Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi  (Přečteno 30664 krát)

Zweitakt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« kdy: 05 Října 2006, 16:29:50 »
Zdravím, ubuntu s widlema mi šlape, jako hodinky. Problém je v zapínání a vypínaní wifi karty. Musim vždycky bootnout widle, nahodit kartu a pak restart do ubuntu, kde mám už kartu nahozenou z widlí. Jestli někdo víte co s tím, tak se ozvěte. diky moc.

Lamer Zweitakt
STN inside, intel outside :D

HouBa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2006, 18:12:28 »
Citace: Zweitakt
Musim vždycky bootnout widle, nahodit kartu a pak restart do ubuntu, kde mám už kartu nahozenou z widlí.
To mi nějak nejde na rozum jak je to možné, po restartu se vše z paměti vymaže, není možné aby tam zůstalo něco z Windows nastavené...
To jsou věci...
Intel Atom D2700MUD - nekupovat na desktop ! Neexistují ovladače VGA pro Linux.

ASRock E350M1/USB3 (jediná funkční mobilní platforma), Crucial 8GB RAM, Crucial M4 128GB

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #2 kdy: 05 Října 2006, 18:23:05 »
Ovladace Windows muzou provest aktivaci nejake funkce, kterou Linux spustit neumi. Kdysi jsem mel stejny problem s grafickou kartou. Aby mi v Linuxu chodila 3D akcelerace, musel jsem nejdriv nastarovat do Windows, ktere probudily k zivotu nejake obvody na karte a pak jsem teprve mohl restartovat do Linuxu. Kdyz jsem studeny pocitac nastaroval rovnou do Linuxu, grafika nechodila. Spravilo se to novym jadrem nebo novymi ovladaci, uz nevim.

HouBa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2006, 18:40:02 »
Citace: lukas.svoboda
Ovladace Windows muzou provest aktivaci nejake funkce, kterou Linux spustit neumi. Kdysi jsem mel stejny problem s grafickou kartou. Aby mi v Linuxu chodila 3D akcelerace, musel jsem nejdriv nastarovat do Windows, ktere probudily k zivotu nejake obvody na karte a pak jsem teprve mohl restartovat do Linuxu. Kdyz jsem studeny pocitac nastaroval rovnou do Linuxu, grafika nechodila. Spravilo se to novym jadrem nebo novymi ovladaci, uz nevim.
to je ale to co není možné, když se PC zrestartuje tak se obnoví vše (vymaže se paměť, vymažou se paměti VGA, přestane se zapisovat na disk atd. atd...).
Proto není možné, aby se to "něco" ve windows aktivovalo, někde uchovalo a pak to teprve začalo fungovat.
Proto mi to nějak nejde do hlavy, co se to tam kde děje :)
Intel Atom D2700MUD - nekupovat na desktop ! Neexistují ovladače VGA pro Linux.

ASRock E350M1/USB3 (jediná funkční mobilní platforma), Crucial 8GB RAM, Crucial M4 128GB

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #4 kdy: 05 Října 2006, 19:51:45 »
Citace: HouBa
...to je ale to co není možné, když se PC zrestartuje tak se obnoví vše ...
Je to mozne.
Teoreticky: WiFi karta potrebuje na nejaky vstup dostat datovou posloupnost "10011010" aby ridici obvod spustil napajeni vstupniho zesilovace. Po prijeti tohoto povelu je zesilovac napajeny po celouo dobu, kdy je napajena karta jako takova. Pri restartu se napajeni neprerusi, to by se musel pocitac vypnout a zase zapnout. Windowsove ovladace "vedi", ze museji nejdrive kartu zinicializovat, a udelaji to. Aktualni verze linuxoveho ovladace to nevi, nebo posila spatnou posloupnost, kterou ridici obvod nevyhodnocuje jako pokyn k sepnuti napajeni zesilovace. Proto je nutne nejdrive nastartovat Windows, ktere kartu zinicializuji, a pak je mozne restartovat do Linuxu.

Opravdu to je mozne.

HouBa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #5 kdy: 05 Října 2006, 20:46:48 »
Citace: lukas.svoboda
Citace: HouBa
...to je ale to co není možné, když se PC zrestartuje tak se obnoví vše ...
Pri restartu se napajeni neprerusi, to by se musel pocitac vypnout a zase zapnout.
Obvody by se ale měli zinicializovat ve chvili kdy do nich jde šťáva, stejně taky by to mělo "nakopnout" po zapnutí zesilovač.
Tvrdý reset je defakto to samé jako za zapnout/vypnout počítač, s tím rozdílem ža se nepřeruší napájení, ale vše se nově zinicializuje.
To by muselo být "teplým" restartem přes int 19.

ale nehádám se :), budete mít pravdu, jinak si to nedovedu vysvětlit (nebudem to řešit, to tu nemá co dělat :))

Teď ještě aby sme přišli na to jak to odstranit...
Intel Atom D2700MUD - nekupovat na desktop ! Neexistují ovladače VGA pro Linux.

ASRock E350M1/USB3 (jediná funkční mobilní platforma), Crucial 8GB RAM, Crucial M4 128GB

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #6 kdy: 05 Října 2006, 21:15:37 »
Citace: HouBa
...Obvody by se ale měli zinicializovat ve chvili kdy do nich jde šťáva...
V pripade zarizeni, ktera nutne nemuseji bezet po celou dobu behu systemu, toto neplati. Bezdratove karty v noteboocich zejmena kvuli uspore energie mohou byt za behu pocitace zapinany a vypinany, a prave s tim zapnutim ma evidentne Linux problem. Protoze jsme se od puvodniho tazatele zatim nedozvedeli presny typ karty, nelze zjistit nic blizsiho.

Zweitakt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #7 kdy: 06 Října 2006, 08:41:51 »
Takze jinak. Karta co mam v notebooku je Intel PRO/Wireless 3945 a/b/g. K widlím mam ovladač, který se jmenuje  Launch Manager. Tento ovladač mi po stisknutí příslušného tlačítka umožní nastartovat libovolný browser, libovolného poška, a OŽIVIT WIFI KARTU (rožne se kontrolka wifi). Po restartu do ubuntu kontrolka stále svítí, a normálně funguju na wifi síti. Bez problémů. Pokud ovšem ve widlích kartu neoživím, pak ji v ubuntu ani nevidím. Je vyplá, jako by tam nebyla. Snad jsem vám trošíčku pomohl. A ono tláčítko nefunguje. Fňuk. :D
STN inside, intel outside :D

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #8 kdy: 06 Října 2006, 10:23:59 »
Citace: Zweitakt
Snad jsem vám trošíčku pomohl...
Moc ne, akorat se potvrdilo co jsem psal v prechozich prispevcich.

kremso

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #9 kdy: 14 Října 2006, 00:44:37 »
Skus toto:
http://ipw3945.sourceforge.net/

Daj vediet, ako to dopadlo, mam ten notebook objednany :)

Zweitakt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #10 kdy: 24 Října 2006, 14:16:28 »
Vubec nevim co s tim, anglictina neni moje silna stranka. Potreboval bych HELP :)
STN inside, intel outside :D

CyberDeath

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 115
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #11 kdy: 25 Října 2006, 11:49:17 »
tak nato juknu jak budu met cas a dam vdet jak sem dopad Dik
ManjaroBox best linux distribution
Sorry last good ubuntu was 6.06

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #12 kdy: 26 Října 2006, 08:33:26 »
TO: Zweitakt > wifi vs. Ubuntu je fakt problém, ubuntu mám už docela dlouho a wifi je jediná překážka proč ještě stále jedu na Windows :-( plánoval jsem se od Win úplně trhnout ale bez WiFi jsem nahranej. Mám taky FSC Amilo a s Wifinou bojuju jak se dá jediný výsledek je, že se mi povedlo rozchodit ty HotKeys o kterých mluvíš pomocí balíčku AcerHK, ale zapnout pomocí nich WiFi=0. Takže bojuju dál :-)
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

Zweitakt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #13 kdy: 26 Října 2006, 13:22:56 »
Ja sem se to doho zacal rypat. A kompletne sem to dos..l. Takze te cumim na zelnou louku ve widlich a placu. Clovek by rekl blbe tlacitko s funkci Wifi-on / Wifi-off. A zatim prd. Neprestavam badat. Nejhorsi je, ze to nevi ani podpora u FS. Smula no. Widlaci jedni. Fnuk :D
STN inside, intel outside :D

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #14 kdy: 26 Října 2006, 20:32:52 »
No já už se v tom rejpu aspoň tři měsíce :( a to první měsíc dost intenzivně a pak mě to pomalu přestávalo bavit a teď už spíš jen sleduju fóra a doufám, že se něco objeví ;) tak nějak přestávám mít chuť do toho investovat čas. Jinak až na tu WiFi bych Ubuntu bral všema dvaceti ale...
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

kremso

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #15 kdy: 04 Listopadu 2006, 14:05:54 »
Tak sa v tom rypem aj ja zu tyzden a narazil som na tieto riesenia, z ktorych ale ani jedno na amilo pro v3505 nefunguje:

AcerHK: http://www2.informatik.hu-berlin.de/~tauber/acerhk/
acer_acpi: http://www.archernar.co.uk/acer_acpi/acer_acpi_main.htm
fsaa1655g: http://www.marvec.org/amilo/
fsam7440: http://fsam7440.sourceforge.net/index2.html
fsam7400

Problem je v tom ze karta potrebuje zapnut softwarovo, co by malo byt podla zdrojakov vyssie uvedenych modulov len zapisanie nejakej hodnoty na nejaky port.
Otazka je akej a kam. Vcera som sa snazil debugovat ten uzasny nastroj vo windovsoch ale na nic som neprisiel. (mozno ak sa niekto tomu rozumie, ze by to skusil...).

Napadla ma moznost spustit ten win launcer cez wine. Skusali ste to niekto?

2zweitakt: ty si volal na podporu? Snazilo som sa najst na ich stranke mail, ale nasiel som len hrbu cisiel. Ak mas na nich mail, tak mi ho prosim daj.

CyberDeath

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 115
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #16 kdy: 04 Listopadu 2006, 14:14:36 »
http://ipw3945.sourceforge.net/ tak ztohodle mi nic nepomohlo (bohuzel) nejvetsi problem vidim v tom tu WiFi vubec nejak zapnout :-D
ManjaroBox best linux distribution
Sorry last good ubuntu was 6.06

kremso

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #17 kdy: 04 Listopadu 2006, 14:20:42 »
Ano, to mas pravdu, ten ipw3945 je uz v kerneli, staci si dat dmesg | grep ipw a pekne vypise ako nasiel Intel 3945ABG a najllepsie je ze este aj napise, ze Radio Kill switch is on...

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #18 kdy: 05 Listopadu 2006, 11:31:09 »
Problém vyřešen:)

Použil jsem balík Acerhk,

a po instalaci jsem do:   /etc/modules  zadal:

acerhk poll=1 autowlan=1

A WiFina už jde normálně zpanout tlačítkem tak jako ve Win a vpohodě se připojí;)

P.S. Jde i vypnout :D
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

kremso

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #19 kdy: 05 Listopadu 2006, 13:00:07 »
Ako sa ti to podarilo? Mohol by si uviest presny postup? Mne to stale neche ist...
btw. co mas za notebook?

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #20 kdy: 05 Listopadu 2006, 13:34:35 »
Mám Fujitsu Siemens Amilo Pro V 2000 CM 1.5MHz a měl jsem taky problém s tím, že po instalaci Ubuntu se WiFi karta detekovala, ale nemohl jsem ji nijak zapnout (tak jak ve Win tím HotKey), naitstaloval jsem teda AcerHK a tím se rozchodily všechny HotKeys, kromě toho na WiFi. Pak jsem našel na:

http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=3732

ten příkaz: modprobe acerhk poll=1 autowlan=1

Protože mám stejnou WiFi zkusil jsem ten řádek:

acerhk poll=1 autowlan=1

přidat do:

/etc/modules

a WiFi šlapala, resp. šla pomocí toho HotKey zapnout ;)
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

Zweitakt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #21 kdy: 05 Listopadu 2006, 23:27:21 »
Ja s Ubuntu koncim, za par dni by mi mela dojit Mandriva 2007. Poslední zoufalý pokus o rozchození Wifi bylo nainstalování Edgy Eft. Ale tam jsem nerozchodil ani ethernetové pripojeni. No nic. papa ubuntu.Fnuk :D
STN inside, intel outside :D

kremso

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 117
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #22 kdy: 06 Listopadu 2006, 00:51:59 »
No nie som si isty ze ti pomoze ine distro.. Kazdopadne daj prosim vediet ci to tam funguje.

Zweitakt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 14
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #23 kdy: 08 Listopadu 2006, 19:15:35 »
Tak mě to zase zacalo lakat a znovu sem nainstaloval ubuntu (edgy eft), ale v synapticu sem nenasel Acerhk. Takze jesm v koncich. Kdo poradi bude hodny (mam otevrany universe i multiverse).
STN inside, intel outside :D

Starejbar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Starejbar
Fujitsu Siemens Amilo pro 3505 - problém s wifi
« Odpověď #24 kdy: 09 Listopadu 2006, 09:25:46 »
Citace: Zweitakt
Tak mě to zase zacalo lakat a znovu sem nainstaloval ubuntu (edgy eft), ale v synapticu sem nenasel Acerhk. Takze jesm v koncich. Kdo poradi bude hodny (mam otevrany universe i multiverse).
Zkus to přes Google :)

http://www2.informatik.hu-berlin.de/~tauber/acerhk/

a pak kompilace ;)
Linux is like a wigwam, NO Windows, NO Gates and Apache inside.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.