Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MacBook Pro  (Přečteno 9135 krát)

Chuck777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
MacBook Pro
« kdy: 14 Června 2010, 19:55:41 »
Zdravim,

zkousel nekdo instalovat Ubuntu 10.4 na MacBook Pro :
  Model Name:   MacBook Pro
  Model Identifier:   MacBookPro7,1
  Processor Name:   Intel Core 2 Duo
  Processor Speed:   2.4 GHz

Diky za vase postrehy, Chuck777.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: MacBook Pro
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2010, 21:58:39 »
samozrejme :D skusal som...jedina vec ktora mi tam nefunguje je 3D akcel a ovladac wifi(ten si ale stiahnes ked ho pripojis cez kabel)...dalsia vec co som zpozoroval ze nefunguje podsvietenie klavesnice...ale inak funguje
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

gondro

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 61
Re: MacBook Pro
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2010, 10:31:19 »
Ale nerozumiem preco chces na Macu pouzivat ubuntu  :-\ Ved ja mat Mac s OS X tak pouzivam len to. Ved oba su na unixovom jadre ale OS X je original pre mac

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: MacBook Pro
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2010, 11:04:21 »
S viceprstym touchpadem problemy nejsou?
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: MacBook Pro
« Odpověď #4 kdy: 18 Června 2010, 00:00:15 »
ani nie si myslim ze to funguje tak ako ma...Mac OS X nie je dokonaly software, iba je odladeny pre tento pocitac...hlavna vec co tam chyba je daco ako synaptic...a kopec dalsich veci ktore netreba ani menovat...urcite to skus za pokus to stoji...avsak si neformatuj cely disk :D aby ti tam ten OS X zostal..je dakde aj navod...ono staci ked si v takej aplikacii co tam uz je vytvoris particiu pre win a potom tu cast disku zformatujes a premenis pri instalacii na ext3 pripadne ext4 a normalne klasicky instalujes...vsak si to najskor vyskusaj z livecd...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Chuck777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: MacBook Pro
« Odpověď #5 kdy: 10 Července 2010, 11:15:09 »
Mac OS X, je paradni system. Take to je UNIX :). Linux ma obri programovou zakladnu, coz u Mac OX chybi.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: MacBook Pro
« Odpověď #6 kdy: 10 Července 2010, 22:09:44 »
Mac mi v niecom vadi..aaa...asi je to ta cena :D...samozrejme kopec dalsich veci by sa naslo...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: MacBook Pro
« Odpověď #7 kdy: 10 Července 2010, 22:25:26 »
Mac mi v niecom vadi..aaa...asi je to ta cena

tak to nebude chyba Applu :-)

mě připadají ceny Macka odpovídající jeho kvalitě
« Poslední změna: 11 Července 2010, 21:42:42 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: MacBook Pro
« Odpověď #8 kdy: 11 Července 2010, 00:23:12 »
to bude asi iba chyba v cenniku :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: MacBook Pro
« Odpověď #9 kdy: 21 Července 2010, 13:25:39 »
Mac mi v niecom vadi..aaa...asi je to ta cena :D...samozrejme kopec dalsich veci by sa naslo...

Ke kterému linuxovému softwaru jste nenašel odpovídající alternativu pro Mac OS X? Zkusím poradit. Jinak doporučuji projít http://www.macupdate.com, myslím že pak už nebudete tvrdit, že pro Mac OS X existuje málo programů :)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: MacBook Pro
« Odpověď #10 kdy: 21 Července 2010, 13:30:07 »
tam hlavne ide o to ze to nema synaptic a tym to konci...bez synapticu ani na krok
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: MacBook Pro
« Odpověď #11 kdy: 21 Července 2010, 13:31:16 »
a dalsia vec ze vela veci sa plati...to radsej investujem tie prachy do zeleza poriadneho namiesto vylesteneho jablcka
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Re: MacBook Pro
« Odpověď #12 kdy: 21 Července 2010, 14:24:22 »
Souhlasím, systém centrální správy softwaru je zásadní výhoda Linuxu proti všem konkurenčním systémum. Jako téměř plnohodnotnou náhradu v Mac OS X doporučuji AppFresh. A Apple podle mě dělá pořádné železo, ne jen "naleštěná jablíčka". Ale nechme subjektivní názory stranou, pojďme se bavit o technických věcech. OK?

« Poslední změna: 21 Července 2010, 15:03:58 od Lukáš Svoboda »

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: MacBook Pro
« Odpověď #13 kdy: 21 Července 2010, 19:05:50 »
za cenu napr Macbook pro mas o mnoho lepsie notebooky...akurat mozno nevydrzia tak dlho..
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Jurkax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 257
  • Ubuntu 11.10 / Gnome-shell
Re: MacBook Pro
« Odpověď #14 kdy: 21 Července 2010, 19:43:13 »
Vlastním rovněž Maca krom tohohle notebooku a musím si taky přihřát polívčičku, že Mac OSX je parádní systém. Pravda Synaptic tam není, jak už tady bylo řečeno (viz. macupdate.com). Ale už jen ta samotná "instalace" většiny aplikací, když ji jenom přetáhnete do složky Applications, paráda... ;D Ubuntu s Gnome si bere v jeho jednoduchosti příklad a to je dobře.
Ubuntu 11.10 32bit NTB HP Pavilion dv6319 (CoreDuo @1,73GHz, 2GB RAM, 160GB HDD, GeForce Go 7400)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: MacBook Pro
« Odpověď #15 kdy: 22 Července 2010, 10:54:24 »
Mac mi nepřijde drahý, na to jak je to parádní systém.

Porovnávat Mac s ostatními PC je jako tvrdit, že za cenu Mercedesu máš lepší si koupit Oktávii i se třemi spoilery, držáky na kolo a mračítky. Pravda je na obou stranách.

:-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: MacBook Pro
« Odpověď #16 kdy: 23 Července 2010, 15:57:22 »
a je to logickejsie kupit si oktaviu ako nejaky sportiak od mercedesu...mas tam len dve sedadla a nic tam nenarves..ani svoju rit pomaly...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: MacBook Pro
« Odpověď #17 kdy: 23 Července 2010, 21:36:52 »
OS X je možná skvělý systém, a i když Apple sám o sobě nemám rád, tak bych ho moc rád zkusil. Myslím, že kdyby jim nešlo jen o zisk, byl by ten systém možná rozšířenější než Windows. Škoda, že se platí tak velká část ceny jen za značku...

Chuck777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Re: MacBook Pro
« Odpověď #18 kdy: 06 Srpna 2010, 20:48:54 »
Zdravim lidi :)
Netusil jsem ze svym dotazem rozpoutam takovou debatu. Uz to je par dni, co OS X pouzivam a tak si dovolim par postrehu.

Kladne :
- Nultitouch touchpad, naprosto uzasna vec, zrychli to praci se systemem nekolikanasobne. Predevsim se jedna o gesta posouvani dvema prsty a pak 4 prsty pro vycisteni plochy a nahled aktivnich oken.
- Cistota prostredi a GUI. Cele prostredi mi subjektivne prijde ciste a kompaktni.
- Menu aplikace neni v okne aplikace, ale uplne nahore(tam kde ma Gnome defaultne systemove menu) Super vec co setri misto.
- Spodni panel je prakticky a sexy :).
- HW, je velice rychly.
- Hlinikove pouzdro je prijemne kompaktni.
- Vaha cini notebook mobilnim. Proste jej vezmete do ruky a vyrazite do hospody a nevite o nem.
- Podsvicena klavesnice

Nevyhody
- SW obcas vytuhne a da se tezko vypnout.
- Dostupnost SW - Napriklad nikde nemohu sehnat free utilitu co by nahravala Skype hovory. (Pokud vite, poradte prosim)
- System v zakladu neintegruje moc vlastnosti. Napr externi SSH, FTP file system bylo dost tezke rozjet.
- SW vzdy nefunguje jak ma. Napr Open Office nefunguje plnohodnotne.

Uprime receno, pokud se mi podari rozjet Ubuntu na MacBooku budu spokojeny jak blecha, ale i Mac OS si tam ponecham v zaloze(Windows jsem nezminoval, to by bylo asi jen trochu usmevne).

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: MacBook Pro
« Odpověď #19 kdy: 06 Srpna 2010, 23:12:21 »
Zdravim lidi :)
Netusil jsem ze svym dotazem rozpoutam takovou debatu. Uz to je par dni, co OS X pouzivam a tak si dovolim par postrehu.

Kladne :
- Nultitouch touchpad, naprosto uzasna vec, zrychli to praci se systemem nekolikanasobne. Predevsim se jedna o gesta posouvani dvema prsty a pak 4 prsty pro vycisteni plochy a nahled aktivnich oken.
- Cistota prostredi a GUI. Cele prostredi mi subjektivne prijde ciste a kompaktni.
- Menu aplikace neni v okne aplikace, ale uplne nahore(tam kde ma Gnome defaultne systemove menu) Super vec co setri misto.
- Spodni panel je prakticky a sexy :).
- HW, je velice rychly.
- Hlinikove pouzdro je prijemne kompaktni.
- Vaha cini notebook mobilnim. Proste jej vezmete do ruky a vyrazite do hospody a nevite o nem.
- Podsvicena klavesnice

Nevyhody
- SW obcas vytuhne a da se tezko vypnout.
- Dostupnost SW - Napriklad nikde nemohu sehnat free utilitu co by nahravala Skype hovory. (Pokud vite, poradte prosim)
- System v zakladu neintegruje moc vlastnosti. Napr externi SSH, FTP file system bylo dost tezke rozjet.
- SW vzdy nefunguje jak ma. Napr Open Office nefunguje plnohodnotne.

Uprime receno, pokud se mi podari rozjet Ubuntu na MacBooku budu spokojeny jak blecha, ale i Mac OS si tam ponecham v zaloze(Windows jsem nezminoval, to by bylo asi jen trochu usmevne).

Díky za přehled. Ale ty nevýhody mi přijdou docela zásadní, naopak výhody nijak ohromující.. Čisté prostředí si lze vytvořit i v ubuntu, stejně jako Global menu, ovšem jistě že mac má své kouzlo. Mimoto ten multitouch mi zní moc dobře :)

Řekl bych ale (a ne, nemyslím si to proto, že mac nemám :-) ) co jsem o něm četl o dostupnosti SW atd. tak mac ve srovnání s linuxem může být lepší, když přecházíte z oken, ale jakmile se naučíš třeba s ubuntu, tak máš o dost větší možnosti. Přijde mi, že v ubuntu jsem limitovaný jenom svojí fantazií (obrazně řečeno), kdežto u macu samotným systémem.. Nevím, třeba jen blábolím

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: MacBook Pro
« Odpověď #20 kdy: 07 Srpna 2010, 17:05:26 »
ja si multitouch uzivam i na svem nemacovskem touchpadu od firmy synaptics. stacilo nainstalovat drivery.
pravda, neni to co na macu, ale funguje mi tady treba klik dvema prstama (nahrazuje prave tlacitko mysi), nebo scrollovani dvema prsty kdekoli na touchpadu, ne jen jednim prstem na jeho pravem okraji
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: MacBook Pro
« Odpověď #21 kdy: 11 Srpna 2010, 19:15:18 »
Ked uz sme u toho...ked si na Mac nahodis ubuntu tak aj tam ti pojdu take tie srandy ako napriklad priblizovanie dvoma prstmi...ono ale musis daco doinstalovat..v podstate staci dat do software center vyhladat macbook a tam to bude..podsvietena klavesnica tiez funguje...jedina vec co nechapem ze na Mac OS X vydrzi dlhsie baterka..
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

lmojzis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: MacBook Pro
« Odpověď #22 kdy: 19 Září 2010, 23:33:07 »
Zdravim lidi :)
Netusil jsem ze svym dotazem rozpoutam takovou debatu. Uz to je par dni, co OS X pouzivam a tak si dovolim par postrehu.

Kladne :
- Nultitouch touchpad, naprosto uzasna vec, zrychli to praci se systemem nekolikanasobne. Predevsim se jedna o gesta posouvani dvema prsty a pak 4 prsty pro vycisteni plochy a nahled aktivnich oken.
- Cistota prostredi a GUI. Cele prostredi mi subjektivne prijde ciste a kompaktni.
- Menu aplikace neni v okne aplikace, ale uplne nahore(tam kde ma Gnome defaultne systemove menu) Super vec co setri misto.
- Spodni panel je prakticky a sexy :).
- HW, je velice rychly.
- Hlinikove pouzdro je prijemne kompaktni.
- Vaha cini notebook mobilnim. Proste jej vezmete do ruky a vyrazite do hospody a nevite o nem.
- Podsvicena klavesnice

Nevyhody
- SW obcas vytuhne a da se tezko vypnout.
- Dostupnost SW - Napriklad nikde nemohu sehnat free utilitu co by nahravala Skype hovory. (Pokud vite, poradte prosim)
- System v zakladu neintegruje moc vlastnosti. Napr externi SSH, FTP file system bylo dost tezke rozjet.
- SW vzdy nefunguje jak ma. Napr Open Office nefunguje plnohodnotne.

Uprime receno, pokud se mi podari rozjet Ubuntu na MacBooku budu spokojeny jak blecha, ale i Mac OS si tam ponecham v zaloze(Windows jsem nezminoval, to by bylo asi jen trochu usmevne).

ad SW obcas vytuhne a da se tezko vypnout:
command-option-escape –> kliknout na aplikaci co vytuhla –> Force Quit je moc těžký? Na ubuntu jsem musel kolikrát do tty, tam login, htop, najít killnout atd...

ad Dostupnost SW - Napriklad nikde nemohu sehnat free utilitu co by nahravala Skype hovory. (Pokud vite, poradte prosim):
Stahni si prostě utilitu co nahrává zvuk a video, popř. co snímá obrazovku. Nahravani Skype hovoru jsem nikdy nepoužil...

ad System v zakladu neintegruje moc vlastnosti. Napr externi SSH, FTP file system bylo dost tezke rozjet:
ssh je integrovaný, dostaneš se na něj přes termnál, ftp je integrovaný ve Finderu

ad SW vzdy nefunguje jak ma. Napr Open Office nefunguje plnohodnotne:
Ale to není problém OS X, ale developerů, kteří prostě věnují čas raději Ubuntu než OS X. Je jim jedno že to na OS X blbne. Dokonce ani v ubuntu nejelo ok a jebalo se i na C2D 2.2GHz 4GB ram. Naopak do OS X si můžeš dát Microsoft Office 2008 (Office:mac) – office mne do teď nezklamal

ad Synaptic:
Když je člověk línej používat Google... :) Nevěřím tomu, že kdyby bylo dostatek aplikací, že by Apple neuvedl App Store i pro OS X... Popřípadě určitě existuje něco co ty funkce má, jen o tom nevíš... A nevím, proč tu hlásíš, jak je to předražený... Vždyť jsi s tim nikdy nepracoval... UI je intuitivnější, zvuk skvělej (Můj 13" MacBook Pro má i subwoofer), propojení celého systému je cítit (send to iMovie a pod.), systém má už v základu dost aplikací na poloprofesionální ůrovni (Garageband, iMovie, Aperture a pod.), dok dole je opravdu příjemný prvek, globalmenu také funguje bezvadně, narozdíl od ubuntu, každá aplikace používá předurčené klávesovky, třeba pro nastavení se můžeš spolehnout na command-čárka a podobně. Compiz vs. Quartz – Quartz opět vítězí. Na ubuntu ani nespustíš Photoshop. A tak dál, a tak dál... Co se herního výkonu týče, narozdíl od naprosté většiny ostatních notebooků, tento při provozu na baterii udrží výkon na maximum, takže si můžu hrát GTA IV na Highest v autobuse po cestě do školy. A tak dál, a tak dál. O výdrži psané 10 hodin, reálné dokonce 15 ani nemluvím... Displej má nadherné barvy bez jakéhokoli nastavování, iSight kamera špičkový obraz, CNC zpracování na brilantní úrovni. ... .... ..... ......

Prostě PC sucks, MAC forever... Opravdu to stojí za to...
« Poslední změna: 19 Září 2010, 23:35:40 od lmojzis »

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: MacBook Pro
« Odpověď #23 kdy: 20 Září 2010, 00:46:46 »
Prostě PC sucks, MAC forever...
hlavne ze MAC neni PC, ze  :P
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: MacBook Pro
« Odpověď #24 kdy: 21 Září 2010, 20:29:15 »
to je jaka tristo percentna chujovina ze mac (macbook pro) vydrzi 15 hodin...sestra ma a one vydrzi asi max 7 hod...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.