Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Postfix a ověřování ve Windows AD  (Přečteno 10190 krát)

xray0045

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Postfix a ověřování ve Windows AD
« kdy: 26 Prosince 2007, 01:47:03 »
Mam nainstalované Ubuntu 7.10 server a rozbehany Postfix, Sambu, Apache, PHP, MySQL. Na Ubuntu mam sdilene adresare ktere vyuzivaji uzivatele z windows 2003 domeny. Je rozbehana samba ktera autentifikuje uzivatele z windows pomoci winbind, ubuntu se tvari jako member server ve windows domene. Ted bych rad aby postfix autentifikoval windows uzivatele primo v active directory na windows 2003. Vim ze muzu rucne zalozit na ubuntu vsechny uzivatele a nebo pouzit perlovsky script ktery bude koukat do AD a vytvaret uzivatele na linuxu, ale ja bych rad aby kdyz se uzivatel koukne na postu aby ho linux overil v AD a nemusel mit ucet v linuxu, jde mi o jednoduchost spravy. Zatim vzdy kdyz poslu mail na nejakeho uzivatele tak se mi vrati s tim ze uzivatel neexistuje, pokud ho rucne zalozim vse je OK. Uzivatel v linuxu nema home ani maildir. Chci se zeptat jestli jste nekdo neco podobneho neresil, nebo me nemuzete nakopnout nejakym smerem.

Dr.Silenator

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: Postfix a ověřování ve Windows AD
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2008, 23:15:00 »
Pokud jsem správně porozuměl Vašemu příspevku ... pokud vidíte jako jedinou překážku to, že uživatel by neměl mít uživatele v linuxu, poté vidím jako velmi dobré řešení rozběhnout postfix s mysql databází.
Lenovo ThinkPad T61 - Ubuntu 8.10, Core2duo 2.0Ghz+2GB RAM+128 Nvidia Geforce 7600GS - Slackware 11.2

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Postfix a ověřování ve Windows AD
« Odpověď #2 kdy: 11 Ledna 2008, 08:24:18 »
mozna se pletu, ale neni od toho modul ldap?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Dr.Silenator

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 136
Re: Postfix a ověřování ve Windows AD
« Odpověď #3 kdy: 11 Ledna 2008, 08:35:20 »
no teoreticky by to tímto modulem jít mělo, ale mě osobně přijde lepší řešení uchovat uživatele do postfixu jinde než přímo v systému
Lenovo ThinkPad T61 - Ubuntu 8.10, Core2duo 2.0Ghz+2GB RAM+128 Nvidia Geforce 7600GS - Slackware 11.2

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Postfix a ověřování ve Windows AD
« Odpověď #4 kdy: 11 Ledna 2008, 12:55:36 »
Jenze tazatel pozaduje navaznost ne na mysql, ale na jiz existujici domenu windows ve ktere jsou zrizeny ucty (a predpokladam udrzovany) ve win2k3 server, pricemz linux server funguje jen jako member server. Ukladani do mysql tabulky je sice vyhodne (a v pripade, ze by ten linuxovy server byl masterem pro danou domenu asi i nejvhodnejsi), ale v tomto pripade by vedlo k nezadouci duplicite uctu (kazdy ucet by musel existovat 2x - na w2k3 a na linxu), jinak receno dvoji prace pri zakladani/mazani/upravovani uctu.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.