Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nefunkční síť po startu  (Přečteno 2481 krát)

Benny_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Nefunkční síť po startu
« kdy: 02 Srpna 2015, 22:15:31 »
Po startu Ubuntu serveru 14.04 LTS mám nefunkční síť, respektive se nenačte  IP adresa, kterou mám nastavenou jako statickou. Pokud vypnu a znovu zapnu v terminálu síťovou kartu (ifdown eth0 a ifup eth0), rozběhne se to jakoby se nechumelilo. Na Ubuntu desktop mám stejný problém, v Debianu vše funguje normálně. Už to řeším delší dobu, ale na nic jsem nepřišel. Taky nejsem žádný guru  ;)
Poradíte?
Díky :)

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Nefunkční síť po startu
« Odpověď #1 kdy: 03 Srpna 2015, 07:25:58 »
No bez toho aby jsi posla co tam máš za síťovou kartu ti nikdo nepomůže.

1. Nejlepší bude poslat alespoň výpis
Kód: [Vybrat]
lspci a výpis
Kód: [Vybrat]
ip addr show před restartem síťové karty a pak po jejím restartu. (Sítě není mů obor, ale tyhle informace patří do základu)

2. Nebo si příkaz pro restart napiš do bash skriptu a ten nech spustit v Aplikace po spouštěné při přihlášení po prodlevě několika vteřin (třeba po 15-ti sec).

1 -> vede spíše k odstranění závady, je-li to řešitelné
2 -> Obchází závadu a problém sice nekorektně ale řeší. (snad :D)
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Benny_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Nefunkční síť po startu
« Odpověď #2 kdy: 03 Srpna 2015, 22:42:15 »
No bez toho aby jsi posla co tam máš za síťovou kartu ti nikdo nepomůže.

1. Nejlepší bude poslat alespoň výpis
Kód: [Vybrat]
lspci a výpis
Kód: [Vybrat]
ip addr show před restartem síťové karty a pak po jejím restartu. (Sítě není mů obor, ale tyhle informace patří do základu)

2. Nebo si příkaz pro restart napiš do bash skriptu a ten nech spustit v Aplikace po spouštěné při přihlášení po prodlevě několika vteřin (třeba po 15-ti sec).

1 -> vede spíše k odstranění závady, je-li to řešitelné
2 -> Obchází závadu a problém sice nekorektně ale řeší. (snad :D)

V kartě to pravděpodobně nebude. Nefunguje mi to na fyzickém PC ani ve VirtualBoxu na jiném PC. 
ip a vypíše:
Citace
eth0: <BROADCAST, MULTICAST> mtu 1500 qdisc noop state DOWN group default qlen 1000
link/ether 08:00:27:ac:1C:5B brd ff:ff:ff:ff:ff:ff
Z čehož usuzuju, že je link DOWN  ;).
Teď mi napadlo, že během instalace se použije nastavení DHCP a já to poté změním na STATIC. Chyba v /etc/network/interfaces pravděpodobně není, protože by to nahodit přes IFDOWN/UP nešlo. Možná se ale pletu....

Tak jsem teď zkusil nainstalovat do VBoxu ještě jeden server s tím, že jsem jakoby odpojil kabel, během instalace nastavil statickou adresu a pak kabel "připojil".
A ono to jde, heuréka :)

Sice jsem nepřišel na důvod, ale našel jsem řešení  ;D

Díky za pomoc
BTW Jsem laik, navrhnuté řešení č. 2 ve mně vyvolalo paniku :) 

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.