, zavest modul do jadra uz pri spusteni  pripsanim nasledujiciho do /etc/modules

    acpi-cpufreq
    cpufreq_conservative
    cpufreq_ondemand
    cpufreq_powersave
    cpufreq_stats
    cpufreq_userspace

dale upravit /etc/default/cpufreqd

    CPUFREQ_CPU_MODULE="acpi-cpufreq"

    CPUFREQ_GOV_MODULES="auto"

a /etc/default/cpufrequtils

    ENABLE="true"
    GOVERNOR="ondemand"
    MAX_SPEED=1826000
    MIN_SPEED=996000

kde max a min speed zalezi samozrejme na vasem cpu. tento rozsah frekvenci zjistite

    cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_available_frequencies
Ked to spravim tak ako je tu uvedene, tak frekvenciu mi to meni ale len medzi 1,33 a 1,73(mam P-M 1.73GHz). Uz som to skusal aj s powernow, aj podla navodu na ubuntu...org. Vedel by niekto povedat kde mozem robit chybu ze mi to nechce ist na 800MHz? Ved sa mi ten procak aj uvari ked bude jazdit stale "na plny plyn " :mad:

dwbmb

  • Host
Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #37 kdy: 18 Září 2007, 10:33:05 »
a    
Kód: [Vybrat]
cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_available_frequenciespise co?

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #38 kdy: 11 Března 2008, 14:06:14 »

cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_available_frequencies

Ked to spravim tak ako je tu uvedene, tak frekvenciu mi to meni ale len medzi 1,33 a 1,73(mam P-M 1.73GHz). Uz som to skusal aj s powernow, aj podla navodu na ubuntu...org. Vedel by niekto povedat kde mozem robit chybu ze mi to nechce ist na 800MHz? Ved sa mi ten procak aj uvari ked bude jazdit stale "na plny plyn " :mad:

Nic si z toho nedelej, me to taky vyhodilo (CoreDuo): 1667000 1333000 1000000  a nenadelam nic....ale chtel bych jeste nizsi frekv, kdyby to slo.
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

Hypnos

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
Re: Řízení CPU podle aktuální zátěže
« Odpověď #39 kdy: 11 Března 2008, 23:22:59 »
Ahoj prosim vas nevite jak nastavit abych si u appletu sledovani zmeny cpu mohl vzdy rucne navolit bud ondemand, plny vykon atd. drive me to fungovalo, stacilo na to kliknout a mohlo se vybirat. ted to nastavim na tvrdo pouze pres konzoli
Kód: [Vybrat]
sudo modprobe cpufreq_ondemand
echo ondemand > /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_governor

PS: dost casto me funi  :) je to fujitsu siemens amilo m 1450 G, CPU intel centrino M 1,7,
ve widlich mam taky nastavene dynamic switching, a toliko casto a dlouho to nefuni  :)

Poradite prosim?

Dekuji.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.