Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ztmavení displaye  (Přečteno 707 krát)

foruman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Ztmavení displaye
« kdy: 05 Května 2015, 16:44:08 »
Ahoj Komunito,
snad nebude vadit, že tu řeším Elementary OS 0.3, ale je postavené na Ubuntu 14.04, jen s částečnými modifikacemi.
Jde mi to o to, že nefunguje ztmívání jasu displaye. Jedná se o Thinkpad SL500, regulace jasu funguje správně včetně kláves. Dimming delay mam v konfigu nastavenou na 120 sekund, ale nic se neděje. Nezkoušel jsem to bez AC, tedy na baterii, ale předpokládám stejný stav. Dohledal jsem, že je to reportováno a je to známý bug (už asi 9 měsícu). Napadá někoho nějaké řešení, nějaký skriptík, který by hlídal jestli se hýbe myš a pokud nikoliv začne odpočítávat a sníží jas na danou úroveň. V případě, že se pohne, tak zase na zvolenou úroveň. Jedná se o Nvidia GPU 9300, s nvidia driverem 331 označený jako "tested", na opensource driveru to dělá totéž. Nějaké řešení ?

Zároveň z jiného soudku, notas je osazen klasickym Thinkpad Synaptics touchpadem. Tuším v xinput je zařízení označeno jako PS/2, domnívám se že ho detekuje jako myš. Potíž je v tom, že funguje výborně, ovšem nemůžu srolovat dvěma prsty, tedy nefunguje multitouch. Nějaké řešení ?

Děkuji moc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.