Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Balíčky mutných věcí  (Přečteno 5498 krát)

veka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Balíčky mutných věcí
« kdy: 28 Prosince 2016, 19:22:13 »
Dobrý den, přeinstaloval jsem ubuntu, a chtěl by jsem se zeptat dokud mám vše čisté čím začít. Chtěl by jsem nainstalovat  nějaké hry a posledně jsem si instalacemi ruzných balíčků a pod. trošku rozhasil pc. Jen se chci zeptat čím začít jaké balíčky popřípadě jak je nainstalovat co by jsem mohl k tomu potřebovat. Wine, playonlinux, crossover. Jsem již používal zajímají mě spíše nějaké systémové balíčky k tomu aby mě hry obecně pod ubuntu fungovali. Předem děkuji za odpověd.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Balíčky mutných věcí
« Odpověď #1 kdy: 28 Prosince 2016, 19:42:40 »
Rozmysli se, jakou chceš hru a ve WINE databázi (pokud mluvíme o windows hrách) se koukni, co je zapotřebí k jejich instalaci.

Možná, že to právě ten důvod, proč sis rozbil systém, začal jsi od konce.

Jinak mrkni tady : https://lgdb.org/
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Balíčky mutných věcí
« Odpověď #2 kdy: 28 Prosince 2016, 19:45:55 »
Moj skrateny vyber.
Zaklad pre kazde ubuntu a nie len herne je
ubuntu-restricted-extras - multimedialne balicky, kodeky, flash ...
compizconfig-settings-manager - nastavenie efektov prostredia. Toto moze byt nebezpecne ak klikas bez rozmyslu
p7zip-full - to je asi jasne
dconf-tools - podrobnejsie nastavenie grafickeho prostredia.
rar - to je jasne
synaptic - nieco na lepsiu instalaciu balickov ako cez centrum softveru. :D
« Poslední změna: 28 Prosince 2016, 22:56:27 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

veka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re:Balíčky mutných věcí
« Odpověď #3 kdy: 28 Prosince 2016, 20:39:22 »
Mockrát děkuji za rychlé odpovědi, posledně jsem měl ubuntu poprvé a tak jsem spíše testoval a zkoušel a teď by jsem se chtěl vyvarovat alespoň některým chybám. No asi jediné co chci a co jsem nerozjel a kvůli čemu jsem si to rozhasil, je Might and magic X (už jsme to tu řešili). Jen mě napadlo že se zeptám co tak instalují prvně do nového systému odborníci.
 

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Balíčky mutných věcí
« Odpověď #4 kdy: 28 Prosince 2016, 20:48:51 »
Já si na to pamatuju. Asi se shodneme na tom, že každej instaluje něco jinýho, to co vyjmenoval Tibor mám třeba taky, ale zbytek se bude lišit.

Jestli fakt hraješ a chceš hrát bez problémů, tak si udělej dual-boot.

Pořád říkám Windows na hry a Linux na to ostatní, i když v dnešní době se to pomalu dostává na jinou úroveň a díky Humble Bundle, Steam apod.  mám Linuxové porty na hry o kterých by se nám dřív nesnilo.

btw koukal jsi na tu databázi Linuxových her ? Určitě tam něco vybereš.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

veka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re:Balíčky mutných věcí
« Odpověď #5 kdy: 28 Prosince 2016, 21:04:42 »
Jsem příležitostní hráč, hraju opravdu málo, dual boot jsem měl ale od jisté doby nemohu slovo windows ani slyšet, takže i na úkor toho že si již nezahraju nějaké hry tak windows v mém pc již nikdy nebude, radši budu zkoušet to rozjet na ubuntu. Koukal jsem vypadá to velmi dobře, určitě z toho něco vyzkouším, mockrát děkuji.

martyj

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2276
  • Don't buy a new PC, download a better one !
Re:Balíčky mutných věcí
« Odpověď #6 kdy: 28 Prosince 2016, 21:09:36 »
Klidně si založ v sekci hry téma, co by tě konkrétně zajímalo za žánr a můžeme vybrat něco, co zaručeně na Ubuntu funguje.
ASUS K50-IJ/Pentium Dual-Core CPU T4500@2.30GHz/RAM 4 GB/Intel GMA 4500M/Ubuntu 14.04 LTS (64-bit) - GNOME Flashback/puppy

veka

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re:Balíčky mutných věcí
« Odpověď #7 kdy: 29 Prosince 2016, 07:55:47 »
Děkuju ale mě šlo spíše právě o mmx. A s tìm já se nějak poperu. Ale pokud jde o hry které jsme zkoušel pod ubuntu instalovat spíše ze zvědavosti jestli budou fungovat tak  naprosto bezproblémů my fungovali: Amnesia 1, Euro truck simulátor 2, Mafia, Battle realms, wolfenstein enemy territory.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.