Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problem s instalaciou cez WUBI  (Přečteno 12206 krát)

josef_m

  • Host
Re:problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #50 kdy: 23 Října 2011, 10:29:20 »
nazev procesoru jsem opsal ze specifikaci uvedenych na alze. NTB jsem koupil nekdy v srpnu (tusim) a chtel jsem tam dat dualboot Ubuntu a Win 7. Ubutnu NN tam neslo nainstalovat, na radu z tohoto fora jsem tam dal Ubuntu OO alfa, nicmene vetrak jel na plno, zatim jsem tam nechal Win 7 a OpenSuse (vetrak jede jak blazen, ale aspon se system neseka)
Na svem starem Dellu D600 jsem ted zkusil o vikendu Xubuntu 11.10 a Debian. Xubuntu jede pomerne tise, Debian nevim proc neposloucha, napr. nechce odinstalovat hry. Nicmene zpet k tematu, ze vsech distribuci mi nejvic vyhovuje prave Ubuntu, skoda ze je tam to Unity. Kdyz jsem to ted zkusil nainstalovat na ten Dell (tak tam to pomerne prijatelne jede, ale pri doinstalovani prislusneho ovladani na Compiz a pri nastaveni mensich rozmeru v levem sloupci ikon, si to stejne dela porad co chce a nechava to tam ty kravske, i po restartu pocitace).
Takze suma sumarum, souhlasim s testovanim Ubuntu 11.10 na tom HP 4530s, nicmene podani barev je hodne bidne, ten problem mam i s tim Dellem, kdy je obrazovka presvicena. (abych to priblizil, napr. seznam mailu v Gmailu na "barevnem" monitoru je zobrazen barevne a zvyrazneny radek je bily, na mem displayi jsou vsechny radky bile, jedine ze vyrazne zaklonim monitor od sebe, pak je ale horni panel Ubuntu až nechutně tmavy ...). Nikde se mi nedari najit nastaveni jasu a kontrastu.
Z nekterych techto rysu usuzuji, jestli je "chyba" v systemu, kdyz podobne problemy mam na ruznych pocitacich a s ruznymi verzemi.
Muj cil tedy ted je: dualboot s Win 7, system (Ubuntu / ? Xubuntu ?) aby bezel bez sekani a bez toho, aby vetracek porad bezel naplno
Jinak ja se k testovani tez dostanu az v tydnu, to HP mam v Brne

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #51 kdy: 23 Října 2011, 10:55:48 »
ja mam asi podobny book z alazy, cca v juni kupovany, 2.1GHz a ATI grafarna, z alazy som tam mal len OpenSuse,ktore som hned dal prec, lebo distribucia mi nevyhovovala a nikdy asi nebude, teraz ficim na W7

ked som cca pred mesiacom s tym laboroval, nezdali sa mi take problemy ake popisujes ty, ze slaby jas alebo kontrast, podla mna to slo uplne v pohodicke :)

mne o dualboot nejde, chcem to mat cez wubi, naisntalovat a odinstalovat ked budem potrebovat

zajtra sa s tym pobavim, mozno aj dnes vecer, som zvedavy, lebo co som pisal aj na ine fora a tak, so SandyBride bol problem, ktore sa mali vyriesit dalsou verziou, tak som zvedavy ci sa Ubuntu da pouzivat aj na novsich radach procesorov

josef_m

  • Host
Re:problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #52 kdy: 23 Října 2011, 11:04:46 »
tou "pristi verzi" myslis tu 11.10?

no prave, jas a kontrast pod Win 7 pomerne v poradku, jen ten Linux. Tez si rikam, jestli jsem si nemel preci jen radsi vzit model s lesklym displayem. V praci mame Macy ...

Jen jeste abych se neztratil, i kdyz je to pres Wubi, tak kdyz se to spusti, tak pri chodu Ubuntu Windows nebezi ani v pozadi ne? Ja jen, abysme ted nesrovnavali nesrovnatelne - chod systemu s primou instalaci a pres Wubi...

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #53 kdy: 23 Října 2011, 11:09:00 »
jj, mysli 11.10 :)
s lesklym nikdy, mne sa na tom strasne zle robilo, ale to je asi sila zvyku :(

nie nie, proste pri zacati bootovania si vyberes kde vlastne chces ist, W7, UBUNTU, ked dam Ubuntu, W7 nebezi a zase naopak

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #54 kdy: 23 Října 2011, 13:33:32 »
jj, mysli 11.10 :)
s lesklym nikdy, mne sa na tom strasne zle robilo, ale to je asi sila zvyku :(

nie nie, proste pri zacati bootovania si vyberes kde vlastne chces ist, W7, UBUNTU, ked dam Ubuntu, W7 nebezi a zase naopak
A prečo nechceš mať Ubuntu na vlastnej partícií?

Mimo iné tak HPčka sa predávajú so SLEDom a nie OpenSuSE. Teraz tu bolo vlákno, v ktorom sa rozoberal chod tochto NB, kde pod opensuse idú prepínať grafické karty pomocou Catalystu.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #55 kdy: 23 Října 2011, 13:56:29 »
ja som tam mal OpenSuse, tak ti nevim draku :)

a preco, hmmmm, no netrufam si nato, a hlavne, chcem to mat flexibilne, ze to takto jednoduhsie vymazem a odstranim :)

dostat OpenSuse z HP 4530s bol beh na dlhe trate, drzal sa tam ako kliest, nic nefungovalo, uz ani neviem ako som to pomocou googla a podoobnych pripadov spravil

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #56 kdy: 23 Října 2011, 16:05:49 »
ja som tam mal OpenSuse, tak ti nevim draku :)

a preco, hmmmm, no netrufam si nato, a hlavne, chcem to mat flexibilne, ze to takto jednoduhsie vymazem a odstranim :)

dostat OpenSuse z HP 4530s bol beh na dlhe trate, drzal sa tam ako kliest, nic nefungovalo, uz ani neviem ako som to pomocou googla a podoobnych pripadov spravil
Určite to bol SLED 11. Pohladaj si tu to vlákno, v ktorom je aj obrázok o prepínaní grafik(amd vs inte) pod opensuse.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #57 kdy: 23 Října 2011, 18:31:03 »
tak asi viem co som tam mal nie :DD....nie som v kosiku vysedeny :D

Kubino

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Re:problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #58 kdy: 23 Října 2011, 19:58:33 »
V pátek jsem si koupil HP ProBook 4535s za 11 tisíc a je tam SLED 11. Nyní přemýšlím co tam dám místo něj...Ubuntu 11.10 běžící z LiveUSB mi vnucoval rozlišení 1024x768 místo 1366x768, to by asi vyřešily ovladače po nainstalování Ubuntu. Zkoušel jsem i Debian 6 z LiveUSB a ten běžel dobře, akorát jas displeje nešel regulovat.
PC: ASUS M4A88T-V EVO/USB3 + AMD Athlon II X3 445 @ AMD Phenom II X4 945 + 8GB RAM + EVGA Nvidia GTX 750-Ti + SSD Kingston V300 60GB + Manjaro GNOME 64 bit

Notebook: HP ProBook 4535s + Manjaro GNOME 64 bit

radiohead

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #59 kdy: 26 Října 2011, 21:50:26 »
no mne to ide, zatial som sa s tym nebabral, hlavne ze som ho bez problemov spustil :D

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:problem s instalaciou cez WUBI
« Odpověď #60 kdy: 28 Října 2011, 22:07:24 »
V pátek jsem si koupil HP ProBook 4535s za 11 tisíc a je tam SLED 11. Nyní přemýšlím co tam dám místo něj...Ubuntu 11.10 běžící z LiveUSB mi vnucoval rozlišení 1024x768 místo 1366x768, to by asi vyřešily ovladače po nainstalování Ubuntu. Zkoušel jsem i Debian 6 z LiveUSB a ten běžel dobře, akorát jas displeje nešel regulovat.
A čo tak Arch Linux. Pozerám, že máš podobnú zostavu ako mám ja :)
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.