Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Laptop s VIA Chrome9 HC3 IGP grafikou problem s monitorom a driverom  (Přečteno 2493 krát)

ricmes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
cafte, zohnal som kocke mini laptop ILLUSION E10201 za par korun...  ;) instaloval som do neho Ubuntu 9.04 ale okrem bootovacej obrazovky na samotnom monitore laptopu nejede nic, len blika.  :o:'( problemom je, ze na tento monitor je minimalne rozlisenie 1024x600 alebo 1024x762... A mne bezi Ubuntu na 800x600. :'( Ani v menu v nastaveni monitora sa to neda zmenit, lebo nema rozpoznany monitor a je tam vypisane "unknown monitor"  ??? a driver nejako neviem najst.. wo Win to funguje v pohode >:(, ale Win nedvoverujem, aj ked tam pojde ako podruzny system ;). ono ako keby na to nebol ziadny driver ani na ostatne systemy.. :( lebo ked som dal skontrolovad driver v menu, vyslo, ze nieje nainstalovany vobec ziadny driver... ked som ale skusal ci je funkcna 3D akceleracia, tak ide.. dokonca aj kolesa idu... skusal som zmenit Xorg ale dopadlo to preinstalovanim.. tkaze neviem.. podla vsetkeho nieje v Xorg zadefinovane nastavenie... prosim poradte mi...

presna konfiguracia je tu : http://www.waysale.com/minipc_illusion_e10201_10_2_inch_via_1_6ghz_wifi_netbook_with_webcam.html
« Poslední změna: 02 Května 2009, 18:49:31 od ricmes »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.