Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hibernace ci spanek nefunguji  (Přečteno 9920 krát)

goudic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
  • "May The Source Be With You"
Hibernace ci spanek nefunguji
« kdy: 09 Prosince 2007, 22:45:15 »
Hledal jsem ve vyhledavani, ale zadnej topic sem nenasel...
Mam mini problem s tim, ze kdyz zavru nb a pak zase otevru tak me neceka nic nez cerna obr......
Nastaveno mam vsechno spravne, treba sem nekde udelal chybu, ale uz sem zkousel vic variant a pokazdy ten samy efekt....
Nemel nekdo podobnej problem??? Ci nema nekdo radu?????
« Poslední změna: 09 Prosince 2007, 23:51:42 od Anna Taliánová »
asus F3Sseries, Centrino Duo T540 1.66, 2046 MB RAM, nVidia GeForce 8400M G, OS Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"

<Prikazova radka jakozto zbran hromadneho niceni aneb jak znicit svet jednim stisknuti klavesy Enter>

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Hibernace ci spanek nefunguji
« Odpověď #1 kdy: 10 Prosince 2007, 13:18:30 »
Je to pech, ale zrovna dnes se mi rozbila vestecka koule.  ???

Co treba rict typ notebooku, velikost ram a swapu... Hmm?

c4pp4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 309
Re: Hibernace ci spanek nefunguji
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2007, 14:45:10 »
Mam mini problem s tim, ze kdyz zavru nb a pak zase otevru tak me neceka nic nez cerna obr......
Chtělo by to popsat trochu podrobněji, je nějaký náznak toho, že systém se probudí (např. u mě bliká ikona hdd a měsíce), ale pouze obraz je tmavý nebo to nereaguje vůbec? Já mám sice grafickou kartu intel, ale po probuzení z uspání do paměti jsem měl také tmavý obraz, pomohl mi parametr jádra
acpi_sleep=s3_bios
ale mně systém naběhl, problém jsem měl pouze v jasu obrazovky.
IBM/Lenovo ThinkPad R61i [8932-9ZG / NF09ZCV]
Ubuntu 12.04 MATE 1.6 [plná podpora hardware]

goudic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
  • "May The Source Be With You"
Re: Hibernace ci spanek nefunguji
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2007, 10:42:06 »
swap mam 4 giga ostatni mam `v zapati` pocitac se zapne ale obrazovka nesviti, zkusil sem ten prikaz, ale kdyz ho otevrel tak furt na me blikal, ale zadnej obrazek, restart vsechno pohoda.....ale chtel bych dosahnout toho......otevrit, prihlasit, pokracovat v praci
« Poslední změna: 12 Prosince 2007, 14:11:45 od Anna Taliánová »
asus F3Sseries, Centrino Duo T540 1.66, 2046 MB RAM, nVidia GeForce 8400M G, OS Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"

<Prikazova radka jakozto zbran hromadneho niceni aneb jak znicit svet jednim stisknuti klavesy Enter>

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Hibernace ci spanek nefunguji
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2007, 11:57:09 »
Ajo, tu paticku jsem prehledl.. Neni mozne, ze by byl problem s grafikou. Neresil jste s ni drive nejake problemy (instalace dodatecnych ovladacu a spol)?

goudic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
  • "May The Source Be With You"
Re: Hibernace ci spanek nefunguji
« Odpověď #5 kdy: 12 Prosince 2007, 13:22:34 »
jj, resil .... je to karta novejsi generace tkzv. vistacke, ale uz se mi podarilo vyresit spanek, prenastavil sem par veci na nesvobodnych ovladacich, sice mi trochu blbne compiz (netbeans se objevi bile), ale to je fuk protoze spanek je dulezitejsi....... hibernace stale nefunguje!!!!  kdyz vypnu compiz tak
jo, ale ja se ho jen tak nevzdam.... libi se mi a docela dost sem si na to zvyknul.... mozna by to vyresila nejaka utilita, ale od vyrobce ji cekat asi nebudu   a tak dobrej programator zase nejsem, abych si ji udelal sam, takze budu hledat na netu dokud neco moudryho nenajdu....

asus F3Sseries, Centrino Duo T540 1.66, 2046 MB RAM, nVidia GeForce 8400M G, OS Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"

<Prikazova radka jakozto zbran hromadneho niceni aneb jak znicit svet jednim stisknuti klavesy Enter>

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Hibernace ci spanek nefunguji
« Odpověď #6 kdy: 12 Prosince 2007, 14:21:25 »
co zkusit pregenerovat initramfs? ale to spis strilim naslepo. Ja jen, ze mne to u trochu jineho problemu pomohlo (problem swap+hibernace)
Kód: [Vybrat]
$ sudo update-initramfs -u -k all

David

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: Hibernace ci spanek nefunguji
« Odpověď #7 kdy: 16 Prosince 2007, 12:58:08 »
Nejdeme na to špatně?

Já jsem nepochopil, co se stane když zavřeš notebook. Systém usne? Nebo hibernuje? Nebo jen vypne monitor?
Stane se něco když se stiskne nějaká klávesa?
"Jsme lepší než vy. Máme lepší nápady."
"Ale na tom nezáleží"
(Steve Jobs a Bill Gates z filmu Piráti ze Silicon Valley)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.