Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nechodí e-maily z fóra  (Přečteno 14197 krát)

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Nechodí e-maily z fóra
« kdy: 07 Srpna 2020, 19:46:34 »
Už několik týdnů mi nechodí e-maily z fóra s upozorněním o odpovědi ve sledovaném tématu. Může to někdo zkontrolovat? Ve spamu to nemám. Díky.

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Nechodí e-maily z fóra
« Odpověď #1 kdy: 07 Srpna 2020, 20:16:49 »
Dobré odpoledne.

Mě e-maily chodí, takže globální problém to nebude. Pokusil jsem se před pár minutami skrze fórum na vaši registrační e-mailovou adresu poslat e-mail. Přišel? Pokud ne, od jakého poskytovatele máte e-mailovou schránku, případně máte na ní nastavené přesměrování někam jinam?

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Nechodí e-maily z fóra
« Odpověď #2 kdy: 09 Srpna 2020, 18:11:20 »
Nepřišlo mi nic, používám iCloud a přesměrování žádné nastavené nemám. Na tento e-mail mi e-maily normálně chodí, takže tady chyba nebude. Ve spamu to také nemám a pokud vím tak Apple e-maily nezahazuje, když přijde spam tak je v příslušné složce.

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Nechodí e-maily z fóra
« Odpověď #3 kdy: 09 Srpna 2020, 18:26:49 »
Bohužel podle všeho je pro založení schránky na @icloud.com potřeba zařízení od Applu, které teď nemám. Zkusím zjistit na podpoře hostingu, jestli není nějaký problém s odesíláním zpráv.

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Nechodí e-maily z fóra
« Odpověď #4 kdy: 09 Srpna 2020, 18:35:19 »
Podíval jsem se ještě na nastavení vašeho účtu a máte nastavena upozornění jinak než já (pouze na první nepřečtený příspěvek). Zkuste prosím otevřít nastavení upozorňování a změnit Na témata a diskuze, o které jsem žádal, prosím upozornit na okamžitě, a nechte to tak.

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Nechodí e-maily z fóra
« Odpověď #5 kdy: 10 Srpna 2020, 10:36:15 »
Podle informací od podpory hostingu jsou maily odmítané na straně serveru @icloud.com s následující hláškou.

Kód: [Vybrat]
host mx01.mail.icloud.com[17.42.251.10] said: 554 5.7.1 [CS01] Message rejected due to local policy. Please visit https://support.apple.com/en-us/HT204137
Bohužel z toho nejsem moc moudrý, co by se dalo ještě více dělat. SPF i DKIM nastaveny máme a podle hlaviček, které vidím u zpráv, co mi chodí, jsou správně. Má Apple nějakou uživatelskou podporu pro e-mailové schránky? Pro správce serverů jsem žádný kontakt nenašel.

jmp

  • Host
Re:Nechodí e-maily z fóra
« Odpověď #6 kdy: 10 Srpna 2020, 11:12:21 »
https://support.apple.com/en-us/HT204137 - je to přímo v té chybové hlášce...

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Nechodí e-maily z fóra
« Odpověď #7 kdy: 10 Srpna 2020, 11:21:36 »
Nedočetl jsem to až do konce, u hlášky To find the error message, check your mail logs. Most of the errors will also include a URL that provides more information. jsem to vzdal. Pošlu jim mail, ale obávám se, jestli se s námi bude Apple bavit.

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Nechodí e-maily z fóra
« Odpověď #8 kdy: 10 Srpna 2020, 12:23:40 »
Citace
Hello,

Thank you for contacting Apple.

We will investigate your report and make any appropriate changes. Please
note that you will not receive any further response unless we need
additional information from you.

Thank you for taking the time to contact us.

iCloud Mail Postmaster
https://support.apple.com/en-us/HT204137

A teď musíme čekat.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Nechodí e-maily z fóra
« Odpověď #9 kdy: 10 Srpna 2020, 14:56:16 »
Mockrát děkuji Michale, než jsem se sem dostala, tak proběhla pěkná konverzace :)

Jestli to nějak pomůže, tak na tento e-mail mi chodí upozornění odevšud, používám ho (tedy jiný alias, to co mám tady je pro diskusní fóra a "nedůležité" registrace) i pro oficiální komunikaci s pojišťovnou, úřady, bankou a další a pouze forum Ubuntu mi neposílá e-maily. Zajímavé ale je, že je to až poslední dobou, dřív to fungovalo normálně.

Každopádně Apple problémy dost dobře řeší, tak věřím že se na to nevykašlou a vyřeší se to. Ještě jednou moc díky.

Michal Stanke

  • Administrátor fóra
  • Aktivní člen
  • ******
  • Příspěvků: 89
    • michal.stanke.cz
Re:Nechodí e-maily z fóra
« Odpověď #10 kdy: 12 Srpna 2020, 09:34:18 »
Včera večer mi přišla následující zpráva (tak rychle).

Citace
Hello,

Thank you for your message. We have investigated your report and made appropriate changes. Please try resending and let us know if you still encounter the issue.

Best regards,

iCloud Mail Team

Dejte mi prosím vědět, jestli vám upozornění na mou odpověď přišlo.

Abby

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1338
Re:Nechodí e-maily z fóra
« Odpověď #11 kdy: 12 Srpna 2020, 11:59:02 »
Upozornění mi přišlo 12.8. v 9:34, takže paráda, vlastně okamžitě jak jste zprávu poslal :) Mockrát děkuji :) (Y)

Jinak rychlost s jakou Apple řeší problémy mě ani po těch letech co ho používám nepřestává fascinovat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.